Skocz do zawarto艣ci
Nieidealny.pl 馃捇

progres24.pl, wwwprogres24pl, progres - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie o sklepie progres24.pl

Strony:

Fanpage:

Konta na allegro:

Na jakie "zapisy" nale偶y zwr贸ci膰 uwag臋 na aukcjach

Cytat
"Firma nie ponosi odpowiedzialno艣ci za nieporozumienia zwi膮zane z niedok艂adnym przeczytaniem opisu aukcji"
"Laptopy pochodz膮 z zagranicznej dystrybucji."

"Laptop pochodzi z ekspozycji sklepowej, mo偶liwe minimalne ryski na obudowie"

"Klawiatura zagraniczna QWERTY (kraje zachodniej Europy, r贸偶nica w znakach interpunkcyjnych), do ka偶dego laptopa do艂膮czone nak艂adki spolszczaj膮ce klawiatur臋 (tylko na znaki interpunkcyjne)"

"posiadamy w艂asny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. "

Je艣li szukasz nowego laptopa napisz w tym dziale "Kupno laptopa, zakup notebooka, laptop do gier, por贸wnanie modeli"

Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
  • 3 miesi膮ce temu...

Laptop HP zakupiony IX 2017. Po kilku miesi膮cach przesta艂 si臋 w艂膮cza膰 podaj膮c awari臋 dysku SSD. Odes艂any w ramach gwarancji do Progress. W odpowiedzi otrzyma艂em informacj臋, 偶e Progress przes艂a艂 go do HP a HP uzna艂, 偶e jest uszkodzenie mechaniczne. Odes艂ali laptopa bez naprawy. Zadzwoni艂em do HP I dowiedzia艂em si臋, 偶e owszem odrzucili reklamacj臋, ale z powodu niezgodno艣ci laptopa z oryginaln膮 konfiguracj膮. Oznacza to, 偶e Progress przerobi艂 ten sprz臋t I ok艂ama艂 klienta.

Przestrzegam przed zakupami w tej firmie.

Edytowane przez FxJ
  • Like 1
  • Upvote 1
Odno艣nik do odpowiedzi
  • 1 rok p贸藕niej...

Odradzam zakupy w tej firmie.

Odzyskanie pieni臋dzy jest niezwykle trudne. Firma zastrasza prawnikami. Dzia艂a bez jakichkolwiek zasad etycznych.

W moim przypadku firma zastosowa艂a nast臋puj膮cy schemat dzia艂ania

1) Na allegro wystawi艂a super laptopy w super cenach z 2 letni膮 gwarancj膮 producenta

2) Wys艂a艂a mi uszkodzony szmelc w innym kolorze bez 2 letniej gwarancji producenta

3) Pr贸bowa艂a wcisn膮膰 podobny szmelc 偶膮daj膮c 900 z艂 dop艂aty. Pomylili adres wysy艂ki oraz nie skontaktowali si臋 z kurierem by ponownie dostarczy艂 towar. Sam kurier ola艂 dyspozycj臋 z systemu, poniewa偶 osoba, do kt贸rej trafi艂 laptop poinformowa艂a go dzie艅 wcze艣niej, 偶e nie b臋dzie odbiera艂a przesy艂ek za pobraniem.

Nadal nie otrzyma艂em zwrotu pieni臋dzy, a firma pr贸buje wymusi膰 bym zap艂aci艂 za te dro偶szy szmelc.

Komputery nie maj膮 2 letniej gwarancji producenta. Maj膮 plomby sprzedawcy, a ich konfiguracja nie zawsze jest taka jak to co sprzedaje producent (patrz inne komentarze). Trzeba si臋 liczy膰 z tym, 偶e nie ma gwarancji producenta. Nie liczyby艂bym na to, 偶e firma pokryje koszty naprawy, skoro nie chce zwr贸ci膰 pieni臋dzy po tym jak odes艂a艂em jej towar zupe艂nie niezgodny z opisem.

W moim przypadku by艂em ju偶 raz na policji, a teraz czeka mnie kolejna wyprawa. POK z allegro to jaka艣 fikcja. Allegro toleruje tego typu sprzedawc臋 i nie przejmuje si臋 tym, co zamieszcza w opisach, np. 2 letnia gwarancja. R贸wnie偶 pozwala na usuwanie negatywnych komentarzy. Patrz膮c na to co si臋 dzieje, to co 7 komentarzy przychodzi negatyw, a mimo to sprzedawca ma 98% pozytyw贸w.

W firmie pracuj膮 ludzie niepi艣mienni (zastanawiam si臋 czy prowadzi艂em korespondencje z Polakiem, czy cudzoziemcem pos艂uguj膮cym si臋 googletranslate)聽 , a towar wysy艂aj膮 w przezroczystych opakowaniach (adres jaki poda klient nie ma dla nich wi臋kszego znaczenia, fajnie wsy艂a膰 towar do takiego serwisu co?). W moim przypadku wys艂ali na z艂y adres i twierdzili, 偶e to nie ich wina, 偶e nie odebra艂em przesy艂ki!!!. To co widnieje w raporcie dor臋czenia dla firmy jest 艣wi臋to艣ci膮 i firma nie podejmuje 偶adnych krok贸w, je艣li klient z艂o偶y reklamacj臋 w sprawie dor臋czenia przesy艂ki. W moim przypadku nie by艂o drugiego dor臋czenia. Firma kurierska odpisa艂a mi po 5 dniach od tego "dor臋czenia", 偶e kurier nie pami臋ta... Sam sprzedawca nie pr贸bowa艂 niczego wyja艣nia膰 z firm膮, poniewa偶 to co by艂o w raporcie by艂o dla niego najwygodniejsze.

Odradzam jakichkolwiek rozm贸w telefonicznych poniewa偶 przek艂amuj膮 fakty. Korespondencja pisemna jest trudna. W moim przypadku po miesi膮cu korespondencji sprzedawca odpowiedzia艂 tylko na 1 pytanie. Zwykle zmienia艂 temat i pisa艂 jakie艣 brednie.

Je艣li jeste艣 typem pieniacza, chcesz poeksperymentowa膰 jak dzia艂a prokuratura, system s膮downictwa, e-sondy czy allegro POK to kupuj 艣mia艂o. Wra偶enia gwarantowane.

• Like 1
Odno艣nik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie p贸藕niej...

Dopiero teraz natkn膮艂em si臋 na t膮 opini臋 :D Pytanie czy to dobrze czy 藕le.

Generalnie ja nie mia艂em 偶adnych k艂opot贸w z nimi, a potrzebowa艂em kupi膰 laptopa do pracy. Sprzedawca wyja艣ni艂 mi na czym to wszystko u nich polega. Sprzedaj膮 powystawowe lenovo i inne marki a HP maj膮 nowe z 2-letni膮 gwarancj膮 producenta (m贸j mia艂 a偶 35 miesi臋cy). Laptop Kupi艂em jakie艣 12 dni temu i wszystko 艣miga. Jeszcze dosta艂em rabat i do tego gratisy w postaci myszki i torby na laptopa.

Nie wiem jak to dzia艂a przez internet bo kupowa艂em w salonie, ale jak dla mnie wszystko wygl膮da spoko. Na pewno ogromn膮 zalet膮 s膮 niskie ceny.

Odno艣nik do odpowiedzi
  • 5 miesi臋cy temu...

Baaaardzo nie polecam!

Mieszkam w Niemczech i najpierw by艂 problem z wysy艂k膮. Jestem g艂upi i si臋 zgodzi艂em im odda膰 za te wysy艂ki. W ko艅cu wymieni艂em na inny sprz臋t bo ten laptop, kt贸ry dosta艂em mia艂 co艣 nie tak z wydajno艣ci膮. Nowy laptop przyszed艂 w ko艅cu, ale cokolwiek probowa艂em gra膰 to zaraz si臋 grza艂 i wy艂膮cza艂. My艣la艂em, 偶e to co艣 prostego i wystarczy wyczy艣ci膰 a ju偶 nie chcia艂em si臋 bawi膰 w wys艂anie w te i we wte wiec zerwa艂em te plomby i otworzy艂em laptopa. Czysty ale pasta najebana wsz臋dzie poza chipem. W ka偶dym razie, nie pomog艂o. Laptop nadal nie dzia艂a poprawnie.

Poza tym, okropny kontakt, r偶n膮 na kas臋 i generalnie kasa w b艂oto a ja mam laptopa do kitu. Najlepsze to, ze mia艂 by膰 nowy a jak probowa艂em na stronie Toshiby zarejestrowa膰 produkt to okaza艂o sie ze gwarancja na niego sie skonczy艂a jeszcze przed tym jak go kupi艂em. Masakra. Nie chce mie膰 z t膮 patologi膮 nic wsp贸lnego.

• Like 1
Odno艣nik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie p贸藕niej...

W dniu 30 wrze艣nia zakupi艂am komputer n allegro,聽niestety 8 pa藕dziernika po wielu telefonach, i偶 firma chce mi przys艂a膰 nowszy model HP otrzyma艂am laptopa Lenovo po du偶o ni偶szej warto艣ci (1200zl zamiast 1930 z艂). Od razu skontaktowalam si臋 z firm膮, 偶e nie chc臋 tego komputera, niespe艂nia moich oczekiwa艅 i po tak d艂ugim czasie chc臋 zwrotu pieni臋dzy gdy偶 potrzebowa艂am laptopa na ju偶. Spakowa艂am go precyzyjnie w opakowanie, w kt贸rym by艂o. Chcia艂am go odes艂a膰 jednak偶e firma napisa艂a, 偶e mam skorzysta膰 z ich firmy kurierskiej. Po tygodniu otrzyma艂am na ni膮 w ko艅cu namiary. W dniu dzisiejszym otrzyma艂am maila, iz otrzymali uszkodzony komputer wraz ze zrobionymi zdj臋ciami uszkodzonego sprz臋tu. Nie wiem czy to jest dokladnie ten komputer, nie wiem czy nie uleg艂 zniszczeniu w transporcie czy po odtworzeniu, nie mam poj臋cia, wiem, 偶e kontakt z firm膮 w艂a艣ciwie urwa艂 si臋 po tym jak zarz膮da艂am zwrotu pieni臋dzy. Firma twierdzi, 偶e opanowanie jest ca艂e. Ci臋偶ko mi tu si臋 odwo艂ywa膰 do tego gdy偶 nie wiedzia艂am co si臋 dzia艂a z komputerem od momentu odebrania przez kuriera a偶 do otrzymania maila. Przyznam, i偶 od samego pocz膮tku mam problem ze sprzedajacym i w 偶yciu nie widzia艂膮m takiego oszustwa!!! Ludzie nie kupujcie w tej firmie, ja zg艂aszam spraw臋 na policj臋 jako wy艂udzenie bo tak by膰 nie mo偶e, 偶e takie firmy s膮 na rynku i oszukuj膮 ludzi.聽

• Like 1
Odno艣nik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie p贸藕niej...
  • 1 miesi膮c temu...
  • 3 miesi膮ce temu...
  • 4 tygodnie p贸藕niej...

Unika膰 jak ognia, podrabiany towar, przechodzony, 艣lady po usuwaniu naklejek firm do kt贸rych nale偶a艂, podczas gdy laptop: Lenovo Thinkpad X1 Carbon 3ciej generacji wystawiony by艂 jako "powystawowy". Laptop z dystrybucji brytyjskiej, klawiatura wymieniona na... chi艅sk膮 podr贸bk臋 norweskiej klawiatury. S艂owem dramat i kpina z kupuj膮cego. Obs艂uga bardzo sympatyczna, jak przysta艂o na porz膮dnego oszusta.

Gdyby kto艣 chcia艂 do艂膮czy膰 si臋 do pozwu zbiorowego, zapraszam do kontaktu.

Odno艣nik do odpowiedzi
  • 6 miesi臋cy temu...

Firma niepowa偶na to delikatne okre艣lenie. Po 3 miesi膮cach u偶ytkowania zauwa偶y艂em w kupionym u nich laptopie usterk臋. Drobiazg. My艣l臋 偶e wystarczy艂o wymieni膰 tasiemk臋 艂膮cz膮c膮 matryc臋 z p艂yt膮. Sprawa ci膮gnie si臋 prawie p贸艂 roku. Laptop drugi raz w naprawie. Po pierwszej przyszed艂 w gorszym stanie ni偶 by艂 wys艂any. Pono膰 wymieniono matryc臋. By膰 mo偶e, bo obudowa ze srebrnej zmieni艂a si臋 na czarn膮. To by mi mo偶e nie przeszkadza艂o, ale obraz co chwila stawa艂 si臋 coraz bledszy, a偶 do ca艂kowitego zaniku. Trzy tygodnie w kolejnej naprawie i 偶adnych wie艣ci. Brak kontaktu telefonicznego. Na maile odpowiedzi zdawkowe typu "Dowiem si臋 i odpowiem" i cisza. I tak w ko艂o.

Mam do艣膰. Jestem bliski zg艂oszenia na policj臋.聽

Przestrzegam przed tym sprzedawc膮.聽

Odno艣nik do odpowiedzi
  • 1 miesi膮c temu...

Witam. Ja wystawi艂em im negatywny opis bo zas艂u偶yli i miesi膮c mi wysylali komputer. Ale to nic... Dosta艂em od nich list polecony od adwokata 偶e jak w ci膮gu 3 dni nie usun臋 negatywa to skieruj膮 spraw臋 do s膮du. Czy kto艣 mia艂 tak膮 sytuacj臋 z nimi bo nie wiem co robi膰?

Odno艣nik do odpowiedzi
Dnia 29.11.2020 o 23:02, Bambi napisa艂:

Witam. Ja wystawi艂em im negatywny opis bo zas艂u偶yli i miesi膮c mi wysylali komputer. Ale to nic... Dosta艂em od nich list polecony od adwokata 偶e jak w ci膮gu 3 dni nie usun臋 negatywa to skieruj膮 spraw臋 do s膮du. Czy kto艣 mia艂 tak膮 sytuacj臋 z nimi bo nie wiem co robi膰?

je艣li zachowa艂e艣 kultur臋 osobist膮 i nikogo w tym komentarzu nie obrazi艂e艣, to z tego zawiadomienia mo偶esz sobie z艂o偶y膰 samolocik i nim rzuci膰 hen daleko.

Odno艣nik do odpowiedzi
Cytat

skieruj膮 spraw臋 do s膮du

Je艣li ich nie szkalowa艂e艣 tylko rzetelnie opisa艂e艣 co zasz艂o to niech powyzywaj膮, przegraj膮 i pokryj膮 koszty s膮dowe oraz jakie艣 tam koszty kancelarii zale偶nie od podpisanej umowy.

Odno艣nik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie p贸藕niej...

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Przywr贸膰 formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

• Dodaj now膮 pozycj臋...