Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1]┬ákobieta pracuj─ůca oraz studiuj─ůca, 24 lata┬á
[2] Laptop ma by─ç w zestawie z systemem macOS lub Windows 10. Je┼Ťli nie to dobrze gdyby cena uwzgl─Ödnia┼éa jego zakup, lecz nie jest to wymagane.┬á
[3] Rozmiar matrycy 13,3ÔÇŁ-14,x" , waga jest istotna, mo┼╝liwie najl┼╝ejszy- poni┼╝ej 2 kg
[4] ssd
[5 a] Kwota orientacyjna 4000- maksymalna 5000 zł,  sam laptop, bez znaczenia czy nowy czy używany czy powystawowy. Poprzedni laptop miałam używany i obecnie służy mi 6 rok.

[5 b] Zamierzam go używać minimum 5 lat, a chciałabym więcej. Mam w domu komputer stacjonarny i7

[5 c] Chcia┼éabym dokona─ç zakupu w przeci─ůgu miesi─ůca.
[6] Jako┼Ť─ç wykonania jest dla mnie wa┼╝na, chcia┼éabym ┼╝eby by┼éa to aluminiowa obudowa- seria biznesowa. Obecnie mam plastik i niestety ale jest po┼éamany ze wzgl─Ödu na cz─Öste podr├│┼╝e moje z tym laptopem.
[7] 1920, ips, b┼éyszcz─ůca. Nie rozwa┼╝am pracy na zewn─Ötrznym monitorze
[8] g┼é├│wnie biuro, dom biurko - ┼é├│┼╝ko, wyjazdy zagraniczne te┼╝ si─Ö zdarzaj─ů┬á
[9]┬áÔľá┬áklasy 0: przegl─ůdarkowe np. z Facebooka, NK.pl i inne oparte na flash, HTML5, Hearthstone HoW

[10] Brak konkretnych programów, głównie excel, oraz bazy danych i serwery zainstalowane do pracy

[11] usb
[12] Obecnie posiadam LG Z360, brak preferencji do marki, model poprostu musi być lekki oraz cienki
[13] W tej chwili zaciekawił mnie Mac book air 13 oraz Huawei MateBook 13
[14]┬áChcia┼éabym aby przysz┼éy laptop by┼é zbli┼╝ony wygl─ůdem oraz funkcjonalno┼Ťci─ů do obecnego. Bardzo by┼éam z niego zadowolona, nic nigdy nie naprawia┼éam, nic si─Ö z nim nie dzia┼éo. Kilka razy wykona┼éam formatowanie. Natomiast w chwili obecnej nie dzia┼éa "normalnie" bez ┼éadowarki, bateria trzyma bez ┼éadowarki, ale strona ┼éaduje si─Ö kilka minut gdy laptop jest od┼é─ůczony od ┼éadowarki. Bardzo wa┼╝ny┬ájest dla mnie czas pracy komputera bez konieczno┼Ťci ┼éadowania, chcia┼éabym aby by┼é mo┼╝liwie najd┼éu┼╝szy. Bardzo cz─Östo nie mam mo┼╝liwo┼Ťci ┼éadowania komputera ze wzgl─Ödu na warunki pracy lub nauki.

[15] Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie, totalnie nie znam się na komputerach oraz parametrach jakie powinny mieć by pasowały do moich oczekiwań.

Apple MacBook Air i3/8GB/256/Iris Plus/Mac OS Gold (MWTL2ZE/A)

HP Pavilion 14 i7-1065G7/16GB/1TB/Win10 MX250 Silver (14-ce3002nw/8UG63EA)

Wybierz system, który bardziej Ci odpowiada. 

Miałem okazję używać w pracy w dziale IT pożyczonego surface'a - całkiem spoko jest, ale 128GB to za mała, ale za to jest w cholerę lekki i kompaktowy. Zostawię linka, może Ci się spodoba. Microsoft Surface Pro X SQ1/8GB/128GB/Win10 LTE (MJX-00003)

Je┼╝eli ma by─ç ma┼éy i kompaktowy, a zarazem ┼Ťwietnie wykonany to polecam tego MSI:

┼Üwietny czas pracy na baterii, ┼éadne, cieniutkie rameczki, a wykonaniu nie mo┼╝na nic zarzuci─ç, dodatkowo chwal─ů si─Ö standardem┬áMIL-STD 810G. Nawet je┼╝eli to mia┼éby by─ç tylko chwyt, to wykonanie i tak jest z solidnych materia┼é├│w┬á­čśť

Cytat

W tej chwili zaciekawił mnie Mac book air 13

Je┼Ťli MacBook Air to wy┼é─ůcznie ten nowy z procesorem┬áM1 poniewa┼╝ poprzedni z 2019 r. to pora┼╝ka

Apple MacBook Air M1/8GB/256/Mac OS Silver (MGN93ZE/A) - 5 199,00 zł

Cytat

bez znaczenia czy nowy czy u┼╝ywany czy powystawowy

HP EliteBook 840 G6

HP EliteBook 840 G7

HP┬áEliteBook 845 G7 (AMD) - je┼Ťli si─Ö jaki┼Ť pojawi

Cytat

Obecnie mam plastik i niestety ale jest połamany ze względu na częste podróże moje z tym laptopem.

Biznesowe zwykle s─ů z tworzywa, no i pami─Ötaj ┼╝e uderzenie nawet aluminiow─ů obudow─ů pozostawi wgniecenie. Warto wsuwa─ç laptopa w etui ochronne nawet nosz─ůc w plecaku z przegrod─ů.

Cytat

1920, ips, b┼éyszcz─ůca.

Teraz takie tylko w MacBookach przewa┼╝nie (retina), biznesowe zawsze maj─ů z matow─ů pow┼éok─ů. A z dotykowymi nie polecam, bardzo cz─Östo to pierwsze co si─Ö psuje to w┼éa┼Ťnie dotyk.

Test - https://laptopmedia.com/review/dell-latitude-14-5410-review-vpro-processors-and-a-bunch-of-security-features/

Dell Latitude 5410 i5-10210U/8GB/256/Win10P (68Wh) - 4 899,00 zł

B─Ödzie jednym z najd┼éu┼╝ej dzia┼éaj─ůcych na baterii, tyle ┼╝e to typowo biznesowy model wi─Öc super klawiatura, ┼Ťrednia matryca, super serwis gwarancyjny.

Delle XPS 13 7xxx/9xxx niestety poza bud┼╝etem ­čśĽ┬á

Test - https://ithardware.pl/testyirecenzje/asus_zenbook_14_um425_test_ultramobilnego_laptopa_na_ryzenie-13387.html

ASUS ZenBook 14 UM425IA R5-4500U/16GB/512/W10 (UM425IA-AM022T) - 3 999,00 zł

ASUS ZenBook 14 UM425IA R7-4700/16GB/512/W10P (UM425IA-AM023R) - 4 499,00 zł

ASUS ZenBook 14 UM425IA R7-4700U/16GB/1TB/W10 400NITS (UM425IA-HM032T) - 4 999,00 zł [67 Wh]

Na t─ů chwil─Ö te Zenbooki z procesorami AMD Ryzen si─Ö wyr├│┼╝niaj─ů obecnie mocno cen─ů do ca┼éokszta┼étu, przy czym dla ciebie wystarczy┼éby ten z R5, o ile wszystkie maj─ů identyczne baterie montowane.