Jump to content
  • Sign Up
Veshhen

Dokupienie pozostałych części do komputera - 2000 zł

Recommended Posts

Cześć, mam trochę części z poprzedniego komputera brata i własnego i pozostaje kwestia dokupienia paru innych rzeczy. Mógłbym wydać do 2000-2500 zł, ale nie wiem czy jest sens wykładać tyle na te komponenty.

Posiadam:

Procesor Intel Core i9-9900KF

Pamięć RAM HyperX Predator 16GB 4266MHz CL19

Dysk systemowy Seagate 1TB M.2 FireCuda 520

Karta graficzna EVGA GeForce RTX 2060 KO Gaming 6GB

Potrzebuję więc żeby ktoś pomógł dobrać mi płytę główną, zasilacz, chłodzenie, obudowę. Kartę graficzną mam zamiar zmieniać w połowie roku na 3080.

Zastanawiałem się nad płytą Gigabyte Z390 AORUS PRO ale widziałem też ASUSy za praktycznie połowę ceny i tutaj nie wiem co wybrać. 

Słyszałem, że 9900KF bardzo się grzeją dlatego myślałem nad NZXT Kraken X73 RGB 3x120mm, ale raczej nie mam zamiaru podkręcać procesora więc możliwe, że znowu kasa w błoto.

Na obudowach i zasilaczach kompletnie się nie znam, ale nie chcę też najtańszego syfu. Trochę obawiam się firmy SilentiumPC więc dajcie znać co myślicie o ich produktach. Podczas polecania zasilacza weźcie pod uwagę przyszły upgrade na 3080. 

Dzięki wielkie za pomoc!

Ten Aorus może zostać skoro nie chcesz OC.

Już samo kupno NZXT to wyrzucenie pieniędzy w błoto 😉 o wiele lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie :

- BQ Pure Loop 360

- Fractal Celsius S36

- i klasyka nad klasykami, Freezer 3x120

Co do zasilacza, tu bym się nie bawił w półśrodki tylko brał topkę czyli Focus 750W od Seasonica.

Obudowa - tu bym śmiało postawił na SG7V od SPC. Jako posiadacz tego modelu, w wersji argb mogę stwierdzić, iż jest to kawał dobrej obudowy. Bardzo dużo miejsca, świetna wentylacja i fajnie idzie kable ułożyć.

• Upvote 1

@qonsta
Dzięki bardzo za odpowiedz, sporo mi rozjaśniłeś. 😁 Dla wyczerpania tematu dopytam jeszcze o parę rzeczy.

Ten Aorus nie nadaje się pod OC? Pytam z ciekawości, bo nie bardzo się w to bawiłem, ale może mając chłodzenie AIO kiedyś mi przyjdzie ochota lekko podkręcić CPU. A jeśli się nie nadaje to jaką alternatywę polecasz?

Jeśli chodzi o chłodzenie to wybór między tymi trzema to już kwestia wizualna? W opiniach o Fractalu piszą o wiatrakach które na start trzeba wymienić. Pozostałe dwa są mocno polecane i tu mam dylemat. Możesz się podzielić subiektywną opinią, co byś wybrał? 😁

Dla pewności spytam - dokładnie ten model zasilacza Seasonic Focus 750W?

Bylem negatywnie nastawiony do SilentiumPC, ale ta obudowa wyglada naprawdę w porządku.

Jeszcze raz dzięki bardzo za pomoc! 😄

Dnia 5.01.2021 o 19:23, Veshhen napisał:

@qonsta
Dzięki bardzo za odpowiedz, sporo mi rozjaśniłeś. 😁 Dla wyczerpania tematu dopytam jeszcze o parę rzeczy.

Ten Aorus nie nadaje się pod OC? Pytam z ciekawości, bo nie bardzo się w to bawiłem, ale może mając chłodzenie AIO kiedyś mi przyjdzie ochota lekko podkręcić CPU. A jeśli się nie nadaje to jaką alternatywę polecasz?

Jeśli chodzi o chłodzenie to wybór między tymi trzema to już kwestia wizualna? W opiniach o Fractalu piszą o wiatrakach które na start trzeba wymienić. Pozostałe dwa są mocno polecane i tu mam dylemat. Możesz się podzielić subiektywną opinią, co byś wybrał? 😁

Dla pewności spytam - dokładnie ten model zasilacza Seasonic Focus 750W?

Bylem negatywnie nastawiony do SilentiumPC, ale ta obudowa wyglada naprawdę w porządku.

Jeszcze raz dzięki bardzo za pomoc! 😄

Znaczy tak, Aorus nadaje się pod OC, ale nie nie wiem jak to będzie z i9 😄

Tak, to ten Seasonic 😉

Chłodzenie, tu wybrałbym Freezera 360 - dlaczego? Kurde, ciężko się rozpisać 😄 Po prostu cena jest adekwatna do jakości tego potworka. Banalny montaż i na start dają dobre wentylatory. Będę kupował je pod swoje i5 10600K, które chce wykręcić na 5Ghz 🙂 Z BQ zdarzały się problemy z pompkami, ale nie wiem czy to po prostu nie była jakaś wadliwa partia. Dawno nie słyszałem żeby znowu były jakieś problemy. Chyba Blacku robił reckę tego AIO.

A co do SPC... Hmm, to jest temat rzeka. Ja osobiście wybrałem tę budę, o której wyżej pisałem bo miała dwie najważniejsze cechy : ARGB (niech somsiady widzo jaka choinka :D) i montaż aio na topie. W tej cenie, nie ma lepszej budy jeżeli komuś zależy na poprawnym montażu AiO ( czyli top ) oraz dobrym przepływie powietrza z filtrami.

• Like 1

6 godzin temu, qonsta napisał:

Znaczy tak, Aorus nadaje się pod OC, ale nie nie wiem jak to będzie z i9 😄

Tak, to ten Seasonic 😉

Chłodzenie, tu wybrałbym Freezera 360 - dlaczego? Kurde, ciężko się rozpisać 😄 Po prostu cena jest adekwatna do jakości tego potworka. Banalny montaż i na start dają dobre wentylatory. Będę kupował je pod swoje i5 10600K, które chce wykręcić na 5Ghz 🙂 Z BQ zdarzały się problemy z pompkami, ale nie wiem czy to po prostu nie była jakaś wadliwa partia. Dawno nie słyszałem żeby znowu były jakieś problemy. Chyba Blacku robił reckę tego AIO.

A co do SPC... Hmm, to jest temat rzeka. Ja osobiście wybrałem tę budę, o której wyżej pisałem bo miała dwie najważniejsze cechy : ARGB (niech somsiady widzo jaka choinka :D) i montaż aio na topie. W tej cenie, nie ma lepszej budy jeżeli komuś zależy na poprawnym montażu AiO ( czyli top ) oraz dobrym przepływie powietrza z filtrami.

Sprzęt zamówiony 😄 Jeszcze raz, dzięki wielkie za pomoc!

Dnia 8.01.2021 o 22:08, Veshhen napisał:

Sprzęt zamówiony 😄 Jeszcze raz, dzięki wielkie za pomoc!

Spoko, polecam się ^^