Skocz do zawartości

kefireczek

Acer Nitro 5 - wentylatory (wiatraki) pracują na pełnych obrotach, wszystko dobrze?

Polecane posty

Siemanko,
zakupiłem sobie wczoraj laptopa Acer Nitro 5 z i5-8300h oraz gtx 1050Ti, 8gb RAM z dyskiem HDD (dysk SSD dopiero kupię). Na starcie był wyposażony w system Win10.
Liczyłem się z tym, że laptop będzie chodził głośniej przy bardziej wymagających operacjach, ale troszkę jestem przestraszony.
Ilekroć włączę grę to wentylatory zaczynają pracować na pełnych obrotach i jest to bardzo głośne. Jest opcja CoolBoost w aplikacji Acer Quick Access i sprawa wygląda tak, że gdy wentylatory głośno pracują i jak tak jakby włączam i wyłączam tą opcję to one momentalnie się zatrzymują po czym po 2-4sekundach znów pracują na pełnych obrotach. Czy to normalne czy coś może być nie tak?
Jedyne co zrobiłem po zakupie i pierwszej konfiguracji to zaktualizowałem to co było w Windows Update+sterowniki karty graficznej.
Mi osobiście to nie przeszkadza, sam laptop i jego podzespoły się nie grzeją, ale w akademiku nie będę sam w pokoju i gdybym w wolnej chwili będę chciał coś popykać to nie wiem jak zareagują moi współlokatorzy.

Cytat

Ilekroć włączę grę to wentylatory zaczynają pracować na pełnych obrotach

Dysk nie jest czasem obciążony na 100% wtedy? Taki błąd "systemowy'.

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/drivers

Nitro 5 AN515-52 - pobierz najnowszy bios i firmware (jeśli jest).

Najlepiej jak byś wgrał na czysto system i koniecznie w trybie UEFI jeśli na SSD instalujesz.

4 godziny temu, FxJ napisał:

Dysk nie jest czasem obciążony na 100% wtedy? Taki błąd "systemowy'.

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/drivers

Nitro 5 AN515-52 - pobierz najnowszy bios i firmware (jeśli jest).

Dysk nie jest obciążony w 100%, jest lekko obciążony, ale zauważyłem, że w momencie kiedy wiatraki przyspieszają to procesor ma 100% na jakąś chwilkę.
Sterowniki aktualne. Słyszałem, że w grach potrafi bez problemu osiągać 55dB. Nie wiem ile on ma, ale jest głośny już po uruchomieniu gry aż do jej wyłączenia.

A odpalałeś program Acera do sterowania? Warto zrobić undvolting procesora.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się