Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam, ponawiam pytanie kupna laptopa, zmieni艂a si臋 kwota, mog臋 sobie pozwoli膰 na 5500 +/- 300z艂.

Tak jak w tytule czyli laptop o najmocniejszym procesorze oraz karcie graficznej w tych wide艂kach cenowych. Bez systemu oraz 16gb RAM, licz臋 na 144Hz oraz na jak najch艂odniejsze i najcichszy sprz臋t, kt贸ry nie b臋dzie sprawia艂 problemu podczas d艂ugiego uzytkowania( oczywi艣cie podczas pod艂膮czenia).

Mam do por贸wnania dwa egzemplarze, kt贸re jak zobaczycie troszk臋 si臋 r贸偶ni膮, jakie by艣cie bardziej polecali oraz prosz臋 pisa膰 swoje propozycje i ewentualne uwagi.

聽Pozdrawiam.

https://www.x-kom.pl/comparison/591287,602593

Rog strix bardzo dobrze radzi sobie z temperaturami i w tym bud偶ecie w艂a艣nie jego bym wybra艂a. Uk艂ad ch艂odzenia jest w nim dobrze przemy艣lany.聽Na wysokich obrotach b臋dzie go s艂ycha膰 jak w przypadku ka偶dego laptopa gamingowego, ale przynamniej masz pewno艣膰, 偶e nic Ci si臋 nie przegrzeje, a temperatury CPU i GPU b臋d膮 na odpowiednim poziomie. Jego konfiguracja to聽6 rdzeniowy procesor i7, 16gb ram, gtx1660ti i dysk 512gb ssd. Zawsze masz mo偶liwo艣膰 rozszerzenia pami臋ci ram lub dorzucenia drugiego dysku w przysz艂o艣ci. Co do matrycy jest to bardzo dobry IPS 144Hz.
ASUS ROG Strix G15 i7-10750H/16GB/GTX1660Ti/512 144Hz聽5599z艂

• Upvote 1

Widz臋 laptop w dobrej specyfikacji, oraz cenowo mieszcz膮cy si臋 w wide艂kach.

Odnosz膮c si臋 do twojego komentarza/porady to spojrza艂em na opinie, kt贸re nie by艂y zbyt przychylna co do ch艂odzenia, mo偶e to by膰 pojedynczy przypadek, mimo wszystko chc臋 by膰 pewny, 偶e nie b臋dzie z tym wi臋kszych problem贸w, poniewa偶, zdaje sobie spraw臋, 偶e temperatury i tak b臋d膮 skaka膰.聽

Je偶eli chodzi o procesor, celuj臋 bardziej w Ryzen 5/7 serii, jak wcze艣niej wspomnia艂em szukam najmocniejszego procka oraz grafy, bo tego wymieni膰 si臋 w przysz艂o艣ci nie da.

A czy odni贸s艂 by艣 si臋 do moich propozycji.

Pozdrawiam聽

ROG nie ma problem贸w z ch艂odzeniem. Je偶eli chodzi o kwestie wykonania, ch艂odzenia i matrycy to jest to bardzo dobra seria.聽

• Upvote 1

21 godzin temu, Mixon49 napisa艂:

A czy odni贸s艂 by艣 si臋 do moich propozycji.聽

Je艣li mia艂abym wybiera膰 pomi臋dzy Twoimi propozycjami to wybra艂abym Asusa TUF. Model HP jest do艣膰 nowy na rynku i du偶o si臋 o nim nie dowiesz, jednak z tego co uda艂o mi si臋 znale藕膰 i wyczyta膰 od os贸b, kt贸re go posiadaj膮 to og贸lnie jest dobry. Jednak jego najwi臋ksz膮 wad膮, kt贸r膮 ludzie podkre艣laj膮 jest bardzo elastyczna matryca. Nie jest tak stabilna jak w przypadku tych dw贸ch modeli Asusa. Dodatkowo jest do艣膰 g艂o艣ny nawet przy robieniu podstawowych czynno艣ci. Z TUF'em mia艂am do czynienia i jest to bardzo udany model jednak jakby go por贸wna膰 do Rog strix to uk艂ad ch艂odzenia ma jednak troch臋 gorszy. Je艣li bardzo zale偶y Ci na procesorze Ryzen to bra艂abym TUF'a.聽

• Upvote 1

Nie zastanawia艂e艣 si臋 nad jakim艣 Legionem na matrycy 144Hz, i7 10. generacji i 2060? W tej kwocie mo偶na ju偶 co艣 takiego wyrwa膰. Te modele Lenovo s艂yn膮 z dobrego ch艂odzenia.

48 minut temu, Tenorek napisa艂:

Nie zastanawia艂e艣 si臋 nad jakim艣 Legionem...

Owszem zastanawia艂em si臋, 偶a艂uj臋 偶e nie wspomnia艂em o nim w po艣cie, dlatego te偶 liczy艂em na wasz膮 pomoc, na osoby kt贸re mog艂y ju偶 wypr贸bowa膰 sprz臋t, kt贸re 艣mia艂o poleci艂y by konkretny laptop z niezawodnymi specyfikacjami. Nie ukrywam, 偶e mam braki w tym zakresie, lecz staram si臋 rzetelnie nadrabia膰.聽

Co do konieczno艣ci kupna laptopa z procesorem Ryzen zacz膮艂em si臋 zastanawia膰, poniewa偶 wasza dora藕na pomoc u艣wiadomi艂a mi, 偶e nie wolno zamyka膰 si臋 na jedn膮 firm臋 馃檹馃憣

Mia艂em troch臋 do czynienia z Legionem w takiej specyfikacji. Powiem tak, by艂o ciep艂o, ale bez przesady. W moim przypadku laptop nie wpada艂 w聽throttling. Jako艣膰 wykonania r贸wnie偶 do mnie przem贸wi艂a, czyli brak po艂yskliwych plastik贸w, kt贸re 艂api膮 rysy jak talala. No i to co zrobi艂o na mnie najwi臋ksze wra偶enie to cz臋艣膰 port贸w umiejscowiona za laptopem. 艁atwiej utrzyma膰 porz膮dek na blacie. Dodatkowo Lenovo mo偶na otwiera膰 bez utraty gwarancji. Jedyny warunek to pozostawienie oryginalnych komponent贸w w bezpiecznym miejscu. (tak poinformowa艂a mnie uprzejma pani, drog膮 telefoniczn膮)聽
Szukaj膮c Legiona skup si臋 na matrycach 144Hz i 60Hz. Te matryce maj膮 pokrycie kolor贸w bliskie 100% sRGB. W por贸wnaniu do 120Hz :)聽

Ni偶ej podsy艂am konfiguracj臋, kt贸r膮 mia艂em w r臋kach: https://www.x-kom.pl/p/601156-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-5i-15-i7-10750h-16gb-512-rtx2060-144hz.html

PS Elementy monta偶owe do dysku SATA mia艂em w pude艂ku, ale zdarzaj膮 si臋 parti臋, kt贸re maj膮 艣rubki, ta艣m臋 i sanki w atrapie dysku 2,5", kt贸ra znajduj臋 si臋 w laptopie, pod pokryw膮 serwisow膮 :)聽