Jump to content
 • Sign Up

jou300

Użytkownik forum
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About jou300

 • Rank
  Nowicjusz
 1. Dodałem opis programu System Explorer(Zarządzanie procesami, modułami, usługami). 35 zdjęć z programu + opis Link z Poradą.
 2. Dodałem opis Sprytne zarządzanie energią w systemie Windows. Link do porady.
 3. Zapoznanie się zaawansowanym menedżerem plików Freecommander XE por table jest darmowym zaawansowanym menedżerem plików. Warto się nim zainteresować. W poradniku będą poruszone ciekawe opcje programu. 2. Ustawiamy sobie jaki widoczny dysk ma być w lewym i prawym oknie. Dalszą część opisu znajdziesz Link
 4. Naprawa plików systemowych w konsoli odzyskiwania. Windows 10. Link.
 5. TweakNow RegClener według mnie jest najlepszym programem do czyszczenia rejestru i defragmentacji (czyści też Windowsa). Nie miałem takiej sytuacji,że rejestr po czyszczeniu został uszkodzony. Jeszcze kilka lat temu gdy nikt nie miał dysku SSD temat czyszczenia rejestru był bardziej popularny. Teraz gdy dysk SSD jest coraz bardziej popularny to temat trochę zostaje pomijany. Ponieważ Windows na SSD zawsze szybko działa i raczej nie przymula. Jest to związane z szybkością dysku nawet 3GB/s i czasie dostępu do pliku, raczej jego brak bo 0,21ms/s to bardzo dobry wynik przy dyskach HDD, które mają nawet 17ms/s. A przecież błędy rejestru mogą być uciążliwe. Pojawianie się dziwnych komunikatów o pliku co nie istnieje. Jest to spowodowane błędami rejestru. 1. Czysty Rejestr systemu Windows. 2. Oczyść ślady przeglądarki. 3. Wyczyść ślady z aplikacji Windows i innych firm. 4. Popraw wydajność przeglądarek internetowych poprzez zmniejszenie bazy danych. 5. Wyczyść pliki tymczasowe systemu Windows. 6. Optymalizuj ustawienia systemu Windows. 7. Optymalizuj teraz wypierasz w tedy jak zaznaczysz, którąś z opcji 1-6. Ze względu na to,że opis jest bardzo długi i ma bardzo dużo zdjęć. Wstawianie tutaj by bardzo długo trwało. Pozwolę sobie,że reszta porady będzie pod linkiem. link.
 6. Program CPUID HWMonitor pobierz. link. Pokazuje temperaturę procesora, dysku twardego, wykorzystanie karty grafiki. Napięcie baterii i wykorzystanie pamięci. (Value) - w czasie rzeczywistym (Min) - Minimalna wartość, która była. (Max) - Maksymalna wartość, która była. 1. Pokazuje temperaturę procesora na poszczególnych rdzeniach. 2.Pokazuje wykorzystanie procesora na poszczególnych rdzeniach. 3. Pokazuje taktowanie danego rdzenia procesora. 4. Pokazuje temperaturę dysku. 5. Wykorzystanie dysku w poszczególnych partycjach. 6. Wykorzystanie karty graficznej. 7. Napięcie baterii. 8. Pojemność baterii. a) designet capacity(Pojemność baterii gdy była nowa). b) full charge capacity(Pełna pojemność naładowania). c) current capacity(Aktualna pojemność). 9. Parametry ładowania baterii. a). wear levels(Poziom zużycia). b) charge levels(Poziom naładowania). 10. Wykorzystanie pamięci w systemie. 11. Odświeżanie parametrów 12. Zapisanie parametrów do formatu txt. Uwaga. Wszystkie porady znajdziesz link
 7. Opis Programu pokazujący taktowanie, wykorzystanie, temperaturę procesora. Temperaturę dysku,napięcie, wykorzystanie baterii, Wykorzystanie Ram i grafiki itd... Link do porady.
 8. Opis programu do sporządzenia raportu w formacie txt. Bardzo przydatne jeśli chcemy pokazać innym internautom co jest aktywne w systemie aby wyeliminować problem. Link do porady.
 9. Funkcje drukuj w programach użyj do tworzenia dokumentów PDF. Link do porady.
 10. Omówienie ciekawych funkcji opcji folderów. Link do porady.
 11. Tworzenie skrótów na schematy zarządzania energią. Link do Porady.
 12. Zmieniłem motyw bloga na bardziej czytelny. Jak oceniacie? Link do bloga.

×
×
 • Create New...