Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć ludzie! Do końca tego miesiąca chcę zamówić laptopa. Sprzęt ma służyć głównie do przeglądania internetu, pracy w excelu i wordzie (bardzo mi zależy na dużym i wygodnym touchpadzie!), ale też do gier. Trochę poczytałem i w oko wpadły mi następujące modele:

ASUS GL552VW-DM775T-8 i5-6300HQ/8GB/1TB/Win10 FHDGTX960 - 4099 zł

Acer VN7-592G i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 FHD GTX960M - 3999 zł

Dell Inspiron 7566 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 FHD GTX960 - 3999 zł

Dell Inspiron 7559 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 FHD GTX960 - 3899 zł

Początkowo jeszcze rozważałem Lenovo Y700, ale obejrzałem go na żywo i nie przypadł mi do gustu (innych nie oglądałem na żywo). Strasznie się palcował, niewygodnie się używało padzika no i ekran nie był matowy, tylko pokryty jakąś pseudomatową powłoką. Za to głośniki miał dobre.

Który z wymienionych modeli moglibyście polecić i dlaczego?

Tak wstępnie to wizualnie najbardziej podoba mi się Asus, ale też jest najdroższy. Dell 7566 jest nieco tańszy, ale też brzydszy i nie ma IPS. 7559 też minusuje brakiem IPS-a, ale za to jest najtańszy z przedstawionych (opłaca się dopłacać do 7566 te 100 zł, biorąc pod uwagę fakt, że 7566 jest brzydszy?). Acer całkiem ładnie wygląda na fotkach, posiada też IPS-a, ale ogólnie mało słyszałem o tym modelu. O więcej pytam was :)

Z takich szczegółów dodam jeszcze, że zależy mi na dużym i wygodnym touchpadzie i dobrych głośnikach.

Dysk HDD ma być zastąpiony 240GB SSD

Strasznie się palcował

Duze zielone ściereczki z mikrofibry z Lidla 2 pak polecam

Który z wymienionych modeli moglibyście polecić i dlaczego?

A może coś więcej byś wpierw napisał od siebie - ankieta.

Tak wstępnie to wizualnie najbardziej podoba mi się Asus, ale też jest najdroższy.

Asus GL552VW (15,6") seria G (ROG GL552 960M)

Ma też najgorsze chłodzenie

Dell 7566 jest nieco tańszy, ale też brzydszy i nie ma IPS. 7559 też minusuje brakiem IPS-a

Przecież oba mają IPS-a ale ale z tych tańszych matryc, skąd pomysł ze nie mają?

opłaca się dopłacać do 7566 te 100 zł, biorąc pod uwagę fakt, że 7566 jest brzydszy?

Nie powiedział bym

Acer całkiem ładnie wygląda na fotkach, posiada też IPS-a, ale ogólnie mało słyszałem o tym modelu. O więcej pytam was

Acer VN7-592G (15.6″) seria Aspire V15 Nitro Black Edition (960M) - to model dla np. grafików którzy potrzebują jak najlepszej matrycy i konstrukcji slim, bardzo trudny do dostania bo są praktycznie na nie zapisy.

Jak to zastąpiony? Laptopy mają teraz sloty M.2

Dell Inspiron 7567 i5-7300HQ/8G/1000/Win10 GTX1050 

Ja bym kupował już z GTX 1050 jeśli najbardziej zależy ci na wydajności w grach.

Super, dzięki za odpowiedź ;) Dzięki za propozycję ankiety, ale praktycznie mam już wybrane konkretne modele nad którymi się zastanawiam, więc omińmy ten punkt.

Przecież oba mają IPS-a ale ale z tych tańszych matryc, skąd pomysł ze nie mają?

Na stronie x-kom w specyfikacji przy matrycy było napisane tylko: Matowa, LED, podczas gdy np. Asus, Lenovo, Acer mają jeszcze dopisane IPS (EWV przy Asusie). W takim razie odwołuję zarzut.

opłaca się dopłacać do 7566 te 100 zł, biorąc pod uwagę fakt, że 7566 jest brzydszy?

Nie powiedział bym

7559 jest trochę starszym modelem. Niesie to za sobą jakieś większe negatywne konsekwencje? Bo jeśli nie to może właśnie na niego bym się zdecydował, z racji tego, że jest tańszy od konkurencji. O ile jest gdzieś dostępny...

Jak to zastąpiony? Laptopy mają teraz sloty M.2

Niektóre firmy (np. x-kom) oferuje opcję zamiany dysku HDD na SSD. Laptop jest wtedy tańszy niż gdyby miał oba dyski. A 240GB póki co spokojnie mi wystarczy,

Dell Inspiron 7567 i5-7300HQ/8G/1000/Win10 GTX1050 

Ja bym kupował już z GTX 1050 jeśli najbardziej zależy ci na wydajności w grach.

Odpada, za drogi. I tak już naciągnąłem budżet maksymalnie jak tylko mogę.

Zastanawia mnie jeszcze taka sprawa. Otóż na x-komie Asus GL552VW kosztuje 4099zł, a na komputroniku dokładnie ten sam model, jest 300 zł tańszy. Dlaczego?

Po głowie chodzi mi jeszcze model z niższej półki, ale za to tańszy, https://www.x-kom.pl/p/280792-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-6300hq-8gb-240-win10-gtx950m.html. Zamiast GTXa960m posiada GTX950m, ale za to jest sporo tańszy od konkurencji. Czy wydajność w grach mocno spadnie gdy zamiast GTX960 wybiorę GTX950?

7559 jest trochę starszym modelem. Niesie to za sobą jakieś większe negatywne konsekwencje? Bo jeśli nie to może właśnie na niego bym się zdecydował, z racji tego, że jest tańszy od konkurencji. O ile jest gdzieś dostępny...

No właśnie dawno temu zastąpił go Inspiron 7566 z DDR4 i M.2 obsługującym PCIe NVMe. Dawno wiec w praktyce w sklepie go nie kupisz tylko na jakichś podejrzanych aukcjach.

Zastanawia mnie jeszcze taka sprawa. Otóż na x-komie Asus GL552VW kosztuje 4099zł, a na komputroniku dokładnie ten sam model, jest 300 zł tańszy. Dlaczego?

Chcą się go pozbyć bo słabo się sprzedaje, jak mówiłem najgorsze chłodzenie z modeli z 960M zresztą 2-3 tydzień styczna wchodzą nowe modele na GTX 1050 już.

Czy wydajność w grach mocno spadnie gdy zamiast GTX960 wybiorę GTX950?

Bardzo mocno.

Niektóre firmy (np. x-kom) oferuje opcję zamiany dysku HDD na SSD. Laptop jest wtedy tańszy niż gdyby miał oba dyski. A 240GB póki co spokojnie mi wystarczy

Tak sie nigdy nie robi, sklepy wsadzają najtańsze dyski, zresztą dyski HDD są fabryczne i w razie braku są problemy z gwarancją np. Dell ma serwis Domowa Naprawa Dell dla tego modelu z przyjazdem na miejsce ale nie możesz nic wymontować z oryginalnej konfiguracji.

Dlaczego warto kupować dyski SSD do laptopów samodzielnie

Crucial 275GB SATA SSD MX300 M.2 2280 - dyski pokroju tego Cruciala warto kupić.

Plextor 128GB M.2 PCIe M8Pe - lub superszybki NVMe

Tak sie nigdy nie robi, sklepy wsadzają najtańsze dyski, zresztą dyski HDD są fabryczne i w razie braku są problemy z gwarancją np. Dell ma serwis Domowa Naprawa Dell dla tego modelu z przyjazdem na miejsce ale nie możesz nic wymontować z oryginalnej konfiguracji.

W takim razie muszę odpuścić i zdecydować się chyba na tańszego Lenovo z GTX950m, bo SSD jest konieczne, a 1TB HDD mi zupełnie nie potrzebne, więc tylko przepłacę. Chciałem nie wyjeżdżać ponad te 4000 tys zł, a SSD muszę mieć.

Co nie wytrzymasz 2 miesiące? Najtańsze kingstony na MLC masz 225zł

Naprawdę bez utraty gwarancji do każdego z nich zamontujesz dysk, wystarczy śrubokręt i przykręcenie jednej śrubki.

Ale z czym mam czekać 2 miesiące? Nie zrozumiałem chyba :D
Dodam tylko, że laptopa potrzebuję na już. Jutro, ewentualnie we wtorek chcę już zamówić.

W sensie czy nie lepiej się przemęczyć miesiąc-dwa bez dysku SSD i dokupić dopiero? Procesora nie wymienisz a dysk SSD dołożysz w każdej chwili.

No i ceny dysków są aktualnie dość wysokie.

No w sumie może i lepiej... Tylko nie będzie później problemu z przerzuceniem plików na SSD? Sam nie wiem czy sobie poradzę. 

No to decyzja. Asus z komputronika za 3 stówki taniej, brzydki Dell 7566 czy najtańszy i mniej wydajny Lenovo z GTX950m. Hmmm...

No w sumie może i lepiej... Tylko nie będzie później problemu z przerzuceniem plików na SSD? Sam nie wiem czy sobie poradzę. 

Są darmowe programy to "klonowania dysku" z HDD na SSD. Masa poradników wideo na youtube.

A Ty którego z tych 3 przeze mnie wymienionych byś polecił biorąc pod stosunek ceny do jakości? I dlaczego?

Asusa z oczywistych bym odrzucił, Acerów NV7 brakuje i zostają 7566 i poprzednik, i tu brałbym już nowszy model zamiast szukać gdzieś ostatnich sztuk lub modeli powystawowych ściągniętych z zachodnich marketów.

Ale co do zbytniej jakości to tutaj bym nie przesadzał, są dobre w swojej cenie ale to też nie MacBooki Air by miały super wykonanie bo tutaj płacimy za podzespoły. A co do Della to dopłacamy za super serwis.

Byłem dzisiaj w media expert. Obejrzałem tego Della 7566 i niestety nie spodobał mi się. Brzydki design, niewygodny jak dla mnie touchpad. Za to spodobał mi się bardzo inny model, który tam stał. Lenovo Y70-70 17". Bardzo podobny do Y700 17", ale bardziej mi się spodobał. No i obok stał Y700 15" i w porównaniu do tego Y70-70 ekran wypadał bardzo blado. Y70-70 miał przepiękny ekran. Tylko nie wiem jak z dostępnością tego modelu... Na x-komie tak średnio.

860M - grafika miała premiere Q1 2014

960M - grafika miała premiere Q1 2015

i7-4710HQ - premiera Q1 2014

i7-4720HQ - premiera Q1 2015

Lenovo Y70-70 i7-4710HQ/8GB/1000/Win8.1 GTX860M FHD Touch

Lenovo Y70-70 i7-4720HQ/8GB/1000/Win8.1 GTX960 FHD

Lenovo Y70-70 i7-4720HQ/8GB/1000/Win10 GTX960M Touch

Te modele zastąpił Y700-17 ale on ma już matrycę MATOWĄ a nie lustrzaną w której można się przejrzeć, uczesać i ogolić. Wszystko super pięknie punki nie masz w domu włączonego światła lub nie masz okna a plecami.

media expert - super sklep jak mają dwu lub nawet trzy letnie modele na stanie :D

Acer VN7-792G i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX960M FHD

Acer VN7-792G i5-6300HQ/16GB/1000/Win10 GTX960M FHD

Ten model ma super matryce IPS matowe, jeśli tak bardzo zależy ci na matrycy.

Przeglądałem w tym media zarówno Y70 jak i Y700 tyle, że 15 celowego. Słyszałem, że Y700 17" ma trochę lepszą matryce od 15". Nie wiem jak bardzo i co jeszcze ma lepsze, bo Y700 17" tam nie było. Miałem porównanie między Y700 15" i Y70 17". No i przyznam się, że ten drugi urzekł mnie bardziej. Już pomijając matrycę, subiektywnie oceniając Y70 miał lepszy design, lepszy touchpad (lepiej mi palec jeździł, poza tym w Y700 ten touchpad wydawał mi się jakby mało stabilny. Gdy lekko się na niego nacisnelo to czuć było takie delikatne kliknięcie, to było irytujące), sama obudowa wydawała mi się jakby smuklejsza (mam na myśli część na której jest klawiatura i touchpad, nie matryca), co przenosi się na wygodniejsze korzystanie z klawiatury i touchpada (w Y700 ta obudowa jest wysoka, znaczy się klawiatura i touchpad są wysoko położone od spodu laptopa, co jest mało wygodne podczas korzystania z touchpada, bo nadgarstek leży na biurku a palce idą wysoko do góry do touchpada), no i ogólnie wygodniejszy mi się wydawał.

Jak by wypadł y700 17" w porównaniu z tymi dwoma modelami.

No dobra, zróbmy tu mały checkpoint.

Dell 7566 - odpada, ze względu na design i mało wygodny touchpad
Asus - odradziłeś, odpada

Lenovo Y700-15 - odpada z wiadomych już względów

Lenovo Y700-17 - nad tym jeszcze się jeszcze zastanawiam. Ten model minusuje swoją wagą i tą pseudomatową matrycą. Powiedz mi tylko, czy ta matryca jest zauważalnie lepsza od tej w Y700-15? Kolory są ostrzejsze, mają lepszy kontrast? Aha i zauważyłem jeszcze, że są 2 wersje tego laptopa: Y700-17 - droższa i Y700-17ISK - tańsza. Z tego co zauważyłem różnią się tym, że tej tańszej wersji brakuje zintegrowanej karty. To duża wada?
Acer VN7-792G - nie widziałem tego modelu na żywo, musiałbym go trochę pomacać - interesuje mnie głównie touchpad i jakość dźwięku
Lenovo 700-15 - chyba ostatecznie na tego wypadnie. Stracę na jakości gier, ale zyskam na cenie. Nie mogę tylko znaleźć wersji białej, która bardziej mi odpowiada. Na x-komie dostępna jest tylko czarna wersja. Tak w ogóle zauważyłem, że czarna wersja nie ma oznaczenia JBL - czy to oznacza, że ich nie ma? Poza tym w czarnej wersji pulpit roboczy jest taki gumowaty, w białej też taki jest, czy raczej aluminium/tworzywo ?

Powiedz mi tylko, czy ta matryca jest zauważalnie lepsza od tej w Y700-15? Kolory są ostrzejsze, mają lepszy kontrast?

Odsyłam do testu porównawczego na notebookchack (w podlinkowanych)

Aha i zauważyłem jeszcze, że są 2 wersje tego laptopa: Y700-17 - droższa i Y700-17ISK - tańsza. Z tego co zauważyłem różnią się tym, że tej tańszej wersji brakuje zintegrowanej karty. To duża wada?

Intel SKylake to oznaczenie procesorów jedynie, a grafika zintegrowana jest w procesorze i jest w każdym.

Tak w ogóle zauważyłem, że czarna wersja nie ma oznaczenia JBL - czy to oznacza, że ich nie ma?

Są warianty teraz już z i bez, trzeba sprawdzić by mieć pewność.

https://youtu.be/bC5dMniBq_A - z tworzywa

musiałbym go trochę pomacać - interesuje mnie głównie touchpad i jakość dźwięku

https://youtu.be/jBSCh7YYr0g - trochę inna bo w Lenovo masz głośniki 2.1 a w VN7 są 4.0

Odsyłam do testu porównawczego na notebookchack (w podlinkowanych)

Przyznam, że nie znam się na cyferkach, ale jak tak przyjrzałem się miniaturkom zdjęć na notebookchacku to było widać różnicę.

Intel SKylake to oznaczenie procesorów jedynie, a grafika zintegrowana jest w procesorze i jest w każdym.

Hmmm... W takim razie zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego ten model mimo, że nie posiada wgranego systemu, jest droższy od tego, który taki system posiada?

Są warianty teraz już z i bez, trzeba sprawdzić by mieć pewność.

Jak to sprawdzić?

Partie różne o pół roku, zresztą jeśli jest niedostępny a raczej archiwalny to nie patrz na cenę!

Jak to sprawdzić?

Najlepiej na miejscu.

Możesz napisać do sklepu i spytać, ja tego nie potrafię sprawdzić nawet po kodzie producenta.

Znaczy ja kupuję laptopa u takiego znajomego, zawsze trochę zejdzie z ceny, także mam możliwość obejrzenia go na żywo. Tylko nie wiem w jaki sposób sprawdzić czy laptop posiada JBL czy nie i znajomy z tego co wiem też nie wie.

Na pudełku widnieje na pewno ta informacja - naklejka znamionowa na kartonie.

Zdecydowałem się ostatecznie na Lenovo 700-15ISK wersja biała. Już gości u mnie na biurku. Pierwsze wrażenie fajne, tylko trochę się martwię o tą białą klapkę. Już widzę, że będzie się brudzić, no i ... nie wiedziałem, że będzie aż tak biały :P  :D  Czuję się odrobinę mniej męsko :D

Linka nie podam, bo laptop kupowany był u znajomego, ale specyfikacja ma się następująco:

- intel core i5-6300HQ

- 8 GM RAM

- dysk HDD został wymontowany, a jego miejsce zastąpił Crucial 275GB SATA SSD MX300

- GTX 950M

- Windows 10

Z wad jakie zauważyłem, to taka żółtawa biel. Brat ma Lenovo Z510 i tam choć ekran jest ciemniejszy, to biel jest bielsza.

Aha i jeszcze jeden problem, dość poważny. Czasami albo nawet częściej, gdy wchodzę na jakąś stronę wyskakuje informacja "Ta witryna jest nieosiągalna". Muszę odświeżyć, czasami kilka razy, żeby strona zadziałała. Podobnie jest z ładowaniem grafiki... zamiast grafiki wyskakuje mi jakaś ikonka malutka. Mój brat ma ten sam problem, odkąd zaktualizował Windowsa 7 do 10.

Musicie przeinstalować system na czysto, zostają śmieci po aktualizacji i to przez to no i sterowniki przecież wszystkie macie nadal pod Windows 7 (stare). 

Jak to zrobić? Ja od początku mam wgranego Win 10 - znajomy wgrywał. Ale licencję mam pod Win 7 - mówił.

Jeszcze co do wad... myślałem, że głośniki będą trochę lepsze. W porównaniu do Z510, który ma głosniki na spodzie, te w 700 wypadają wg mnie słabiej... Z510 ma fajne niskie tony, temu tego brakuje.

Jak już narzekam to wspomnę jeszcze klawiaturę. W porównaniu do Z510, klawisze w 700 mają w moim odczuciu większy opór i większy skok, co sprawia, że zdarza mi się zjadać literki podczas szybszego pisana, a poza tym po czasie trochę bolą palce. Ale to może kwestia przyzwyczajenia... Touchpad też jest bardziej opony niż w Z510 - mniej wygodny.

Nie wiesz czy istnieją skórki z napisem Lenovo? Ogólnie pomysł ze skórką fajną, tylko szkoda, że zasłaniają logo... :/

A tak z ciekawości. Jakie jest twoje subiektywne zdanie odnośnie białego koloru laptopa? Bardzo damskie? :D

Są przezroczyste też a i jak ktoś jest producentem to może dowolną zrobić. 

Kurde ten dźwięk jest tak fatalny, że zacząłem się zastanawiać nad zmianą laptopa... Może zwykłemu użytkownikowi to nie przeszkadza, ale ja niestety mam wrażliwe ucho i strasznie mnie to irytuje. Dźwięk brzmi tak jakby ktoś wrzucił smartfona do studni, poza tym czasami pojawiają się szumy.

Masz w systemie wiele narzędzi od audio, pobaw się tymi funkcjami np. "rozwiąż problem z dźwiękiem" lub wycisz mikrofon lub któreś z urządzeń z listy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.