Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam serdecznie. Wracam na to forum ponieważ mam dobre doświadczenia. Znów liczę na pomoc.

Na wstępie dodam, że szukam nowego laptopa gdyż poprzedni miał usterkę. Serwis gwarancyjny Acera nie jest w stanie mi tego naprawić, więc zdecydowali się na zwrot pieniędzy. Jestem tym faktem niesamowicie rozczarowany gdyż konfiguracja bardzo mi odpowiadała, ale nie mam wyjścia, dlatego na podstawie ankiety jeszcze raz przedstawię o co mi chodzi.

1. Mężczyzna, 28 lat, laptop na firmę.

2. Jest to dla mnie obojętne czy będzie w zestawie Windows. Oczywiście z myślą o W10. Pytanie czy jeśli na poprzednim laptopie miałem kupiony W10, dysponuję numerem seryjnym to mogę go zainstalować na nowym sprzęcie?

3. Matryca 15,6". Ma być w miarę mobilny więc nie jakiś klocek, myślę, że około 2,5 kg będzie OK.

4. Na SDD mi nie zależy. Tzn. na 100% go wykorzystam, ale kupiłem taki dysk do poprzedniego laptopa więc po prostu już go mam, dlatego zwykły talerzykowy i możliwość montażu dysku M.2 na płycie głównej mi wystarczy. Na napędzie DVD mi nie zależy.

5. Kwota około 4000 zł. Jak będzie fajny sprzęt za 4300 to też wezmę, ale więcej to będzie już raczej za dużo. Nie potrzebuję żadnych myszek, toreb, podkładek itp. Sprzęt nowy ewentualnie outlet ale to musi być okazja, jakaś nieznacząca usterka. Chciałbym kupić w ciągu najbliższego miesiąca.

6. Jakość wykonania jest ważna, ale jednak ważniejsza wydajność. Praca będzie pewnie w 95% w pomieszczeniu z transportem do/z pracy. Długość pracy na baterii powinna być zadowalająca, ale nie szukam "kombajnu" który wytrzyma 5 godzin na baterii.

7. Matryca - bardzo ważna rzecz. Miałem do tej pory IPS i przy tym chciałbym pozostać. Rozdzielczość tylko full HD. Matowa. Zależy mi również na dobrym pokryciu RGB, głębi. Będę pracował z programami graficznymi więc jest to istotne. Tu wymagam topu jak na to co mogę dostać w tej cenie.

8. Tak jak pisałem głownie w pomieszczeniach, dom/biuro z codziennym transportem pomiędzy nimi (torbę mam).

9. Grał nie będę co dzień, ale jeśli już to WoT, Sniper Elite, CS. Maniakiem gier nie jestem więc najlepszej karty graficznej nie potrzebuję. Tu by można coś zjechać.

10. Tu duża różnorodność. Na pewno Photoshop, AutoCad, coś do montażu video (pewnie Sony Vegas), Zależy mi na szybkości i płynności. Będę tego używał zawodowo.

11. Na pewno USB-C, o matrycy pisałem wyżej, podświetlana klawiatura, jak będą fajne głośniki to OK, ale nie muszą być. Mile widziane dobre chłodzenie.

12. Do tej pory miałem Acery: Aspire 5930G oraz VN15 Nitro. Ogólnie wszystko fajnie tylko ta heca z serwisem. Chętnie bym kupił to co miałem https://www.x-kom.pl/p/263831-notebook-laptop-156-acer-vn7-592g-i7-6700hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html ale jest niedostępny, dlatego szukam coś maksymalnie zbliżonego. Średnie zdanie mam co do Lenovo, ale nie tak, że go odrzucam. Kolory raczej ciemne, stonowane. Nic co wygląda jak z kosmosu.

13. Z tego co czytam na forum to ten model wydaje mi się ciekawy https://www.x-kom.pl/p/342410-notebook-laptop-156-acer-vx5-591g-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html To znów Acer, ale mam nadzieję, że mój problem był jednorazowy i przypadkowy. Nie ma jednak jego testu na notebookcheck i moje pytanie kiedy ewentualnie można się takowego spodziewać. I czy procesor w wersji i5 spełniłby swoje zadanie do tego co opisałem wyżej (teraz miałem i7). Co prawda uważam, że ten mój dotychczasowy jest nieco ładniejszy, ale ten jest akceptowalny. Ewentualnie mogę rozpatrzeć inne propozycje, ale nie chcę oszczędzać na matrycy.

14. Podsumowując: mógłbym ewentualnie oszczędzić (lekko) na grafice, bo grać namiętnie nie będę, ale zakładając resztę  powyższych wymagań pewnie tak się nie da. 8 GB ram to minimum. W 4 już się bawić nie chcę. To chyba tyle. Zadaję temat na forum gdyż modeli jest dość dużo, a nie siedzę w tym na co dzień. Z góry dzięki.

Pozdrawiam,

Przemek

Pytanie czy jeśli na poprzednim laptopie miałem kupiony W10, dysponuję numerem seryjnym to mogę go zainstalować na nowym sprzęcie?

Doprecyzuj laptop miał wgrany system?

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-VX5-591G-VX-15-Notebook-Preview.189778.0.html

Jest test ale to sztuka przedprodukcyjna, a pojawią sie w sklepach dopier w 1-2 tygodniu lutego.

Z tych aktualnie dostępnych to Dell Inspiron 7566 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX960 ale jednak matrycę ma słabszą.

Podejrzewam że te Acery na pewno się jeszcze pojawią kwestia tylko kiedy.

Tak, laptop miał wgrany system. W ogóle taka kwestia: jak mam dysk SSD z zainstalowanym systemem i wpiął bym go do do nowego sprzętu to to ma prawo ruszyć?

Tego Della przeglądałem, ale właśnie na testach widzę, że matryca nie ta jakość. Nie lubię przesiadki z czegoś lepszego na gorsze...

Co do VN15 Nitro... trzymali mi go w serwisie najpierw 3 tyg. - wrócił nie naprawiony, a teraz trzymali 1,5 miesiąca. Cały czas mówili mi, że czekają na płytę główną bo będą ją wymieniać, po czym dziś dostałem pismo, że ze względu na przedłużający się czas podjęli decyzję, że zwrócą mi pieniądze. Jak dla mnie to oni po prostu nie mają już nawet tych płyt, chociaż to dziwne bo to przecież dość świeży model. Poczekam pewnie zatem aż przetestują tą VX5 i może do tego się przymierzę. Bo czekać aż wznowią V15 Nitro... nie wiadomo kiedy, a potrzebuję do pracy... Szczerze mówiąc jestem rozczarowany serwisem i takim obrotem sprawy.

wpiął bym go do do nowego sprzętu to to ma prawo ruszyć?

Nie koniecznie w końcu inne podzespoły, i raczej będzie problem z aktywacją

To ciekawe że nie mają płyt głównych i czego im brakuje do naprawy czyli przylutowania, chipsetu?

O szczegółach już mnie nie raczyli poinformować. Moim zdaniem oni nie wiedzą co tak na prawdę jest powodem, bo powiedzieli mi tak jakiś czas temu, że jak wymienią płytę główną to dalej będą sprawdzać czy to o to chodziło... mam takiego gościa, który był nawet chętny się tym zająć, ale ponieważ laptop był na gwarancji to nie chciałem jej stracić. Szkoda, że serwis gwarancyjny nie potrafił się z tym uporać.

Wracając do tematu: zachowując moje wymagania nie ma rynku obecnie nic prócz tym Acerem VX5 lub tym Dellem?

Ja generalnie już raczej poczekam, aż one będą normalnie w sprzedaży i będą przetestowane. Ten nowy Acer jest generalnie OK, ale nie wiem czy to tylko moje wrażenie czy masz podobne spostrzeżenia, że odległość pomiędzy dolną krawędzią ekranu a klawiaturą jest dość i spora i dziwnie to wygląda... Dla zobrazowania załączam zdjęcie...

ac2.jpg

Powiedz mi proszę jeszcze taką rzecz. Ta starsza wersja acera którą miałem miała procesor: Intel Core i7-6700HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)

Ta nowa, najtańsza wersja ma taki: Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache)

Patrząc na same parametry wyglądają niemal identycznie. Tylko jeden i7 drugi i5. Oba są jeśli dobrze czytam siódmej generacji. Teraz moje pytanie jak z wydajnością, czy faktycznie są to podobne jednostki?

Znalazłem jeszcze taki sprzęt: https://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26117

Możesz mi coś o nim powiedzieć? Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę takiego producenta jak Hyperbook.

Ten nowy Acer jest generalnie OK, ale nie wiem czy to tylko moje wrażenie czy masz podobne spostrzeżenia, że odległość pomiędzy dolną krawędzią ekranu a klawiaturą jest dość i spora i dziwnie to wygląda... Dla zobrazowania załączam zdjęcie...

Acer wprowadza do oferty wydajne komputery Aspire VX, V Nitro oraz serię GX

Po pierwsze to mylisz serie, GX będzie dość pokaźnych rozmiarów jak model z 15,6" matrycą

Pewnie wyjdzie wersja z Tobii w przyszłości też.

Powiedz mi proszę jeszcze taką rzecz. Ta starsza wersja acera którą miałem miała procesor: Intel Core i7-6700HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
Ta nowa, najtańsza wersja ma taki: Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache)

To jak z samochodami jeden model może mieć kilka silników zamontowanych ;) Tak tu może mieć kilka różnych procesorów.

https://www.clevo.com.tw/clevo_prodetail.asp?id=1002〈=en

To są kadłubki od tajwańskiego producenta Clevo markowane logiem polskiej firmy.

Po kolei:

Po pierwsze to mylisz serie, GX będzie dość pokaźnych rozmiarów jak model z 15,6" matrycą

Z tego co widzę to GX to stacjonarny. Dla mnie tylko laptop. Ten VX faktycznie trochę większy, co widać wizualnie, ale też chyba nie tak bardzo. Wymiary tego co miałem wcześniej to: szerokość 390mm głębokość 263mm wysokość 23mm, a dla modelu VX5: szerokość 390mm, głębokość 265mm (czyli tylko 2 mm więcej) i wysokość 32mm (tu domyślam się że mówimy o tym jak jest zamknięty) więc tu trochę więcej, ale dla mniej najmniej znaczący wymiar. Wiec jak na moje oko są bardzo podobne jeśli chodzi o wymiary, dlatego zastanawia mnie ta odległość którą zaznaczyłem wcześniej. Może to takie złudzenie?

Natomiast z tego co napisałeś w linku który podajesz ten V15 nitro mam być dostępny dopiero pod koniec marca (czyli trochę za długo jak dla mnie) i cena to 5699 czyli mocno wykracza poza mój budżet.

To jak z samochodami jeden model może mieć kilka silników zamontowanych ;) Tak tu może mieć kilka różnych procesorów.

Tak, rozumiem to tylko chodziło mi o taką opinię: czy jeśli procesor różni się tylko tym: i5 czy i7 a taktowanie i pamięć ma podobną to możemy mówić o podobnej jakości? I czy np. ten nowy i7 7700HQ jest dużo wydajniejszy, czyli po prostu czy warto do niego dokładać czy jednak różnica nie będzie zbyt widoczna? O taką opinię mi chodziło.

A co do hyperbooka, to jeśli kadłubek to nie rozważam, jakoś nie mam zaufania do tego typu zestawów, a cena nie jest niższa.

A tak VX pomyliłem z GX, być może wklejona tapeta na ten render prezentacji laptopa ma nieco złe proporcje.

https://www.notebookcheck.pl/Ranking-procesorow-mobilnych-w-laptopach.4344.0.html

W procesorach sama różnica wydajności miedzy procesorami i7 z 6-tej i 7-mej generacji jest niewielka, wręcz rozczarowująca.

Wiesz co, jeśli chodzi o procesory to nie bardzo mam wiedzę na temat jak odczytywać te porównania, pewnie im wyższe wyniki tym lepiej, ale to tak łopatologicznie dlatego mam prośbę żebyś wypowiedział się tylko na temat dwóch:

1. Intel Core i7-6700HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache) - szósta generacja

2. Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache) - siódma generacja

Porównuję te dwa ponieważ ten 1 miałem w starym laptopie, a ten drugi potencjalnie rozważam w nowym.

Cały czas jest kiepsko z dostępnością tego Acera, a ja nie odpuszczam poszukiwania poprzednika. I udało mi się znaleźć egzemplarz w Saturnie: https://saturn.pl/komputery-i-tablety/notebook-acer-aspire-v-nitro-vn7-592g-72nf?utm_source=afiliacja&utm_medium=benchmark&utm_term=benchmark&utm_campaign=xml

Jest tylko jedno ale: towar z ekspozycji. Do sklepu, w którym on jest mam około 200 km. Trochę daleko. Orientujesz się może jak jest z tymi towarami z ekspozycji? Warto się interesować w ogóle takimi egzemplarzami? Kiedyś miałem okazję promować nawigacje w sklepie, i nawigacji z ekspozycji bym raczej nie kupił. Tyle osób co się tym bawi to sprzęt jest po prostu wyeksploatowany. Zastanawiam się jak jest z laptopami. Też na pewno sobie ludzi klikają, ale wydaje mi się że powinno być lepiej niż z nawigacjami czy telefonami... sam nie wiem chciałbym już zakończyć tą sagę z wymianą sprzętu...

Znalazłem też jeszcze taki model: https://www.rtvpixelagd.pl/notebook-acer-v15-nitro-vn7-592g-75au-nx-g6hec-002.htmlale coś tu dziwnie, bo np. pamięć karty 2 GB, a normalnie ma mieć 4GB...

Jak nie zobaczysz na żywo stanu to się nie dowiesz.

Podejrzewam ze wejdzie do sklepów jeszcze jedna partia przed premierą następcy.

Hmm to może lepiej jakoś się jeszcze pomęczyć i poczekać, albo zobaczyć testy tych nowych i wybrać coś z oferty. Po prostu sparzyłem się ostatnio na sprzęcie outletowym. Być może to nie miało związku, a może była jednak wada od początku. I w efekcie ponad 2 miesiące meczę się na trupie stąd ta moja ostrożność. A ten model z drugiego linku poza mniejszą pamięcią grafiki jest identyczny jak ten z Saturna czy on w ogóle uboższy?

Forum już działa po przenosinach.

A ten model z drugiego linku poza mniejszą pamięcią grafiki jest identyczny jak ten z Saturna czy on w ogóle uboższy?

Ten jest chyba importowany (markety zachodniej europy?), w każdym razie sklep wygląda podejrzane, na FB mają raptem 90 lajków.

A nie jak brak kontaktu to najlepiej nawet zgłosić konto w allegro.

Dnia 12.02.2017 o 11:50, FxJ napisał:

Podejrzewam ze wejdzie do sklepów jeszcze jedna partia przed premierą następcy.

Pozwolę sobie odświeżyć. Raczej przekopuję internet na bieżąco i ofert nie ma, ale może siedzisz w tym jakoś głębiej. Wiem, że to był tylko Twój domysł, ale może posiadasz jakiekolwiek informacje w tym temacie?

Niestety nie wiem kiedy będą, trzeba wypatrywać, VN7-793G są wyżej w hierarchii i nie powinny ich bezpośrednio wyprzeć wiec na pewno się pojawią jeszcze.

Ja generalnie mówię o modelach 15" czyli serii 592G a następca to 593G. Zależy mi na mobilności (waga i rozmiar). Wysłałem zapytanie bezpośrednio do Acera o model 592G po kilku dniach dostałem wiadomość że pierwsze konfiguracje 593G będą w połowie maja. Nie wiem czy tam ktoś ma problem z czytaniem... oczywiście, że mógłby być model 593G i mógłbym na niego poczekać, ale on nie będzie kosztował ~4000 (tak mi się wydaje), a do tego w 592G miałem procesor i7... Dlatego tak mocno wypatruję tego starszego...

Mam jeszcze 2 pytania. Trafiłem na taki sprzęt: https://www.gameragon.pl/p26119,saelic-veni-g522-v65p4t.html

1. Powiedz czy orientujesz się jak wyglądają parametry matryc IPS w tych sealicach? Podejrzewam, że nie jest aż tak dobrze jak w acerze VN7-592G, ale może jest wystarczająco dobrze?

2. Jak się ma wydajność karty Nvidia 960M GTX 4GB do Nvidia 1050GTX 2 GB? wiem, że 1050 to nowszy model, ale z kolei jest mniej pamięci. Będzie dużo słabiej na wydajności? Nie potrzebuję to bardzo nowych gier, choć czasem w coś zagram, ale pracuję też w środowisku graficznym chociaż też nie jakieś bardzo skomplikowane projekty. Jednak bardziej zależy mi na procesorze i7 dlatego szukam ewentualnej oszczędności na grafice.

Na prawdę fajna konfiguracja. Nie potrzebuję dysku SSD bo mam swój tylko właśnie slot M2 i tutaj tak jest. Tylko cena... a to jeszcze bez systemu. Swoją drogą, dalej nie wiem dlaczego producenci laptopów nie poszli w taki system jak przy stacjonarnych, że ja sobie sam komponuję co chcę, oni to składają i mam wtedy takie podzespoły na których mi zależy i względnie zadowalającą cenę...

Bo teraz w modzie są lekkie i smukłe jak ultrabooki, klasę DTR zarezerwowali dla entuzjastów. Zresztą w tym modelu bez problemu wsadzisz dysk M.2 i nie utracisz gwarancji na 100% ale możesz napisać do MSI to tylko ci potwierdzą.

Możesz wgrać Windows 7 jak masz pirata i zrobić aktualizację (opcja na niepełnosprawność) to otrzymasz klucz albo możesz dołączyć do Windows Insider Program.

792G to ogólnie był dostępny w różnych miejscach, ale laptopa przenoszę dosłownie co dzień, więc zależy mi na mobilności, wadze, dlatego wybór padł na 15". Jak te nowsze modele będą w takich cenach to może i rozważę tą 17" ale ten 592G byłby idealny. Szkoda, że Acer go nie wznowił. To był na prawdę udany model i jestem pewien że sprzedaliby jakąś partię jeszcze na pewno, bo te nowe procesory to tylko minimalnie lepsze, a cena poszła mocno do góry. Wiem, jest jeszcze lepsza grafika, ale mi nie specjalnie zależy. Taki 960M GTX mi wystarczył aż z naddatkiem.

Znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/msi-ge62-gamer-fhd-i7-6700hq-gtx970m-8gb-1tb-w10-i6695884203.html?fromVariant=6719805649

Jest procesor poprzedniej generacji, ale dla mnie OK. Karta... chyba lepsza niż 960M ale 3GB. Chociaż może by to wystarczyło też... Teraz pytanie jak z matrycą. Coś wiesz może? Bo wiadomo, że IPS a IPS to też potrafi być spora różnica. Co mnie tylko zastanawia to u dołu aukcji jest informacja, że produkt może posiadać ryski, zadrapania... a niby nowy. To jak, nowy z ryskami? Podejrzane to...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się