Skocz do zawartości

awoha

Podstawka chłodząca pod laptopa Asusa

Polecane posty

Tak mnie zastanawia po pierwsze czy powinnam takową wziąć i jaki model jeśli mam część wylotową na brzegach i pod spodem laptopa, czy to nie zakłóci samej pracy wewnętrznej wiatraków? 

Wymiar laptopa klasyczny i myślałam raczej że jeśli już brać to podstawkę którą podłączyć pod gniazdko a nie pobierającą prąd od laptopa. 

myślałam raczej że jeśli już brać to podstawkę którą podłączyć pod gniazdko 

Przecież masz na pewno ładowarki od smartfonów :smile:?

Podstawka chłodząca Tacens Supra (TACSUPRA)

Cooler Master NotePal L1 (R9-NBC-NPL1-GP)

Trust Azul Laptop Cooling Stand (20104)

Thermaltake Massive V20 (CL-N004-PL20BL-A)

Trust Kuzo chłodząca do laptopa (21905)

Thermaltake Massive SP (CL-N003-PL14BL-A)

Weź miarkę i sprawdź wymiary jak będzie spoczywać na niej (przykład), oraz czy ma być od spodu zabudowana tak by można było stosować (nie wł.) też jako podkładkę na koc i do łóżka.

• Like 1

Znaczy mnie głownie chodzi strikte by rzeczywiście był jakiś efekt chłodzenia i postawienie jej na biurku, bo laptop głównie przy pracy lub graniu się rozgrzewa.

Efekt chłodzenia? Niby na jak duży spadek temperatury pod obciążeniem liczysz w stopniach Celsiusza?

Od tego jest radiator i wentylator na niego nadmuchujący, podkładka jedynie zwiększa przepływ powietrza i unosi laptopa wyżej tak by od podłoża się dodatkowo nie nagrzewał. Często lepszy efekt będziesz miał wymieniając pastę termoprzewodzącą.

Może źle ujęłam.. tak czy inaczej część podkładek chłodzących ma opinie, lepszą lub gorszą w zakresie tego czy laptopy na nich się grzeją mniej lub bardziej. Po prostu liczę że rozkład temperatury drgnie, a nie będzie cały czas ten sam. Kiedyś miałam podkładkę z ruchomymi wiatraczkami i myślę czy takiej znów nie zakupić, ale stwierdziłam, że popytam poszukam, zobaczę opinię, czy aby więcej strat niż zysków na tym nie poniosę. Do wymiany pasty daleka droga, gwarancja na początku :biggrin:

i to faktycznie działa ? Zastanawiam się nad czymś takim, ponieważ często pracuje z łóżka :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.