Skocz do zawartości

FxJ

Acer VX5-591G (15,6") seria Aspire VX 15 (GTX 1050/1050Ti)

Rekomendowane odpowiedzi

aaa aaa aaa aaa aa 333 444 555 666 7777 880 55554 33335 44646 5555

Spokrewnione modele

Następca modelu: w 2017

Modele z serii: -

Poprzedni model: V5-591G

Podobny model: Inspiron 7567

Informacje

acer.com - podstrona modelu

YouTube - wideo prezentacja Acera

purepc.pl - pierwsze wzmianki

gadzetomania.pl - pierwsze wzmianki

purepc.pl - pierwsze wzmianki

Instrukcje

◦ Model dostępny od lutego 2017 w PL

Testy i recenzje

notebookcheck.net (EN) - z matrycą przedorpdukcyjną TN

YouTube (EN) - NotebookcheckReviews

laptopmedia.com (EN)

ultrabookreview.com (EN) - z i7 - przedprodukcyjny egzemplarz z matrycą TN

tweakers.net (DE)

notebookcheck.net - wersja z 1050Ti i matrycą IPS

benchmark.pl - wersja z matrycą IPS

ithardware.pl - test z matrycą IPS od LG

YouTube (EN) MobileTechReview - obszerna recenzja

purepc.pl - test wpływu ustawień detali w grach na wydajność (FPS)

laptopmedia.com (EN) - test modelu z matrycą IPS i 1050 Ti

purepc.pl - test modeli z GeForce GTX 1050 i GTX 1050 Ti

Zalety i wady 

Plusy

+ Matryca IPS

+ USB-C

+ Rozmieszczenie otworów wentylacyjnych od spodu

+ Złącze M.2

Minusy

- Przycisk power zintegrowany w klawiaturze

Uwagi i zalecenia

◦ Po zakupie wgraj najnowszy bios i zaktualizuj sterowniki - ze strony producenta

◦ Do tego modelu najlepiej dokupić dysk SSD M.2 typu PCIe NVMe

Podstawowe warianty tego modelu (objaśnienie)

GTX 1050

NH.GM2EP.002 Acer VX5-591G i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050 | 16GB RAM

GTX 1050Ti

NH.GM4EP.003 Acer VX5-591G i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti | 16GB RAM | 32GB RAM

NH.GM4EP.004 Acer VX5-591G i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti | 16GB RAM | 32GB RAM

Jeśli potrzebujesz pomocy z oznaczeniami lub wyborem wersji napisz w tym wątku.

Masz jakieś informacje o tym modelu, testy, recenzje, filmiki z YT? Podrzuć poniżej! Możesz napisać recenzje?

12.07.2017

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Też to czytałem, zobaczymy w ciągu 7-10 dni maja trafić już do sklepów w PL i wtedy będziemy wiedzieli czy tylko Bułgaria dostała 1050 z matrycą TN czy wszystkie kraje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Posiadam laptop od niedawna, lecz mogę się podzielić swoimi pierwszymi wrażeniami może się komuś pomogą w wyborze. Laptop przy pierwszym kontakcie robi pozytywne wrażenie. Miałem obawy, że jest zbudowany z plastiku lecz po pierwszym jego podniesieniu można zauważyć, że jest solidnie zbudowany, choć dość ciężki. Jednak ciężar przekłada się na jakość. Nawet silniejszy nacisk nie powoduje ugięć obudowy, także po wyświetlaczu nie widać plam przy naciskaniu z tyłu obudowy. Matryca dobrej jakości AH-IPS firmy LG. Dysk M.2 pomaga, system uruchamia się do 10s. Karta świetnie radzi sobie z grami nawet na największych detalach. Laptop nie nagrzewa się a wentylatorów praktycznie nie słychać. W spoczynku ma ok 35 stopni. Po godzinie gry w wiedźmina na wysokich detalach 55 stopni. Nie widziałem jeszcze nowego della o podobnych parametrach (choć pomiędzy nimi wybierałem), ale poprzednik 7566 był zdecydowanie gorzej zbudowany, a obudowa nie była tak sztywna jak acera. Plusem jest także klawiatura – klawisze lekko działają, choć umiejscowienie przycisku włączenia mogłoby być inne, ale może się przyzwyczaję xD. Jedyny minus jaki zauważyłem to cieplejszy górny środek klawiatury ( o jakieś 5 stopni) w okolicy klawiszy f8 f9 (pod nimi znajduje się procesor i karta co wszystko może tłumaczyć) choć nie można powiedzieć, że jakoś bardzo gorące i przeszkadza. W okolicy gdzie zazwyczaj spoczywają ręce jest wyraźnie chłodniejszy. Pozytywem jest także pamięć DDR4 u mnie zainstalowano Kingston ACR24D4S7S8MB-8 1x8GB 8GB SODIMM DDR4 clocked @ 2400 MHz choć w parametrach na xkom  jest w wersji 2133 MHz.  

Co do ekranu (z aida64)

ID monitora: LGD0550

Producent: LG Display

Model: LP156WF6-SPK4

Data produkcji: 2016

Numer seryjny: Brak

Największy widzialny rozmiar ekranu: 344 mm x 194 mm (15.5")

Współczynnik proporcji obrazu: 16:9

Gamma: 2.20

Obsługiwane tryby: DPMS Standby, Suspend, Active-Off

Obsługiwane tryby wideo: 1920 x 1080

Pixel Clock: 138.70 MHz

W specyfikacjach internetowych AH-IPS, producent na pudełku i naklejkach na obudowie także zaznaczył że matryca IPS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj kupilem w play z abonamentem internetowym...potestuje i napisze jak sie prezentuje....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jak się sprawuje laptop? Wyżej napisaliscie że wentylatory są bardzo ciche, u mnie natomiast jak się ładuje GTAV to już wentyle wskakuja na wyższe obroty, co jest słyszalne, a gdy temperatura dojdzie do 60 stopni to zaczyna chodzić jak suszarka. Też tak macie? Zaznaczę że siedzie przy lapku z reguły wieczorem bez słuchawek.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta