Skocz do zawartości

Ipori

Użytkownik forum
  • Zawartość

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralna

O Ipori

  1. Dysk SSD na miejsce HDD talerzowego i talerz na miejsce napędu optycznego. To jeszcze czasy kiedy nie było M2, a za 128GB płaciłem ponad 400 zł. Nic nie zje#ałem, kilka komputerów w życiu złożyłem, ale od dobrych kilku lat nie jestem w temacie tak jak kiedyś.
  2. Dysk SSD pewnie kupię sam, 4-5 lat temu tak zrobiłem z lapkiem Lenovo (wymiana napędu optycznego na SSD, była jedną z lepszych decyzji, a ten dysk jest nadal w świetnej kondycji). Dzięki za pomoc, zamówię coś w weekend, co prawda nie jestem pewien co kupię, ale przynajmniej wybór zmniejszyłem do 3 modeli.
  3. No tak, ale jest problem, że po dokupieniu dysku SSD kwota przekroczy mój próg. Standardowo i tak podałem go trochę poniżej ile chcę wydać, ale przed premierą nowych procesorów nie kusi mnie jakaś wielka inwestycja w laptop teraz. W innym przypadku kupiłbym coś w granicach 5-6 tys., ale nie chcę sobie pluć w twarz za kilka miesięcy. Przejrzałem inne tematy i moi faworyci: ASUS VivoBook S15 S510UN - fajny, smukły, tylko bez systemu i dysk do dodania, nie wiem czy obsługuje PCIe NVMe, ale kwota zamknęłaby się w okolicach 3,5 tyś. Lenovo Legion Y520-15 - z systemem, z tego co doczytałem, to ma dysk SSD PCIe NVMe od Samsunga, matryca IPS średniej jakości, ale powinno to wyglądać w porządku, do tego mogę dołożyć dysk SSD na Sata z mojego popsutego laptopa. Z minusów, to tandetny wygląd, ale on nie gra roli
  4. Zapomniałem dodać, SSD minimum 128 GB lub miejsce na SSD, wtedy cena poniżej 3500 tak żeby po zakupie dysku mieściło się w okolicach 3500. Chociaż ten Acer stylistycznie wygląda nieźle, nie bije po oczach jak niektóre laptopy "gejmingowe". Tylko ten dysk.
  5. [1] Kwota przeznaczona na zakup: Nowy od 2500 do 3500 [2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym: Zainstalowany Windows 10 [3] Rozmiar matrycy (10,1”-11,6” / 12,x” / 13,3”-14,x" / 15,4"- 15,6” / 17,3”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS): 14 - 15", IPS lepiej widziany, matowy [4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (tryb mieszany podczas przeglądania internetu): Bez znaczenia, większość ma i tak poniżej 2,5 kg [5] Zastosowanie laptopa: Programowanie, stawianie wirtualnego serwera do testów, lekka praca z programami do grafiki i animacji 2D z podłączonym Wacom Cintiq, lekka praca w programach do grafiki 3D, możliwa praca z wirtualną maszyną (Linux) lub zainstalowanie go na drugim dysku i dual booting . [6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer?: Nie wiem jak długo będę z niego korzystać, im większa wydajność nadchodzących procesorów Intela i nowych grafik nVidii tym szybsza wymiana, ale powiedzmy 1 rok. Będzie to mój jedyny komputer. [7] Wymagania względem gier: Praktycznie nie gram, jak już to może jakieś stare RPG, LoL z raz na miesiąc i trochę WoT. [8] Wymagania specjalne: HDMI do tabletu, podświetlana klawiatura na plus, ale nie wymagana, wygodna klawiatura [9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta: Korzystanie 90 % w domu, czas zakupu 7 dni.

×