Jump to content
  • Sign Up
Yorweth

Menadżer okien pulpitu zużywa GPU

Recommended Posts

Witam

Mam problem z wykorzystaniem GPU przez proces "menadżer okien pulpitu", gdy laptop nie jest podłączony do źródła zasilania dochodzi nawet do 100%. 

Laptop to hyperbook z rtx2060 oraz i7 9750H. Czy jest to wina wyeksploatowania baterii czy może samego systemu? Przyznam, że po przeinstalowaniu przez kilka miesięcy ten proces zachowuje się zazwyczaj ok, a potem nagle zaczyna się problem lecz nie widzi mi się reinstall co 2 miesiące... 

Nie jest to wirus, skanowałem wszystkimi opcjami typu anti-malware, kilka antywirusów itp, ulepszenia graficzne itp mam w większości wyłączone, płynne przewijania i animacje tak samo.

Na początku tak się dzieje jak jest niski stan baterii, ale dziś zauważyłem że nawet gdy bateria jest w miarę naładowana to takie rzeczy potrafią się dziać. 

Położenie procesu również jest we właściwym miejscu, czyli w plikach systemowych. 

Próbowałem opcję z 

dism /online /cleanup-image /restorehealth
sfc /scannow 

ale nic nie dało

8 godzin temu, FxJ napisał:

Która wersja Win 10?

20H2 o numerze kompilacji 19042.662

8 godzin temu, FxJ napisał:

Sprawdzałeś czy jest nowszy bios?

z biosem dużo nie zrobię, bo to laptop od clevo i trzeba im go wysłać żeby dokonali aktualizacji, poza tym ten bios moim zdaniem jest bo jest, szału nie robi. 

Dodam że nie zawsze problem się pojawia.