Jump to content
  • Sign Up
harn00ld

Kupno komputera (3500-4000)

Recommended Posts

Cze艣膰 wszystkim!

Niestety przez studia i prac臋 nie mam czasu na zabaw臋 w sk艂adanie pc, st膮d decyzja o zakupie gotowca. M贸j preferowany bud偶et to oko艂o 3,5 tysi膮ca z艂otych, g贸ra 4 tysi膮ce.

Ceny produkt贸w wiod膮cych sklep贸w z elektronik膮 s膮 cz臋sto mocno zawy偶one, st膮d rozpocz膮艂em poszukiwania r贸wnie pewnych sklep贸w o mniejszej popularno艣ci i ni偶szej cenie komputer贸w.

Natkn膮艂em si臋 na sklep sferis.pl i znalaz艂em produkt, kt贸ry w pe艂ni by mnie zadowoli艂 (Actina PBM 3600/16/256+1TB/1660S/500W). Zestaw jest bardzo tani jak na swoj膮 specyfikacj臋. Po wyliczeniu cen komponent贸w okaza艂o si臋, 偶e sferis.pl oferuje produkt o 300 z艂 ta艅szy ni偶 gdybym sam zam贸wi艂 cz臋艣ci, co nie ukrywam wzbudzi艂o moje podejrzenia. Sklep ma r贸偶ne opinie pocz膮wszy od tych krytycznych, ko艅cz膮c si臋 na rewelacyjnych. Nie wiem czy podj膮膰 ryzyko i zam贸wi膰 ten sprz臋t (cena przesy艂ki w wypadku zwrotu wynosi 200 z艂).

Kolejnym sklepem jest hard-pc.pl. Tutaj ceny bardziej realne, opinie du偶o lepsze, jednak czas realizacji du偶o d艂u偶szy...

Oferty, kt贸re mnie zainteresowa艂y:

INTEL I5-10400F, GTX 1660 SUPER, 16GB DDR4, 500GB SSD,HALO ARGB, 550W

RYZEN 5 3600, RX5600XT, 16GB DDR4, 500GB SSD, SG1V TG ARGB, 600W

Do sedna XD:

Czy dokonywali艣cie zakupu, w kt贸rym艣 z powy偶szych sklep贸w i mo偶ecie je poleci膰? Czy znacie konkurencyjne oferty do tych, kt贸re podlinkowa艂em wy偶ej?聽

Serdecznie dzi臋kuj臋 za uwag臋 i podpi臋cie si臋 do dyskusji 馃檪

Cytat

nie mam czasu na zabaw臋 w sk艂adanie pc

1. Ka偶dy sklep sk艂ada komputery

2. Komputer nigdy nie by艂 zaprojektowany tak by wytrzyma艂 nim kurier

3. Gotowce s膮 nieop艂acalne

Cytat

Czy dokonywali艣cie zakupu, w kt贸rym艣 z powy偶szych sklep贸w i mo偶ecie je poleci膰?

Nie nigdy, akcja #StopGotowcom

Czekaj na premiery sklepowe "next gen贸w" na 2021 r.聽
鈻讹笍 GeForce RTX 3060 Ti
鈻讹笍 GeForce RTX 3060
鈻讹笍 GeForce RTX 3050 Ti
鈻讹笍 GeForce RTX 3050

Teraz nie ma kompletnie sensu przep艂aca膰 a偶 tak, niekt贸re 1660Ti ju偶 potrafi kosztowa膰 1500z艂 gdy p贸艂 roku wcze艣niej chodzi艂y po 1250z艂.