Skocz do zawartości

Polecane posty

Planuję zakup laptopa do vr zależy mi na jak najchłodniejszym pierw temperatura obudowa potem procesora i grafiki. potem matryca żeby była to najlepszej jakośći ips nie trzeba wiecej jak 60 hz chodzi głównie o najpiekniejszą .Wymiary obojętne. By nie był za głośny .Myślę między msi gt72 vr i7 7700hq gtx 1070 8g czy msi gtx73 vr titan z 7820hk i gtx 1070 lub dell alienware 17 w jakieś tam konfiguracji .  

1. wiek 18 lat.

2. Laptop z systemem na ssd ale nie koniecznie mogę wypróbować wersje próbną a później zakupić.

3. 15 lub 17 cali wielkość niema znaczenia i rozmiary.

4.Laptop Chciałbym aby był z dyskiem SSD m.2 samsung 960 pro 1TB . nie chce dysku HDD .

5. Budżet 11200 zł można przekroczyć jeśli warto.

6. Oczekuję wydajność w vr hct vive 120 kl na ultra . przy tym solidna konstrukcja która się nie nagrzewa. Jak najnowsze podzespoły.

7.matryca 15 lub 17 cali koniecznie jak najlepszej klasy IPS i jak można 3d.k

8 laptop będzie używany głównie w domu gdzie niema miejsca na stacjonarny. Czasem przenoszony na łóżku i na kolanach.

9. Wszystkie gry w vr będą grane w płynności 120kl na ultra .

10. Programy to tylko do nagrywania filmów.

11. Specjalnie to za życzył bym sobie napęd w miejscu na dysk hdd. żeby było można podłączyć htc vive.

12. Niechęć  do marki Asusa i Lenovo .

13. Aktualnie upatrzony model to msi gt 72vr i7 7700hq gtx 1070 8g i gt73vr titan 1820hk gtx 1070 8g lub Dell alienare w jakieś konfiguracji.

14. Zależy mi na jak najchłodniejszym laptopie który nie jest za głośny.

ok napisałem ankietę . Te dwa modele nie bardzo zależy mi na nowościach. A ten Asus za cienki i pewnie się przegrzewają podzespoły i obudowa.

Chciałbym aby był z dyskiem SSD m.2 samsung 960 pro 1TB

Samsung 1TB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe (MZ-V6E1T0BW) - nie masz szans na to sam dysk kosztuje ponad 2000zł

Najlepiej kupić 1x500GB i dokupić najwyżej później drugi 500GB i spiąć je w RAID.

nie chce dysku HDD

Producenci je montują fabrycznie

Czasem przenoszony na łóżku i na kolanach.

Podstawka, podkładka pod laptopa do łóżka - nie chłodząca

Tylko pamiętaj by nie kłaść bezpośrednio na kołdrze

Specjalnie to za życzył bym sobie napęd w miejscu na dysk hdd. żeby było można podłączyć htc vive.

Napęd w miejsce SATA 2,5" która jest mniejsza od samej płyty DVD - nie da się, niewykonalne. Zresztą VIVE podłączasz po USB i DP.

MSI GT maja znaczącą przewagę nad Alienwerami, grafiki na złączu MXM które są wymienne.

MSI GT72VR 6RE Dom. Pro i7-6700HQ/32/1TB+256/Win10 GTX1070

MSI GT73VR 6RE i7-6820HK/16/1TB+256PCIe/Win10 GTX1070

A co do rozmiaru to już od ciebie zależy czy chcesz by był bardziej mobilny czy typowo DTR stacjonarny.

• Upvote 1

A do tego gt 72vr można zamontować samsunga 960 pro i będzie działał ?

Jeśli mogę dołożyć do dell Alienware to jest ciekawszą opcją ?? 

A do tego gt 72vr można zamontować samsunga 960 pro i będzie działał ?

Tak

Jeśli mogę dołożyć do dell Alienware to jest ciekawszą opcją ?? 

Gdybyś chciał w przyszłości zmienić w nim grafikę to nie ma takiej opcji, więc łapie spory minus za to.

• Upvote 1

Grafiki i tak się nie wymienia w laptopach bo procesor po czasie jest do niczego i nie wyrabia chłodzenie oraz zasilacz dodawany jest za małej mocy później.

Wręcz przeciwnie ostatnie 3-4 lata w procesorach to jak krew z nosa, kolejne procesory ze znacznie wyższą ceną i wydajnością 5-10% - szału to nie ma. Kręcą entuzjaści i ci co obrabiają wideo cała reszta siedzi na starych procesorach i zmienia tylko grafiki.

Każda generacja grafik pobiera mniej prądu i mniej wydziela ciepła, mniejszy proces technologiczny to sprawia. Więc o to się nie martw.

Grafiki na MXM 3.0 - 1060 / 1070 / 1080

• Upvote 1

okej to super. ale mógłbym najwydajniejszy procesor ale który można kręcić taki który się nie przegrzewa ?. z wymienną grafiką. 

jakby co są jeszcze sklepy hyperbooki i xtreem z wymiennym cpu i gpu  ale ponoć są bardzo głośne.

temperatury podzespołów super aż za dobre . tylko coś wysokie obudowy . liczę na konfiguracje nowsze z i7-7700hq lub 7820hk .

GT73VR 7RE Titan Pro to bezpośredni następca ale trochę jeszcze na niego poczekasz ;)

• Upvote 1

Na pierwszy miejscu stawiam na temperatury temperatury ponad wszystko. Przy wydajności. To nwm MSI GT 73 vr lepszy Myślałem że dell alienware jest najchłodniejszy i najlepszy bo wcześniej tak chyba było.

Chłodzenie w MSI robi swoje, nie przekracza 55 stopni pod pełnym obciążeniem benchmarkami.

csm_gt73_26_da7d2168de.jpg

tu jest recenzja z gtx 1080 i i7 7820hk Temperatury są super obudowy i karty ale procesor się ga 95* a nie chciałbym tyle osiągać to jest niby ekstremalne i w graniu tylu nie będzie ae jednak nie wiem maks bym chcial do 90* na procesorze i 80* na grafice. Obudowa też z przodu ma nie przekraczać 40* stopni.

https://www.notebookcheck.net/MSI-GT73VR-7RF-Titan-Pro-Notebook-Review.189710.0.html

Jak mogę dołożyć to warto ?? gdzie najlepiej go kupić w xtreem ? koniecznie na matrycy IPS.

To po 50 minutach katowania go benchmarkiem :D Wystarczy trochę obniżyć taktowanie lub zmniejszyć napięcie dla procesora (undervolting).

A dobra ok. A gdzie jest chłodniejsza obudowa w dell alienware z gtx 1080 i procesorem i7-7820hk czy msi gt73vr 7rf co podałem test z gtx 1080 i procesorem i7-7820hk .

https://www.mobiletechreview.com/notebooks/Alienware-17-R4.htm

czy 

https://www.notebookcheck.net/MSI-GT73VR-7RF-Titan-Pro-Notebook-Review.189710.0.html

Gdzie chłodniejsze cpu i gpu ? I co jest cichsze a jak wypada alienware i msi jakie wartości. który ma matryce piękniejszą ips 4k bo może wybiorę 4k. Jak są jeszcze inne ciekawe propozycję to poproszę musi to być przemyślany wybór z pewnością na 100% że będą dobre temperatury przy niesamowitej wydajności.

Żeby tak dokładnie porównać trzeba by poczekać na test od notebookcheck.

te testy notebookcheck są prawdziwe? Bo mnie bardzo interesuję ten test :

Jeśli temperatura w grach nie przekroczy 90* dla procesora i obudowy są takie jak podane co mnie dziwi (bo to jest gtx 1080) Jasne że biorę to chyba najlepszy wybór ale strasznie wysoki wydatek muszę dozbierać ale widzę że warto. Nie będzie za głośny bo wysokie wartości są tam podane ?

Przecież masz z rzuty z programów pomiarowych po 50 minutach testu.

Przecież masz z rzuty z programów pomiarowych po 50 minutach testu.

Przeczytałem ej maks wartość 95* a chciałbym do 90 ale mówiłeś że to extremalne warunki i w grach tak go nie rozgrzeję a w razie czego mogę obniżyć taktowaniu cpu czy napięcie i będzie super.

A te zdjęcie kolorowa to jakiej jest temperatura obudowa bo nie umiem tego odczytać ?

https://www.notebookcheck.net/fileadmin/_processed_/csm_temp1_d86692682e.jpg

czyli pośrodku 31* a wyżej 40*?  ale chyba i tak dobre temperatury jak na takie podzespoły.

Tabelka sugeruję :

37.9 °C 37.2 °C 39.8 °C     37.2 °C 37.5 °C 32.9 °C     28.4 °C 27.9 °C 26.1 °C
Super temperatury szczególnie z takimi podzespołami !.

Gdzie najlepiej z go zakupić? Tak żeby posmarowali najlepszą ze wszystkich pastą termoprzewodzącą i gwarancja 2 lata co najmniej przy najniższej cenie . W konfiguracji i7-7820hk gtx 1080 8g 16 G ramu matryca IPS (koniecznie ) może być 4k zawsze ładniejszy obraz i do tego dysk 1tb samsung 960 pro w cenie do 15k zł . System na dysku SSD win 10 64bit.

Gdzie? Na razie nigdzie bo jeszcze nie ma ich w sklepach, jeśli są to tylko preordery, w lutym dopiero się pojawią.

dostępność:
brak, dostawa w drodze

Jak mówiłem nie można na razie.

Dlatego też cenowo dobrze wypada poprzednia generacja puki jeszcze są te modele.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.