Jump to content
 • Sign Up

arahmitz

Użytkownik forum
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About arahmitz

 • Rank
  Nowicjusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. [1] 21 letni student, GameDeveloper, osoba prywatna, sklep bez znaczenia - świetnie się dogaduje z XKOMem, ale morele tez nie pogardzę. [2] Posiadam własnego Windowsa 10. [3] Głównie 15", ale 17 też będzie okej przy zmieszczeniu się w cenie + celuje w przenośność laptopa (noszę go codziennie w plecaku), w domu podłączam go pod dodatkowe monitory (2, hdmi i mDP np). [4] Co do pamięci - to nie wiem. Obydwa rozważę, na pewno dorzucę własny SSD M.2 512 GB. [5 a] Cena - do 10 tysięcy złoty. Będzie to moja główna stacja robocza w domu i w pracy (poza komputerem z firmy), stąd potrzebuje jak najmocniejszego sprzętu jaki tylko mogę dostać w tej cenie. Stąd też nie potrzebuję żadnych plecaków, peryferiów - bo wszystko to mam. [5 b] Zamierzam go używać przynajmniej przez 3 lata, zależnie od osiągów. Aktualnie posiadam zestaw R6 1600 i 1060 6gb (PC) + 1050Ti i i7-8750H (Lenovo Y530), jednak chciałbym zunifikować prace na jednym urządzeniu - ponieważ PC i tak rzadko jest włączany. [5 c] Zakup najbliżej po wakacjach, najdalej pod koniec roku. [6] Ważne dla mnie jest to, aby obudowa była aluminiowa (dosyć lekka o ile się da, P75 chyba <2kg miał), nie wyglądać jak typowy laptop gejmingowy (tutaj ukłon do Nvidia Studio i MBP), a co do baterii - jak najlepsza przy zachowaniu tego, że z dedykowanym GPU to pewnie nie będzie 12h 😄 [7] Minimum 1920, 60hz, IPS, mat. Poza tym pracuję na dodatkowych monitorach, więc hdmi + mDP też jest ważne). [8] Tylko w Polsce (tak mi się wydaję, nie planuje wyjazdów) - Biuro domowe, łóżko (raczej lekkie rzeczy jak filmy, fb), biuro w pracy, kafejki (czasem trzeba się spotkać z klientem), wyjazdy (GameJamy), uczelnia. [9] Gry - głównie gram w indyki, ale zależy mi by poszły na jak najlepszych detalach takie gry jak nowy CP2077. Poza samym faktem tego, że chce zagrać w tą grę, to ważne jest też dla mnie możliwość odpalenia własnych buildów na jak najlepszych detalach. [10] Programy: Autodesk Maya Substance Painter Zbrush blender Unity Game Engine Unreal Engine 4 (rzadko) Photoshop Ilustrator Lightroom Generalnie pracuję w Unity, projekty na studia robię często w Unity albo samemu napisane (ale skoro uciągnie Mayę, to uciągnie też pewnie tak zasobożerne IDE jak Visuala 2019 czy JetBrainsowe cuda). [11] Wymagania specjalne: 16 GB RAM minimum HDMI + DisplayPort (może byc mini) Matowa matryca Aluminiowa obudowa Mało gamerski look RTX 2060 minimum [12] Osobiste preferencje: Nie mam chyba żadnych specjalnych, może poza tym, że boje się pracujących monitorów (jak np w gamingowych modelach od MSI). Do tej pory pracowałem tylko na Lenovo G520 (ale to typowy laptop do zadań "specjalnych" i na moim Y530, z którego poza palcowaniem się plastiku jestem bardzo zadowolony. [13] Aktualnie rozpatrywane modele: MacBook Pro 2017 Asus Zenbook Dual MSI P75 Creators Gigabyte Aero 15 Generalnie więkoszość z Nvidia Studio mi się podoba, poza tymi nieszczęsnymi Razerami 😛
 2. Dalej wracam - po co miałbyś emulować ubuntu zamiast po prostu go używać na laptopie? Używanie systemów UNIXowych akurat wyjdzie tylko na dobre, szczególnie przy takich przedmiotach jak sławne SYSOPY (Systemy Operacyjne). Wtedy omijasz cały problem z emulacją, choć dalej uważam, że warto dopłacić.
 3. Do procesora w programowaniu zazwyczaj opłaca się dokładać. Ogólnie to tak Jaką różnice masz w programowaniu obiektowym? Nagle wymaga mniej niż funkcyjne? Zakładam, że nie masz jeszcze ukierunkowanej ścieżki rozwoju, więc nie rozdrabniałbym się tak. Po co będziesz emulować Ubuntu? Jakie programy graficzne? ? Na informatyce za bardzo o tym nie ma, przynajmniej na mojej alma mater. A graficzny jest i 3dsMAX i GIMP, więc słabe porównanie.
 4. Wybrałem Y530 - 1050TI, I7-8750. Do tego tę ADATA'ę i jestem zadowolony. Do zamknięcia.
 5. Zamówiłem tą ADATĘ. Myślę jeszcze ewentualnie czy tego MSI GV62 zamiast Y530 nie wziąć - ze względu na matryce.
 6. Miałem 530 w rękach. Bardzo mnie się podoba i zostaje moim wyborem. Jeszcze tylko muszę jakiś fajny dysk m2 znaleźć do 250 zł.
 7. Wskoczył na przecene na morelach Dream Machines G1060 17PL49 - 1060 6gb, i7-8750H. Wydaje mi się, że za 4,500 dosyć warto (niby o 200 przekracza budżet, ale i 1060, a 1050Ti), myślisz, że warto? O DM bardzo mało słyszałem.
 8. Bardziej względem pożyczenia jakiegoś słabego laptopa czy coś. 99.9% programów z pierwszego roku (swoją drogą pewnie C/C++, zależnie od uczelni) utrzymałby telefon teraz ?
 9. Cena Y530 nie powinna się już zmienić w górę (i dzwoniłem tam oficjalnie, i kontakt ze znajomym nieoficjalnie :D), ewentualnie w dół, ale przewidują, że zostanie. Ogólnie i7 będzie dostępne wcześniej niż i5. Nie wiadomo niestety nic nt. OMENów jeszcze. Ogólnie zaczynając studia na kierunku informatyka 1 rok raczej nie będzie wymagać też za mocnego sprzętu (w ramach czekania na jakieś lepsze lapki, jeśli to rozważasz), chyba że będziesz robił coś wymagającego już od 1 roku. Tak to raczej programy konsolowe obstawiam ?
 10. Wiadomo w ogóle kiedy Omeny będą mieć premierę? W sumie dosyć ciekawie, że też mają porty z tyłu, co byłoby dla mnie dużym udogodnieniem. No i Y730 będzie mieć premierę po 530, tylko cena może być zaporowa.
 11. Nie chciałem po prostu robić syfu w temacie, ale spoko ? No narzekają na 60 hercowy 250 unitów, niby ten x-komowy byłby 300, czyli ten lepszy. No zdaje sobie sprawę, przez co powstaje throttling, nie umiem za bardzo niestety ocenić go ? Dlatego jestem ciekaw jak myślisz względem tego y530, i w ogóle czy myślisz, że aktualnie to byłaby najlepsza inwestycja na kolejne 3 lata? Z ilością kontentu, jaki tutaj wrzucasz jestem pewien, że dokopałbym się do tak dobrych resourców, ale chodziło mi właśnie że 4300 w tym dysk kupić osobno. Ogólnie coraz bliżej zakupu, czytam multum recenzji. Poza tym na 14 potrzebuje laptopa na wyjazd ?
 12. O ile doradzą Ci pewnie mądrzejsze osoby ode mnie, to poszukaj czy na Twoim wydziale jest Microsoft Dreamspark Imagine dla studentów - wtedy będziesz mieć W10 Educational.
 13. Nie mogę edytować drugi raz, więc proszę o scalenie. Y530 zaczął coraz gorsze recenzje dostawać m.in za ekran. Ogólnie myślę nad i5 8300 lub i7-8750, zależnie od tego, ile różnicy da i czy może i7 spowodować throttling. Myślałem też nad hyperbookiem mk55. Ogólnie w stanie jestem dać 4300 z dyskiem ssd, ważne bym mógł rozbudować potem do 16 GB RAMu.
 14. No to chyba po prostu poczekam. W sensie - zależy od konfiguracji. Ram i ssd mogę dokupić, ale wolałbym w 4,5k się zamknąć bez RAMu. Musiałby mieć i7-8750 w sumie, 8GB RAMu, no i to 1050Ti. EDIT: Czy bez systemu mogę jakoś zdobyć to oprogramowanie Lenovo?

×
×
 • Create New...