Jump to content
 • Sign Up

niekoniecznie

Użytkownik forum
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About niekoniecznie

 • Rank
  Nowicjusz

Profile Information

 • Płeć
 1. Poczekam ? A wracając do meritum, tak dla potomnych którzy kiedyś natkną się na ten wątek - wydaje mi się, że pomysł zakupu kadłubka procesor+grafika bez RAMu i dysku jest nietrafiony, bo: 1. tani kadłubek będzie gorszej jakości i lepiej dopłacić więcej za gotowy laptop konkretnej firmy; 2. kadłubek wysokiej jakości natomiast jest dużo droższy przy samodzielnym rozszerzeniu i też lepiej kupić gotowca. Dodałbyś coś do moich wniosków?
 2. Modele które wymieniłeś, bez RAMu i bez SSD kosztują blisko 6k, więc po zakupie SSD i RAM, wychodzi więcej jak za gotowca w sklepie ? Na pewno poczekam. Rozumiem, że w obecnej chwili nie mam szans na kupienie lapka w wybranej specyfikacji za mniej niż 6k.
 3. Niestety niewiele mi to mówi - to znaczy że lepsze czy gorsze? Dysk chciałam Samsunga EVO 960, a RAM HyperX Impact. Możesz rozwinąć, dlaczego? I do tego laptopa musiałabym obowiązkowo dołożyć 8GB RAMu, do tego SSD, wyjdzie jak nic ponad 6000 zł. Za 6090 zł jest MSI GP73, do którego już nic nie będę musiała dokładać (MSI GP73 i7-8750H GTX1060_6G SSD PCIe512G+1TB 16GB). Tylko w tym rzecz, że chcę wydać jak najmniej, kiedy widzę, że da się, że mogę się zmieścić w 5500 zł. Trochę kombinując, ale da się. Pytanie czy warto? Napisałeś, że szkoda kasy, ale dlaczego? ?
 4. Od jakiegoś miesiąca walczę, próbując znaleźć dla siebie laptopa. Już w zasadzie miałam jednego kupionego, ale chciałam go w ratach 0% i zanim mi bank kredyt zatwierdził, to się skończyły towary... ;/ Porównując ceny w konfiguratorach, zauważyłam, że taniej jest oddzielnie dokupić sobie kość RAMu czy dysk SSD niż brać gotowca w sklepie. Zaczęłam się więc zastanawiać nad kupieniem kadłubka i dołożenia do niego samodzielnie RAM-u i dysku SSD. Szukam laptopa 17,3" z GTX1060 i i7 8-mej generacji. Chcę dokupić do niego 16GB RAMu i SSD 500GB. Suma za dobrej jakości RAM i SSD to 1100 zł. Kadłubek HYPERBOOK N87S bez dysku i ramu można kupić za 4,5k (a jeszcze jak się skorzysta z kodu rabatowego, to wychodzi 4,3k). Całość wyjdzie ok. 5,6k. Aby kupić takiego gotowego laptopa, trzeba wydać ponad 6 tysięcy, a i tak nie zawsze wiadomo, jakiej jakości (firmy) jest dokładany przez sklep dysk/RAM. Co myślicie o takim pomyśle? Czy warto inwestować w kadłubek czy lepiej jednak dopłacić do jakiegoś MSI?
×
×
 • Create New...