Jump to content
  • Sign Up

FxJ

progres24.pl, wwwprogres24pl, progres

Recommended Posts

Strona: https://progres24.pl

Allegro: wwwprogres24pl

Na jakie zapisy należy zwrócić uwagę na aukcjach

Cytat
"Firma nie ponosi odpowiedzialności za nieporozumienia związane z niedokładnym przeczytaniem opisu aukcji"

"Laptopy pochodzą z zagranicznej dystrybucji."

"Laptop pochodzi z ekspozycji sklepowej, możliwe minimalne ryski na obudowie"

"Klawiatura zagraniczna QWERTY (kraje zachodniej Europy, różnica w znakach interpunkcyjnych), do każdego laptopa dołączone nakładki spolszczające klawiaturę (tylko na znaki interpunkcyjne)"

"posiadamy własny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. "

Jeśli szukasz nowego laptopa napisz w tym dziale "Kupno laptopa, zakup notebooka, laptop do gier, porównanie modeli"

Laptop HP zakupiony IX 2017. Po kilku miesiącach przestał się włączać podając awarię dysku SSD. Odesłany w ramach gwarancji do Progress. W odpowiedzi otrzymałem informację, że Progress przesłał go do HP a HP uznał, że jest uszkodzenie mechaniczne. Odesłali laptopa bez naprawy. Zadzwoniłem do HP I dowiedziałem się, że owszem odrzucili reklamację, ale z powodu niezgodności laptopa z oryginalną konfiguracją. Oznacza to, że Progress przerobił ten sprzęt I okłamał klienta.

Przestrzegam przed zakupami w tej firmie.

• Upvote 1

Odradzam zakupy w tej firmie.

Odzyskanie pieniędzy jest niezwykle trudne. Firma zastrasza prawnikami. Działa bez jakichkolwiek zasad etycznych.

W moim przypadku firma zastosowała następujący schemat działania

1) Na allegro wystawiła super laptopy w super cenach z 2 letnią gwarancją producenta

2) Wysłała mi uszkodzony szmelc w innym kolorze bez 2 letniej gwarancji producenta

3) Próbowała wcisnąć podobny szmelc żądając 900 zł dopłaty. Pomylili adres wysyłki oraz nie skontaktowali się z kurierem by ponownie dostarczył towar. Sam kurier olał dyspozycję z systemu, ponieważ osoba, do której trafił laptop poinformowała go dzień wcześniej, że nie będzie odbierała przesyłek za pobraniem.

Nadal nie otrzymałem zwrotu pieniędzy, a firma próbuje wymusić bym zapłacił za te droższy szmelc.

Komputery nie mają 2 letniej gwarancji producenta. Mają plomby sprzedawcy, a ich konfiguracja nie zawsze jest taka jak to co sprzedaje producent (patrz inne komentarze). Trzeba się liczyć z tym, że nie ma gwarancji producenta. Nie liczybyłbym na to, że firma pokryje koszty naprawy, skoro nie chce zwrócić pieniędzy po tym jak odesłałem jej towar zupełnie niezgodny z opisem.

W moim przypadku byłem już raz na policji, a teraz czeka mnie kolejna wyprawa. POK z allegro to jakaś fikcja. Allegro toleruje tego typu sprzedawcę i nie przejmuje się tym, co zamieszcza w opisach, np. 2 letnia gwarancja. Również pozwala na usuwanie negatywnych komentarzy. Patrząc na to co się dzieje, to co 7 komentarzy przychodzi negatyw, a mimo to sprzedawca ma 98% pozytywów.

W firmie pracują ludzie niepiśmienni (zastanawiam się czy prowadziłem korespondencje z Polakiem, czy cudzoziemcem posługującym się googletranslate)  , a towar wysyłają w przezroczystych opakowaniach (adres jaki poda klient nie ma dla nich większego znaczenia, fajnie wsyłać towar do takiego serwisu co?). W moim przypadku wysłali na zły adres i twierdzili, że to nie ich wina, że nie odebrałem przesyłki!!!. To co widnieje w raporcie doręczenia dla firmy jest świętością i firma nie podejmuje żadnych kroków, jeśli klient złoży reklamację w sprawie doręczenia przesyłki. W moim przypadku nie było drugiego doręczenia. Firma kurierska odpisała mi po 5 dniach od tego "doręczenia", że kurier nie pamięta... Sam sprzedawca nie próbował niczego wyjaśniać z firmą, ponieważ to co było w raporcie było dla niego najwygodniejsze.

Odradzam jakichkolwiek rozmów telefonicznych ponieważ przekłamują fakty. Korespondencja pisemna jest trudna. W moim przypadku po miesiącu korespondencji sprzedawca odpowiedział tylko na 1 pytanie. Zwykle zmieniał temat i pisał jakieś brednie.

Jeśli jesteś typem pieniacza, chcesz poeksperymentować jak działa prokuratura, system sądownictwa, e-sondy czy allegro POK to kupuj śmiało. Wrażenia gwarantowane.

Dopiero teraz natknąłem się na tą opinię :D Pytanie czy to dobrze czy źle.

Generalnie ja nie miałem żadnych kłopotów z nimi, a potrzebowałem kupić laptopa do pracy. Sprzedawca wyjaśnił mi na czym to wszystko u nich polega. Sprzedają powystawowe lenovo i inne marki a HP mają nowe z 2-letnią gwarancją producenta (mój miał aż 35 miesięcy). Laptop Kupiłem jakieś 12 dni temu i wszystko śmiga. Jeszcze dostałem rabat i do tego gratisy w postaci myszki i torby na laptopa.

Nie wiem jak to działa przez internet bo kupowałem w salonie, ale jak dla mnie wszystko wygląda spoko. Na pewno ogromną zaletą są niskie ceny.