Skocz do zawartości

HoGGi

Laptop dla studentki do 3300-3500zł - tylko ASUS

Polecane posty

Witajcie,

Chciałbym poprosić was o pomoc w doborze laptopa, który przeznaczony będzie dla studentki.
Rozmiar wyświetlacza: 13.X'-14.X'. Nie gra w wymagające gry komputerowe (z tego co widziałem, ma zainstalowane the sims 2 oraz heroes of might and magic III).

Laptop zapewne będzie wykorzystywany głównie do "prac biurowych", komunikacji za pośrednictwem portali i aplikacji społecznościowych oraz do odtwarzania filmów/słuchania muzyki itp - w skrócie, laptop dla nastolatki.

Jeśli chodzi o procesor, to celowałbym w i5 (zapewne o i7 w tym przedziale cenowym nie mam co liczyć).

Czy moglibyście mi doradzić, czym powinienem się zainteresować a jakie produkty omijać z daleka? Jeśli chodzi o firmę, po rozmowie, otrzymałem informację, że jednak interesują ją produkty "firmowe", a dokładnie ASUS.

Cena jaką chciałbym przeznaczyć na kupno laptopa to 2500 zł (maksymalnie 3000zł) 3300-3500zł.

Jej poprzednie urządzenie to: Samsung R540. Jeśli chodzi o funkcje, to wystarczą te, które były w poprzedniku (oprócz dysku optycznego, który był jej zbędny).

1. Laptop będzie przeznaczony dla kobiety (studentki). Wiek: 18-24. Nie zależy mi na zakupieniu rozszerzonej gwarancji. Laptop będzie opłacony gotówka na fakturę.
2. Przydałby się wgrany system operacyjny Windows 7/10. Jeżeli jednak pojawi się interesująca oferta nieobejmująca systemu - nie będzie to stanowiło problemu (zakupie klucz OEM)
3. Interesuje mnie 13,X-14,X". Co do wagi nie mamy konkretnych wymagań. Nie musi być super cienki i lekki, byleby nie był bardzo ciężki.
4. HDD
5. 2500 zł (maksymalnie 3000zł) 3300-3500zł
6. Laptop przeznaczony będzie dla studentki. Nie ma ona ogromnych wymagań co do wykonania. Wiadomo, że oczywiście zależy mi na tym aby laptop posiadał wytrzymałą konstrukcję, ale z poprzednika była bardzo zadowolona więc wykonanie może być zbliżone do Samsunga R540
7. Sądzę, że rozdzielczość HD byłaby wystarczająca.
Typ: matowy. Laptop czasami może być podpinany pod zewnętrzny monitor (np, podczas seansu - telewizor), głównie za pośrednictwem łącza HDMI. Zależy mi również na porcie VGA (projektory na uczelni).
8. Laptop będzie głównie wykorzystywany w domu (dom biurko - łóżko). Raczej tylko w Polsce.
9. Osoba, która otrzyma to urządzenie nie gra w wymagające gry komputerowe. Z tego co widziałem, ma zainstalowane the sims 2 oraz heroes of might and magic III. Dlatego zakwalifikuje to jako: niskie wymagania.
10. inne multimedia, praca biurowa
11. Nie zależy nam na dysku optycznym. Co do wymagań specjalnych.. Raczej nie posiada takich. VGA, HDMI, matowa matryca, 8gb ramu[...]. Taki standard można powiedzieć. Mogą być zbliżone do poprzednika
12. Kolorystyka: Biały, złoty, czarny

Jeśli chodzi o firmy, otrzymałem informację, że interesują ją głównie produkty ASUSa,
Jej poprzednie urządzenie to: Samsung R540
(https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-R540.37155.0.html)
Jeśli chodzi o funkcje, mogłyby być takie jak na poprzednim (oprócz dysku optycznego).
13. Nie mam własnej propozycji.

Pozdrawiam

Latitude 7350 - "Pochodzenie Dell Outlet" Intel Core M-5Y10 z końca 2014 - więc to nie jest nowy laptop a wręcz ponad 2 letni.

P302UA w zstawie z Windows Pro wiec +100zł tylko z tego fakty, z matrycą matową ale TN i tylko HD, i z zainstalowanym 4GB RAM wiec od razu trzeba by doliczyć +1x4GB by miała już 8GB co jest standardem pod dzisiejszy internet + programy.

Acer V3-372 i5-6200U/8GB/1000/Win10 FHD (wersja biała) z matrycą FullHD typu IPS.

Lub niech poczeka na więcej wersji modeli Dell Vostro 5468 (14,0") seria Vostro 14 5000 - ze slotem M.2 na SSD co jest olbrzymim plusem.

Zależy mi również na porcie VGA (projektory na uczelni).

Kupuje się za kilka złotych przejściówkę z HDMI na VGA (D-sub), od złącz analogowych się całkowicie dochodzi.

• Upvote 1

Rzeczywiście, 8GB ramu to standard na współczesne czasy. W kwestii VGA, taka przejściówka spełniłaby swoją rolę, więc wykreślam ją z wymagań.

- Latitude 7350 prezentuje się ciekawie, jednak z ofert, które udało mi się teraz znaleźć, wszystkie wynoszą +3500zł (ponad mój budżet) i większość posiada 4gb ramu (fakt musiałbym dokupić) oraz procesor Intel Core M-5. Warto wchodzić w M5 zamiast w i5?

- Dell Vostro 5468, niestety czasu nie mamy, jej poprzedni laptop zakończył swój żywot i potrzebuje nowego urządzenia mobilnego. Chciałbym przed końcem tego miesiąca już go zakupić.

- Acer V3-372. Wizualnie jak i pod względem parametrów, spełnia moje wszystkie oczekiwania (aż za pięknie to wszystko wygląda). 8gb ramu, i5, wszystkie funkcje na których mi zależało są obecne. Mam jednak pytanie, czy firma Acer jest godna zaufania? Gdybyś to Ty był w moim położeniu, wybrałbyś urządzenie mobilne firmy Acer?

Acer V3-372 (13,3") seria Aspire V 13, tutaj masz testy, czy się sprawdzi na pewno tak, ale na 100% i tak w niedalekiej przeszłości podmienicie dysk z HDD na SSD. Pod względem serwisu mogę polecić bo na prawdę szybko wszystkie zgłoszenia realizują i na to nikt się nie skarży.

• Upvote 1

Dziękuje. Zapoznam się z przesłanym przez ciebie materiałem i w przypadku jakiś niejasności lub pytań pozwolę sobie skorzystać ponownie z twojej wiedzy ;) . Zapewne kiedyś przejdziemy na SSD, jednak na chwile obecną ten dysk jest sporym dodatkowym wydatkiem finansowym na który nie mogę sobie pozwolić.

Zapoznałem się z materiałem, który od ciebie otrzymałem. Przejrzałem recenzje, zobaczyłem filmy prezentujące owe urządzenie (Acer V3-372) i produkt bardzo przypadł mi do gustu, gdybym miał takie wymagania jak ona (co do podzespołów i wykorzystania) - to prawdopodobnie skusiłbym się na ten model. Za bardzo przyjemne pieniądze możemy otrzymać produkt z dobrymi specyfikacjami. Postanowiłem zaprezentować go osobie dla której poszukiwałem laptopa. Jednak nie była co do niego przekonana. Sądzę, że chodzi o firmę.. Trochę ciężko mi się z nią rozmawia, ale udało zdobyć mi się informacje, czego oczekuje i jaką w takim razie firmę preferuje. Poinformowała mnie, że podobają jej się ASUSy, a najbardziej ZenBooki (od tego mogliśmy zacząć rozmowę..). Co prawda, koszty tego urządzenia są większe, ale do 3300-3500zł mogę jeszcze się przychylić. Znalazłem jedną ofertę:

https://www.komputronik.pl/product/304611/asus-zenbook-ux303ua-r4048t-12gb.html?fromVariant=1

Jednak:

- brak złącza hdmi (jest microhdmi), ale rozumiem, że tak jak w przypadku vga, mogę dokupić przejściówki (microhdmi >> vga, microhdmi >> hdmi, i powinno być wszystko ok?)

- powłoka ekranu antyrefleksyjna. Powinienem coś o tym wiedzieć? Ma to jakieś + -? Zawsze korzystaliśmy z matowej

- Pod względem specyfikacji wydaje się być ok: 12gb ramu, i5 6gen, Intel HD Graphics 520 (tak jak w Acerze, czyli wystarczająca)

Co sądzisz na ten temat? Skoro w rachubę wchodzą jednak tylko produkty ASUSa (nie konieczne musi to być model ZenBook, jeżeli pojawi się jakaś inna ciekawa alternatywa ASUSA, to sądzę, że nie będzie to stanowiło problemu) to do 3300-3500zł warto zainteresować się tym produktem? (Asus Zenbook UX303UA-R4048T)
Może masz jakąś inną propozycję? Widzę, że tych ZenBooków jest całkiem sporo.

@edit

Przepraszam, powinienem wykorzystać opcję "edytuj". Chciałem usunąć post i dodać go do poprzedniego, jednak nie mogę znaleźć opcji "usuń post".

antyrefleksyjna

Czyli nie odbijająca, matowa.

Znalazłem jedną ofertę

produkt niedostępny

Dell Vostro 5468 - na tego w wersji FHD bym aktualnie czekał

Zenbooków też praktycznie nie ma na rynku, przez rosnący koszt dolara przestali je sprowadzać najwyraźniej, przynajmniej puki sytuacja się nie unormuje.

• Upvote 1

Dell Vostro 5468 prezentuje się znakomicie, ale tak jak wcześniej wspomniałem nie możemy tyle czekać. Premiera della będzie dopiero wiosną a laptop niezbędny jest jej na uczelni oraz w pracy. Chciałbym aby laptop pod koniec miesiąca pojawił się u niej w mieszkaniu.

Co do Zenbooków, to udało mi się znaleźć model dostępny (3399zł):

https://www.komputronik.pl/product/342337/asus-zenbook-ux310ua-fc127t.html?tab=availability#tab3

Parametry ma również ciekawe.

Ogólnie warto wchodzić w te Zenbooki? Mają one pozytywną opinię? Czy może wybrać jakiegoś innego asusa.

Mógłbyś mi doradzić w jakiego ASUSA (Zenbooka lub innego) powinienem celować?

Vostro 5468 już są w sklepach, tylko jeszcze nie wszystkie warianty w tym ten z FHD, na wiosnę będą wersje z procesorami i grafiką zintegrowana "Iris".

Zenbook UX310UA małe zaufanie mam do ich zawiasów, 

Poznań Outlet - Kolumba 8, Komorniki powyżej 20 szt.
Warszawa Megastore CH Wola Park 1 szt.
Poznań Plaza Megastore 1 szt.

Zresztą dostępność jak mówię aktualnie fatalna ;)

https://www.asus.com/pl/Notebooks/ASUS-ZenBook-UX305UA/
Tych też nie ma kompletnie na rynku

Z alternatywy

Acer S13 S5-371 i5-6200U/8GB/256/Win10 FHD biały

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-S-13-S5-371-Notebook-Review.164894.0.html

• Upvote 1

Chyba wejdę w tego della :) Parametry ma dobre (jedynie ta matryca hd, ale sądzę, że ona tego aż tak nie odczuje. Mylę się?) Dodatkowo w przyszłości możemy zakupić mniejszej pojemności dysk ssd na system i ważne aplikację (będzie posiadała 2 dyski), oraz dokupić ramy. Po prostu ekstra

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli chciałbym zakupić tego della, to warto kupować teraz, czy może po świętach? Cena po 24 grudnia może się obniżyć? Czy gra nie warta świeczki

@edit

Znalazłem jeszcze taką ofertę tego Della na allegro:

https://allegro.pl/dell-vostro-5468-i5-7200u-8gb-256ssd-500gb-pods-kl-i6631886084.html

Co prawda bez systemu operacyjnego, ale za to jest obecny dysk SSD oraz HDD.

Klucz OEM mogę kupić na allegro (np. w tej aukcji: https://allegro.pl/nowy-klucz-windows-7-professional-pl-32-64-oem-i6633938439.html )

i wgrać bez problemu na tym laptopie (legalnie)? To jest dobry pomysł?

Powiem tak jeśli chcesz kupić w tym roku wyczekuj i sprawdzaj codziennie czy pojawiły się z FullHD i łap bo zbyt wielu nie będzie ;)

Dlaczego warto kupować dyski SSD do laptopów samodzielnie - najlepiej kupić samodzielnie bo nigdy nie wiadomo co zamontowali.

Powiem tak znam przypadek jak z takiej aukcji kupowali Offica i to szkoła i po trzech latach wpadła do nich policja po dowód w sprawie dobrze że sobie wydrukowali aukcję i mieli jeszcze kopertę bąbelkową w której przyszło, kopie są idealne nie rozróżnisz płyty z hologramem i certyfikaty. Więc nie zamawiaj ze swojego komputera (IP) banku i własny adres ;) Już bezpieczniej jest wgrać pirata niż go kupować.

• Upvote 1

Rozumiem. Na chwile obecną wstrzymam się z zakupem i zrobię tak jak mówisz. Może pod koniec miesiąca pojawi się wersja z FullHD. Jeżeli nie, zakupie laptop HD z oficjalnego źródła (x-kom) z wgranym systemem operacyjnym i dyskiem HDD. W przyszłości (może za kilka miesięcy) sam zakupie dysk SSD.

Wydaje mi się, że uzyskałem odpowiedź na wszystkie moje pytania

Dziękuje bardzo za poświęcony czas i rady ;)
Bardzo mi pomogłeś dobrać odpowiedni sprzęt.

Pozdrawiam serdecznie

Zdecydowaliśmy się zakupić laptop z tej oferty:

https://www.x-kom.pl/p/331841-notebook-laptop-141-dell-vostro-5468-i5-7200u-8gb-500-10pro.html

Produkt został opłacony i ściągnięty do wyznaczonego salonu, osobiście nie mogłem towarzyszyć w odbiorze urządzenia, ale osoba dla której był przeznaczony laptop, pojechała i finalnie odebrała produkt. Mam taką zasadę, że zawsze sprawdzam czy wszystko się zgadza w zakupionym sprzęcie (przezorny zawsze ubezpieczony ;) ), więc poprosiłem ją aby po powrocie uruchomiła TeamViewer i dodatkowo przesłała mi kilka fotek samego urządzenia. Oczywiście wszystko się zgadzało (model, podzespoły itp) a sam laptop bardzo jej się spodobał. Jednak zaciekawiła mnie ta naklejka:

1qfrb5.jpg

14' Full HD

(...)

Sprawdziłem i X-Kom nie ma w swojej ofercie wersji z matrycą FullHD. A jeśli chodzi o kod i wariant mojej oferty to:

(...)

Przekątna ekranu: 14,0"

Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768 (HD)

(...)

O co tutaj chodzi? :D

Ten model jest z matrycami HD i FHD, widać nakleili złą naklejkę. PS niech i tak ja odklei bo nie jest do niczego potrzebna. 

• Upvote 1

Dzisiaj przyjechała do mnie na święta właścicielka laptopa. Skorzystałem więc z okazji i zająłem się jej urządzeniem (wgrałem potrzebne oprogramowanie itp). Jednak moją uwagę zwrócił touchpad. Hmm.. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby był z niskobudżetowego (nawet bardzo) laptopa. Lewy górny róg jest ładnie dopasowany, zaś lewy dolny już nie (nawet widać coś białego, zapewne jakiś element konstrukcji), podobnie jest z dolną środkową częścią (na zdjęciu tego nie widać). Szczerze to po firmie Dell spodziewałem się lepszego wykonania. Czy ten model "tak ma", czy jest to może defekt, który powinienem zgłosić na gwarancji?

2uojm1c.jpg

vrrk9t.jpg

Wole samemu nie grzebać ;)

Sprawdziłem jakie mamy usługi serwisowe:

v6n9ls.jpg

Nie widzę opcji serwisowej Next Business Day. Rozumiem, że w tym przypadku nie mam możliwości skorzystania z serwisanta, który do nas przyjedzie?

@edit

Hmm.. Data rozpoczęcia 11 listopada skoro zakupiliśmy laptopa w połowie grudnia?

"3 lata gwarancji on-site NBD (z możliwością rozszerzenia)"

"Usługa diagnostyki na miejscu firmy Dell (Dell Onsite Diagnosis Service)"

Oni to rożnie nazywają

Data rozpoczęcia 11 listopada skoro zakupiliśmy laptopa w połowie grudnia?

A przesłałeś im dowód zakupu, bo inaczej widnieje od daty produkcji ;)

• Upvote 1

Nie przesłałem (szczerze to nawet o tym nie wiedziałem :blush:). Skontaktuje się z firmą Dell w sprawie gwarancji (korekcji) a po świętach spróbuje załatwić sprawę z tym touchpadem zamawiając serwisanta.

Ponowne dzięki ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się