Skocz do zawartości
Nieidealny.pl 💻

[4000-5000] Laptop do amatorskiej obróbki zdjęć + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

[1] Kwota przeznaczona na zakup 4000-5000 zł, ale jeśli będzie dobry powód, to mogę nagiąć budżet; laptop tylko nowy

[2] Z zainstalowanym systemem operacyjnym

[3] Rozmiar matrycy 13" plus monitor albo 14-15,6"

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii - kwestia drugorzędna, chociaż im dłuższa praca na baterii tym lepiej. Odpadają ciężkie laptopy gamingowe.

[5] Zastosowanie laptopa: amatorska obróbka zdjęć Adobe PS/LR, użytkowanie codziennie, okazjonalnie granie w Simsy

[5 c] Zakup nie jest pilny, chcę się rozeznać w rynku, realnie zakup za ~6 miesięcy

[6] Długość używania - aktualnie mam 8-letniego Asusa, który sprawuje się bardzo dobrze, ale powoli zaczyna się starzeć, więc szukam godnego następcy na lata.

[7] Gry - tak jak w punkcie 5 - okazjonalne Simsy na przyzwoitych detalach

[8] Gdzie będzie używany - dom, ale niekoniecznie biurko

[11] Wymagania specjalne: podświetlana klawiatura, możliwość podłączenia monitora 

[12] Aktualnie mam Asusa i bardzo go lubię. Mam nienajlepsze doświadczenia z Dellem i raczej nie biorę go pod uwagę. Nie zamykam się na Apple.

[14] Mile widziana duża pojemność dysku (1-2TB), najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłyby 2 dyski (SSD+HDD). Mile widziane sugestie co do monitora do amatorskiej obróbki zdjęć.

Edytowane przez raspberrianism
Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak, napisał ktoś wyżej, że ceny zmienią się jeszcze kilka razy. Poglądowo możesz zobaczyć sobie tego Matebooka. Laptop stoi na Ryzenie 4600H i co ważne matryca w rozdzielczości 2k, w takim segmencie to raczej rzadkość. Jak widzę to na samym dole, jest szczegółowa recenzja, więc w wolnej chwili możesz ją sobie przeczytać.
https://www.x-kom.pl/p/596329-notebook-laptop-140-huawei-matebook-14-r5-4600h-16gb-512-win10-szary.html

Odnośnik do odpowiedzi