Skocz do zawartości
Nieidealny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

[1] Jaki jest Twój budżet na komputer? Jakie są widełki cenowe, do czego jesteś w stanie dopłacić?
Budżet 9000 - 11000 na firmę. Moge dolozyc jak bedzie to warte. Dodatkowe 2,500 brutto na monitor/klawiature
Chcialbym zeby byl zlozony i służył na 5 lub więcej lat.

[2] Kiedy planujesz dokonać zakupu? 
W przeciągu 1-2 miesiące

[3] Czy będziesz samodzielnie składał jednostkę i instalował system operacyjny? 

Chce zeby ktos zlozyl jednostke (profesjonalnie nie na odwal sie), system operacyjny sam bede instalowal

[4] Czy zestaw PC ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (patrz lista poniżej)?

Jednostka centralna. (Jesli jest propozycja fajnej klawiatury dla graczy i Monitora to jestem wstanie dolozyc za ten sprzet do wyzej wymienionej kwoty)

[5] Opisz zastosowanie komputera, tylko gry czy też inne wymagające zajęcia [precyzyjnie]

Programowanie, wirtualne maszyny, gry komputerowe (Skyrim, Wiedźmin,CyberPunk), VR, UBUNTU/WINDOWS wiec SSD min 1gb

[6] Jaką rozdzielczość (FHD/WQHD/4K) i odświeżanie (60Hz/75Hz/120Hz/144Hz/165Hz/240Hz) posiada Twój monitor? Będą podłączane dodatkowe monitory - jeśli tak ile?

Posiadam jeden monitor MONITOR LG FLATRON IPS 60Hz   ale chce dokupic drugi.

Na razie będą podłączone dwa dodatkowe monitory.  Fajnie by bylo zeby mozna bylo podlaczyc 3 monitory

Ale 2 to min.

Na drugi monitor posiadam do 2000 brutto tutaj zalezy mi najbardziej na jakosci np w grach.

[7] Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?
Nie, chyba że się zestarzeje

[8] Czy posiadasz podzespoły ze starego komputera np. dysk HDD SATA, napęd optyczny, obudowa, zasilacz, peryferia?

Nie posiadam

[9] Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany?

Nie. Co najwyżej wymieniane podzespoly za kilka lat, gdy nie będą dawały "rady".

[10] Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność

Wydajność na pierwszym, cisza na drugim.

[11] Wymagania dodatkowe np. obudowa wyciszona, obudowa bez okna, obudowa ze szkłem, obudowa pod chłodzenie wodne, obudowa z LED-ami lub wentylatorami RGB/ARGB.

Obudowa, ze szkłem. i dobre chlodzenie

[12] Napisz jeśli chcesz kupić w konkretnym sklepie w Polsce (np. x-kom, morele, komputronik) lub kupujesz za granicą (UK, Francja, Norwegia).

Chcialbym zeby wszystko bylo w jednym sklepie, obojetne czy za granica (jesli czesci sa za granica, jestem w stanie zaplacic w Polsce za zlozenie zestawu osobno)

 

Totalnie nie jestem w temacie co na ten moment jest najlepsze (tzn jakosc i wydajnosc do ceny) wiec bardzo bym prosil o pomoc!

Dzieki

Opublikowano (edytowane)

Sam komputer za 11000PLN max:

 

https://proline.pl/koszyk/2731aa19

 

Bardzo wydajny 12/24 który wystarczy na lata (3900X brak na stanie więc dałem 3900XT), najwydajniejszy cooler powietrzny na rynku, bardzo dobra płyta na X570 w rozsądnej cenie, 32GB RAM w Dualu, RTX 2080 SUPER z cichym i dobrym chłodzeniem, 1TB SSD na system i programy (ten bez radiatora montujesz pod tym radiatorem na płycie), 2TB SSD z radiatorem na gry i resztę, zasilacz z ogromnym zapasem mocy i półpasywny i bardzo dobra obudowa z hartowanym szkłem.

 

Pastę termoprzewodzącą dostaniesz z chłodzeniem.

Edytowane przez TheStachu12
dopis
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...