Skocz do zawartości
Nieidealny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

1) Mężczyzna uczący się, 25 lat
2) byle był Windows, wersja - bez preferencji
3) matryca co najmniej 15", waga nieistotna
4) SDD niekonieczny, choć mile widziany, napęd dvd również mile widziany
5) cena do 2000zł MAX, ale zasadniczo im mniej tym lepiej, nie oczekuję żadnych dodatków poza gwarancją
5b) posiadam już całkiem dobrego PC, którego planuję rozbudowywać, dlatego po laptopie nie oczekuję fajerwerków

5c) potrzebuję go w ciągu tygodnia
6) zależy mi na rozsądnym sprzęcie za rozsądne pieniądze, nie będę z nim dużo podróżował więc wydajność na pierwszym miejscu
7) rozdzielczość im większa tym lepiej z uwagi na przeznaczenie
8) do użytku głównie w domu przy stole/biurku, ewentualnie na uczelni
9) wymagania co do gier - niskie/średnie, lubię czasem popykać ale raczej w stare klasyki
10) zależy mi na płynnej i bezproblemowej pracy Photoshopa CS 6 i podstawowych programów do 3D typu Blender czy Rhinoceros
11) przynajmniej 3 porty USB
12) zdecydowanie preferuję czarną kolorystykę i matową matrycę, cenię prosty i zgrabny wygląd
13) https://www.neonet.pl/acer-es-15-es1-533-c242.html

 

Witam, poszukuję laptopa do użytku codziennego, głównie neta i filmów, jednak zamierzam pobawić się czasem w Photoshopie i rozwijać umiejętności w stronę projektowania 3D. Posiadam już dość mocną stacjonarkę, którą za jakiś czas (ze wzrostem umiejętności i wymagań) zamierzam jeszcze nieco dopakować, ale przez najbliższych parę miesięcy nie będę miał do niej dostępu, a chciałbym w tym czasie nauczyć się solidnie przynajmniej podstaw przynajmniej Blendera. Rozważam też jakiś konkretny kurs/szkołę, gdzie prawdopodobnie musiałbym przyjść ze swoim sprzętem i pracować na jakichś poważniejszych programach. Budżet mam dość ograniczony i nie widzę większego sensu w pakowaniu fortuny w kompa, który prawdopodobnie za rok będzie służył tylko do przeglądania internetu i ew. sporadycznej pracy poza domem, dlatego cena jest dla mnie istotna. Nie musi koniecznie być nowy, ale trochę obawiam się kupowania kota w worku, z którym z którego za chwilę będzie więcej problemów niż pożytku... Gry to sprawa zupełnie drugorzędna, powiedzmy że pierwsza część Wiedźmina to szczyt moich marzeń w tym zakresie, ale obejdę się i bez tego. Zaznaczam, że na kartach i prockach znam się tyle co nic, podlinkowany sprzęt wydaje mi się całkiem ekonomiczny i podoba mi się wizualnie, mam jednak nadzieję, że znajdzie się coś lepiej dopasowanego do moich potrzeb :)

 

Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe uwagi/porady to chętnie poczytam, pierwszy raz kupuję komputer na własną rękę i każda informacja może okazać się przydatna ;)

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez Hagen92
Opublikowano
Cytuj

zależy mi na płynnej i bezproblemowej pracy Photoshopa CS 6 i podstawowych programów do 3D typu Blender czy Rhinoceros

Minimum 8GB RAM a fajnie ja by miał 16GB a nie 4GB jak ten Acer SE - swoją drogą najgorsza ich seria! No i jeszcze z Celeronem tego nie warto kupować z procesorami Pentium też. No i grafika dedykowana jak najbardziej przydatna.

 

Cytuj

Zaznaczam, że na kartach i prockach znam się tyle co nic

https://www.notebookcheck.pl/Ranking-laptopow.1010.0.html

https://www.nieidealny.pl/forum/topic/338-lista-procesorów-mobilnych-intel/

 

Ja bym koniecznie dokładał do tego nowego Acera i za jakość wykonania i matrycę IPS:

http://www.ultrabookreview.com/15876-acer-aspire-5-a515-51-review/

Acer Aspire 5 i3-7100U/4G/500/Win10 GT940MX FHD

Acer Aspire 5 i3-7100U/8G/500/Win10 GT940MX FHD

 

A takie minimum:

ASUS R541UA-DM1287T i3-7100U/4GB/1TB/DVD/Win10 FHD (nie ma M.2)

ASUS R541UA-DM1287T-8 i3-7100U/8GB/1TB/DVD/Win10 FHD (nie ma M.2)

Acer Aspire 3 i3-6006U/4GB/500/Win10 FHD

Acer Aspire 3 i3-6006U/8GB/500/Win10 FHD

Opublikowano

Dzięki za odpowiedź, dzięki tym sugestiom trafiłem jeszcze na coś takiego:

https://www.komputronik.pl/product/292572/asus-r556lj-xo164t.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

myślę, że to dobry kompromis, RAM nie powala ale skoro obsługuje do 12 i ma wolne miejsce to za jakiś czas bym mu dorzucił conieco i powinno być git

 

dobrze kminię czy coś pominąłem? ;)

Opublikowano
Cytuj

trafiłem jeszcze na coś takiego

Dobrze to ująłeś "takie coś" z 2015 r.

 

https://ark.intel.com/pl/products/85212/Intel-Core-i5-5200U-Processor-3M-Cache-up-to-2_70-GHz

 

Cytuj

RAM nie powala ale skoro obsługuje do 12

Asusy mają 4GB wlutowane w większości, ale wiesz jak masz inną konfiguracją jak 4+4 czy 8+8 to nie działa Dual Channel ! No o dołożeniu dysku M.2 możesz zapomnieć.

 

Lipa, panie, lipa...

  • FxJ zmienił(a) tytuł na Poszukuję taniego laptopa do grafiki i codziennego użytkowania (2000zł +)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...