Skocz do zawartości
Nieidealny.pl

Kraha

Użytkownik forum
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Kraha

core_member_rank_17

core_member_rank_17 (1/14)

0

Reputacja

  1. System oryginalnie zamontowany jest już i tak na wgranym ssd.
  2. Różnice miedzy single a dual channelem są bardzo odczuwalne? Czyli jeśli już to kierować się na 2x4 albo 2x8? Z dysków myślałem o takim: https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-irdm-pro-240gb-sata3-irp-ssdpr-s25b-240-1813250/ Z RAMów zaś: https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-hyperx-impact-ddr4-sodimm-2x4gb-2400mhz-cl14-hx424s14ibk2-8-707475/ i w zależności, czy warto dual channel czy nie
  3. Jeżeli chodzi o pamięć, to zwyczajnie myślałem o tym, aby kupić 8gb w jednej kości o taktowaniu 2400mhz, zaś kość którą wyciągnę z mojego laptopa, 4gb - włożyć do drugiego lapka (tam są te same parametry). Wtedy nasuwa się pytanie, jakie konkretnie ramy kupić. Zwykłe Kingstony, Hyperx, czy Goodramy? Co do dysków, to tak hdd ma za wolny odczyt przy grach, zaś na ssd, które mam zainstalowane w konfiguracji na m.2 jest zwyczajnie za małe żeby wszystko to co chce pomieścić na jednym dysku. Stąd przydałby się szybszy od hdd, drugi ssd na SATA. Faktycznie sprawdzi się ten ruch i jest opłacalny?
  4. Oznaczenie mojego lapka, to - NX.GD4EP.014 Czyli tutaj śmiało mogę podmienić hdd na drugi dysk ssd. Ma to jakikolwiek sens tak w ogóle? Co do RAMów, konkretnie kupować taką dedykowaną, czy to bez większego znaczenia?
  5. Jak w temacie, zamierzam podkręcić trochę swojego laptopa nowym dodatkowym SSD oraz nowymi RAMami. Stąd mam kilka pytań. - Z racji tego, że oryginalnie w laptopie jest konfiguracja ssd+hdd, to najprawdopodobniej zamontowany ssd jest na interfejsie m.2? mam zamiar dołożyć drugi dysk ssd, większy, poprzez wymianę go z hdd. pytanie - na jakim interfejsie jest w laptopach hdd? sata? szukać zwyczajnie dysków 2,5"? - co do RAM, to zamierzam wyciągnąć swoją kość 4gb, nie wiem konkretnie jakie taktowanie mają te RAMy i całej ich specyfikacji, ale czy ma to znaczenie jeżeli wymieniam całą pamięć na nową kość? Oraz jakie konkretnie są tam osadzone ramy? ddr4 sodimm 260-pin?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...