Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

Jestem nowy na forum. Piszę posta, gdyż od dłuższego czasu szukam laptopa dla siebie i ponieważ jestem stosunkowo zielony w temacie nie mogę podjąć ostatecznej decyzji o zakupie. Posiadam obecnie kilkuletni komputer stacjonarny, który chcę zastąpić laptopem. Laptop głównie będzie używany w domu, na fotelu wraz z podstawką nad nogi. Służyć ma głównie do relaksu - grania oraz czasem obróbki graficznej - Photoshop, After Effects. Chciałbym też czasem podłączyć go przez hdmi pod telewizor i pograć ze znajomymi. Zgodnie z tematem, fajnie jakby mógł popracować dłużej niż przeciętnie na baterii i nie był zbyt ciężki. Poniżej ankieta zawierająca więcej szczegółów:  

1. Mężyczyzna, 25 lat, mam możliwość wzięcia laptopa na firmę (ale nie muszę).  Nie chcę brać na raty.

2.   Windows 10, lub brak systemu

3.   15,6”. Czasem podróżuje z laptopem, dlatego waga około 2,5 kg.

4.   Najlepiej SSD (M.2.) i HDD.

5.   Około 4000 zł. Max 5000 zł. Interesują mnie laptopy nowe, biorąc pod uwagę przeznaczoną kwotę - same laptopy, żadnych zestawów.

5b. max 2 miesiące.

6.   wydajność>komfort użytkowania (waga, nagrzewanie się)>wytrzymałość baterii i jakość obrazu.

7.   1920, IPS matowa (w lato będę korzystał z laptopa na balkonie).

8.   fotel/łóżko na podstawce drewnianej (z otworami wentylującymi), czasem wyjazdy (rzadko).

9.   duże/ największe wymagania.

10.   Programy

■ Photoshop, Adobe After Effects - amatorsko, SolidWorks, AutoCad - naukowo 

11.   Wymagania specjalne (matowa matryca, podświetlana klawiatura, hdmi, minimum 3 wejścia USB)

12.   Brak osobistych preferencji. Na co dzień nie korzystam z laptopów. Miałem styczność z Dellem oraz HP. Tego drugiego nie wspominam najlepiej, ale się nie zrażam.

13.   Dell Inspiron 7566 oraz MSI GE62 Apache. Te laptopy są w wyższej granicy mojego budżetu. Może jest coś tańszego, co w zupełności mi wystarczy? A może warto dołożyć jeszcze trochę i zainwestować w coś z GTX970 ? 

Tak jak pisałem - jestem zielony i na co dzień nie korzystam z laptopów, a chciałbym kupić coś co zastąpi komputer stacjonarny i wystarczy na parę lat użytkowania. Nie muszę we wszystkie gry grać z maksymalnymi ustawieniami, ale też przez jakiś czas chciałbym uniknąć klatkowania przy średnich. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam,

Krzysztof

przez jakiś czas chciałbym uniknąć klatkowania przy średnich

Acer VX5-591G i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050

Dell Inspiron 7567 i5-7300HQ/8G/1000/Win10 GTX1050

Acery - news

Teraz to już lepiej celować w GTX 1050/Ti tylko one będą dostępne w sklepach od lutego, VX5-591G ok 1-5 lutego a Dell 7567 ok 15-20. Aktualnie pojawiają się tylko pojedyńcze sztuki tak by sklepy przygotowały opis i dla portali/testerów.

Acer VX5-591G i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050

Dell Inspiron 7567 i5-7300HQ/8G/1000/Win10 GTX1050

Acery - news

Teraz to już lepiej celować w GTX 1050/Ti tylko one będą dostępne w sklepach od lutego, VX5-591G ok 1-5 lutego a Dell 7567 ok 15-20. Aktualnie pojawiają się tylko pojedyńcze sztuki tak by sklepy przygotowały opis i dla portali/testerów.

Hej, dzięki za poradę!

W porównaniu do laptopów, które ja wysyłałem te zaproponowane przez Ciebie mają 8GB mniej ramu, procesor i5-7300HQ zamiast i7-6700HQ i nie posiadają dysku SSD. Czy faktycznie warto poświęcić te rzeczy kosztem zmiany karty graficznej GTX 960 na 1050 ?

Różnica w cenie to 400zł więc zakładam, że dysk SSD można dokupić, ale co z ramem i procesorem ?

Powiem tak fizycznie ich nie mają, cena wiec też tylko orientacyjna na razie jest. Zresztą podałem przykładowo, identyczna konfiguracja powinna kosztować ok. 200-300zł więcej. A to też na razie tylko dwóch producentów. 

https://laptopmedia.com/highlights/laptop-gpus-battle-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-vs-gtx-1060-gtx-1070-and-gtx-1080-specs-and-benchmarks/

https://www.purepc.pl/notebooki/premiera_notebookowych_kart_geforce_gtx_1050_oraz_gtx_1050_ti

Oczywiście w tych modelach: GPU > matrycą.

identyczna konfiguracja powinna kosztować ok. 200-300zł więcej. 

Masz na myśli konfiguracje z 1050 czy 1050Ti ?

W każdym razie poczekam miesiąc i zobaczymy co się wydarzy. Dzięki za podpowiedzi!

Hej, mam podobny problem co kolega Krzysztop. Chcę zainwestować w laptop uniwersalny, który posłuży kilka lat. Waham się czy kupować della już, czy czekać na nowe 7567 ?

Karta GTX 1050 jest kilka stówek droższa i przez to musiałbym zakupić gorszy procesor, mniej ramu, słabszy dysk. Z czego najlepiej zrezygnować kosztem zmiany 960 na 1050 oraz 1050Ti ?

Do pracy z programami wielowątkowymi w i7 a do gier w jak najlepszą grafikę + i5.

Witam,

Nie mogłem zalogować się przez facebook, toteż utworzyłem na szybko drugie konto. Od mojego pierwszego posta minęło już sporo czasu i chciałbym w końcu się zdecydować.

Uważam, że dell 7567 z 1050Ti jest idealnym laptopem dla mnie poza tą nieszczęsną matrycą. Wiem, że czasem usiądziemy w kilka osób i będziemy chcieli coś obejrzeć, a to przy tak małych kątach będzie problematyczne. Dodatkowo czasem pogrzebie w Photoshopie czy AfterEffects, a tam słabe odwzorowanie kolorów odpada. Aby wreszcie podjąć decyzję jestem w stanie zwiększyć swój budżet do maksymalnie 5500zł, ale nadal jest kilka laptopów i nie mogę się zdecydować... Poniżej moje typy wraz z uzasadnieniami:

• Dell Inspiron 7567: plusy - dobra wytrzymałość baterii, jakość i gwarancja della, dobre chłodzenie; minusy - matryca oraz brak USB typu C.

• Acer VX5-591G: plusy - IPS; minusy - słaba bateria (w stosunku do della) no i naczytałem się dużo o kiepskiej jakości wykonania Acerów.

• Acer VN7-793G: plusy - większa matryca w podobnej cenie, IPS ; minusy - mało o nim wiem, nie znalazłem testu wskazującego chociażby wytrzymałość baterii.

• SMART7 L514C-7: plusy - IPS, cena/podzespoły, dobra bateria, od razu z dobrą taśmą przewodzącą i możliwością dołożenia lepszej karty sieciowej (w rozsądnej cenie); minusy - niby w testach chłodzenie wypada dobrze, ale nie jestem przekonany ogólnie do kadłubków Clevo i tak składanych laptopów.

Oraz z trochę wyższej półki cenowej:

• MSI GE62 Apache Pro: plusy - IPS, aluminiowe wnętrze, aluminiowe dodatki obudowy; minusy - cena w porównaniu z poniższym modelem
  • SMART7 M513D: plusy - 1060 zamiast 1050Ti w podobnej cenie co GE62. To model z wyższej półki cenowej. Z Windowsem w konfiguracji podobnej do powyższych wychodzi około 5500zł - pytanie czy warto dopłacić te ~500zł żeby komputer posłużył na dłużej.

Chciałbym prosić o sprostowanie mnie jeżeli mylę się w ocenie tych laptopów oraz zasugerowanie najlepszego (najlepiej z tej niższej i z wyższej półki cenowej) z nich. A może są jeszcze jakieś, których tu nie wymieniłem?

VN7-793G własnie nowych, znalazłem jedną osobę pół godziny temu i podesłałem mój FB z prośbą o kontakt, więc poczekaj jeszcze ;)

https://www.purepc.pl/notebooki/notebooki_clevo_na_ces_2017_nowe_kadlubki_z_geforce_gtx_10x0
N850HK1 ma skopaną konstrukcje chłodzenia

https://skoar.digit.in/pc/pc-review/msi-ge62-7re-gaming-laptop-review/

Jest znacznie lepiej ale jest też głośny

Jeśli z clevo to np. P651RP6-G

Dnia 8.03.2017 o 22:40, FxJ napisał:

VN7-793G własnie nowych, znalazłem jedną osobę pół godziny temu i podesłałem mój FB z prośbą o kontakt, więc poczekaj jeszcze ;)

Tak tylko się przypominam, może już coś wiadomo? :)

Chciałem podpytać jeszcze o laptop cvelo P650RP6-G. Znalazłem na Smart7 bardzo fajnego laptopa. Mam z nim 2 problemy:

• jakość wykonania i chłodzenie - jak to w końcu jest z tymi składakami (pełno odmiennych opinii)?
  • procesor 6 generacji (i7-6700HQ) - jaka jest różnica w porównaniu do 7700HQ? czy to w tej chwili ma sens?

warto dołożyć te 500zł (w stosunku do wcześniej proponowanych laptopów) i wziąć składaka?

Nie odezwał się jeszcze właśnie jeszcze...

https://www.gaminglaptopsjunky.com/evoc-clevo-p650rp6-g-review-gtx-1060-i7/

Największa pięta achillesowa to oprogramowanie (sterowniki, firmweare), ta recenzja jest dobra pod tym względem

procesor 6 generacji (i7-6700HQ) - jaka jest różnica w porównaniu do 7700HQ?

Mniej niż 5% wydajności i tyle praktycznie

Na pewno ceny dysków SSD mają tam zupełnie z kosmosu więc te lepiej dokupić gdzie indziej 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.