Witam,
Od 25 lat miałem tylko stacjonarki. Przyszedł czas na 1 laptopa.I w tym miejscu proszę serdecznie o waszą pomoc..
Szukam czegoś solidnego i niezamulającego do użytku domowego.
używany będzie do takich rzeczy jak:
ściąganie filmów, przeglądarka z wieloma otwartymi kartami na raz, jakaś muzyka w tle, typowo domowe zastosowania, moze czasami jakaś gra ale to w akurat najmniej ważne.
generalnie ma być sprzęt solidny na lata. Zmieniam komputery jak juz się rozlecą.
niech będzie z windowsem
15,6 przekątna. Powłoka matowa
fajnie jak by miał napęd dvd
koniecznie dysk ssd, min 250gb. Mam już zewnętrzny 2 TB. Wiec solo bez drugiego hhd. Fajnie jak by była mozliwością w miare upływu czasu dołożenia 2 dysku też ssd
ram min 8GB
I teraz moje przemyślenia.
Skłaniam się ku dellowi min przez dobrą opinie o sprzęcie i dobry serwis. W pracy ma della stacjonarkę. Najlepiej z lini wyższej niż domowa . Podobno są solidniejsze więc myślę o vostro. Celowałem początkowo w procesor i3 potem w i5. I już sam nie wiem czy lepiej np i3 8 gen czy i5 ale np 7 gen. A może jednak inspiron ale z lepszą konfiguracją niż analogiczny vostro. ( vostro ma niby tą gwarancję z naprawą w domu od ręki) No i budżet ponizej 3000. Najlepiej te 2600-2700.
I teraz pytanie czy trzymać się tak kurczowo tego della. Boję się ze patrząc tylko na konfigurację trafię w innych markach na jakieś typowo budżetowe linie a nie orientuję się w tym.
Wpadł mi też w oko Huawei Matebook D. za 2699zł. Ma dobre opinie , fajny zgrabny ALE: brak wejścia LAN, brak czytnika kart SD, Brak klawiatury numerycznej.