Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

FxJ

progres24.pl, wwwprogres24pl, progres

Polecane posty

Strona: https://progres24.pl

Allegro: wwwprogres24pl

Na jakie zapisy należy zwrócić uwagę na aukcjach

 

Cytat
"Firma nie ponosi odpowiedzialności za nieporozumienia związane z niedokładnym przeczytaniem opisu aukcji"
 
"Laptopy pochodzą z zagranicznej dystrybucji."
 

"Laptop pochodzi z ekspozycji sklepowej, możliwe minimalne ryski na obudowie"

 

"Klawiatura zagraniczna QWERTY (kraje zachodniej Europy, różnica w znakach interpunkcyjnych), do każdego laptopa dołączone nakładki spolszczające klawiaturę (tylko na znaki interpunkcyjne)"

 

"posiadamy własny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. "

 

Jeśli szukasz nowego laptopa napisz w tym dziale "Kupno laptopa, zakup notebooka, laptop do gier, porównanie modeli"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Laptop HP zakupiony IX 2017. Po kilku miesiącach przestał się włączać podając awarię dysku SSD. Odesłany w ramach gwarancji do Progress. W odpowiedzi otrzymałem informację, że Progress przesłał go do HP a HP uznał, że jest uszkodzenie mechaniczne. Odesłali laptopa bez naprawy. Zadzwoniłem do HP I dowiedziałem się, że owszem odrzucili reklamację, ale z powodu niezgodności laptopa z oryginalną konfiguracją. Oznacza to, że Progress przerobił ten sprzęt I okłamał klienta.

 

Przestrzegam przed zakupami w tej firmie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakupy w tej firmie.

Odzyskanie pieniędzy jest niezwykle trudne. Firma zastrasza prawnikami. Działa bez jakichkolwiek zasad etycznych.

 

W moim przypadku firma zastosowała następujący schemat działania

1) Na allegro wystawiła super laptopy w super cenach z 2 letnią gwarancją producenta

2) Wysłała mi uszkodzony szmelc w innym kolorze bez 2 letniej gwarancji producenta

3) Próbowała wcisnąć podobny szmelc żądając 900 zł dopłaty. Pomylili adres wysyłki oraz nie skontaktowali się z kurierem by ponownie dostarczył towar. Sam kurier olał dyspozycję z systemu, ponieważ osoba, do której trafił laptop poinformowała go dzień wcześniej, że nie będzie odbierała przesyłek za pobraniem.

 

Nadal nie otrzymałem zwrotu pieniędzy, a firma próbuje wymusić bym zapłacił za te droższy szmelc.

 

Komputery nie mają 2 letniej gwarancji producenta. Mają plomby sprzedawcy, a ich konfiguracja nie zawsze jest taka jak to co sprzedaje producent (patrz inne komentarze). Trzeba się liczyć z tym, że nie ma gwarancji producenta. Nie liczybyłbym na to, że firma pokryje koszty naprawy, skoro nie chce zwrócić pieniędzy po tym jak odesłałem jej towar zupełnie niezgodny z opisem.

 

W moim przypadku byłem już raz na policji, a teraz czeka mnie kolejna wyprawa. POK z allegro to jakaś fikcja. Allegro toleruje tego typu sprzedawcę i nie przejmuje się tym, co zamieszcza w opisach, np. 2 letnia gwarancja. Również pozwala na usuwanie negatywnych komentarzy. Patrząc na to co się dzieje, to co 7 komentarzy przychodzi negatyw, a mimo to sprzedawca ma 98% pozytywów.

 

W firmie pracują ludzie niepiśmienni (zastanawiam się czy prowadziłem korespondencje z Polakiem, czy cudzoziemcem posługującym się googletranslate)  , a towar wysyłają w przezroczystych opakowaniach (adres jaki poda klient nie ma dla nich większego znaczenia, fajnie wsyłać towar do takiego serwisu co?). W moim przypadku wysłali na zły adres i twierdzili, że to nie ich wina, że nie odebrałem przesyłki!!!. To co widnieje w raporcie doręczenia dla firmy jest świętością i firma nie podejmuje żadnych kroków, jeśli klient złoży reklamację w sprawie doręczenia przesyłki. W moim przypadku nie było drugiego doręczenia. Firma kurierska odpisała mi po 5 dniach od tego "doręczenia", że kurier nie pamięta... Sam sprzedawca nie próbował niczego wyjaśniać z firmą, ponieważ to co było w raporcie było dla niego najwygodniejsze.

 

Odradzam jakichkolwiek rozmów telefonicznych ponieważ przekłamują fakty. Korespondencja pisemna jest trudna. W moim przypadku po miesiącu korespondencji sprzedawca odpowiedział tylko na 1 pytanie. Zwykle zmieniał temat i pisał jakieś brednie.

 

Jeśli jesteś typem pieniacza, chcesz poeksperymentować jak działa prokuratura, system sądownictwa, e-sondy czy allegro POK to kupuj śmiało. Wrażenia gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×