Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

1. M臋偶czyzna, 25 lat

2. Najlepiej z W10 (mo偶e by膰 to wersja TRIAL, pr贸bna), lecz bez WIN10 te偶 jako艣 przejdzie nie jest to warunek konieczny.

3. 17,3

4. Minimum 500GB SSD + z czasem b臋d臋 chcia艂 do艂o偶y膰 kolejny dysk, prawdopodobnie 1tb SSD

5a. Nie wi臋cej, 5800 (licz膮c bez pami臋ci RAM)

5b. U偶ywa膰 chc臋 go jak najd艂u偶ej, b臋dzie to jedyny sprz臋t z kt贸rego b臋de korzysta艂

5c. Jak najszybciej, w przedziale 2tyg do max miesi膮ca chce zakupi膰.

6. Jako艣膰 wykonania bardzo wa偶na z聽racji na d艂ugi okres u偶ytkowania i cz臋ste zabieranie laptopa ze sob膮. D艂ugo艣膰 pracy na baterii nie ma znaczenia. Mam torb臋 z Targusa na 17'3 cala wi臋c powinna by膰 odpowiednim 艣rodkiem zabezpiecze艅 w transporcie. Oczekuje bardzo dobrej wydajno艣ci procesora (preferowa艂bym ryzena na pok艂adzie) jak i karty graficznej (min rtx 2060)

7. Miminum 144Hz i w zasadzie najlepiej 144HZ w tym przedziale cenowym, 60HZ i 120 nie wchodz膮 w gre.

8. G艂贸wnie dom/mieszkanie przemieszczam si臋 z domu na mieszkanie okolo 100km.

9. CS:GO g艂贸wnie, RD2, Fifa 21, nowy NFS, a偶聽 po Cyberpunka w przysz艂o艣ci

10. pragramy miej wymagaj膮ce, chocia偶 utrzymanie kilkunastu kart bez zwiech na przegl膮darce jest wskazane gdy偶 pracuj臋 r贸wnie偶 obecnie w formie zdalnej.

12. Odpada ASUS TUF gdy偶 jest to 15'6 cala i widzia艂em go na zywo mialem okazje uzytkowa膰 i nie jestem przekonany do jakosci wykonania.

13. obecnie przypad艂 mi do gustu Hyperbook Z17 pulsar ZEN z r7 4800H + rtx 2060.
HYPERBOOK PULSAR Z17 ZEN R7 4800H RTX 2060 (TonFang GK7NR0R)

14. by艂bym nim zainteresowany w obecnej konfiguracji hyperbookiem聽 w nast臋puj膮cej konfiguracji (5550z艂 z dostawa):

Cytat

Monta偶 i testy konfiguracji: Profesjonalne testy wydajno艣ci podzespo艂贸w i jako艣ci sprz臋tu
Ekran: 17,3鈥 FHD (1920x1080) IPS 144Hz 90% sRGB Matowy
Profesjonalna kalibracja ekranu: Brak
Procesor: AMD Ryzen 7 4800H 8 x 2.9 - 4.2GHz Turbo, 12MB, Radeon Graphics, 45W
Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB
Klawiatura: Pod艣wietlana klawiatura wielokolorowa
Pami臋膰 RAM: Brak ( dokupi艂bym Pami臋膰 do laptopa G.Skill Ripjaws DDR4 SODIMM 16GB (2x8gb) 3200MHz CL22 poniewa偶 wychodzi taniej ni偶 w konfiguratorze hyperbook dok艂adnie taki model obecnie jest za 299z艂 https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-g-skill-ripjaws-ddr4-sodimm-16gb-3200mhz-cl22-f4-3200c22d-16grs-7006371/)
Dysk SSD M.2: Samsung SSD 500GB 970 EVO NVMe M.2 2280 (odczyt/zapis; 3400/2500MB/s)
Drugi Dysk SSD M.2: Brak
WiFi: Killer Wireless-AC AX1650 2.4 Gbps + Bluetooth Gaming M.2 (ta karta sieciowa gdy偶 po WIFI korzystam z internetu)
Nap臋d: Brak
System operacyjny: Windows 10 Pro Trial [darmowa wersja testowa]
Instalacja systemu operacyjnego: Brak ( dowiedzia艂em si臋 ze zawsze instaluj膮 wersj臋 testow膮)
Pasta termoprzewodz膮ca: Thermal Grizzly Kryonaut na CPU i GPU - 12,5 W/mK 9聽聽 ( jest te偶 dost臋pna jakas subzero ale nie jestem do niej przekonany gdy偶 jej nie znam, chocia偶 najbardziej preferowa艂bym ciek艂y metal ale nie maj膮 obecnie w ofercie)
Uk艂ad ch艂odzenia: Standardowy uk艂ad ch艂odzenia (uda艂o mi si臋 wynegocjowa膰 u nich darmowy zaawaansowany uklad ch艂odzenia + kod ZDALNIE obnizajacy kwot臋 zam贸wienia o 200 z艂 w cen臋 wtedy wychodzi 艂膮cznie 5550 z艂 z wysy艂ka)
Personalizacja BIOS logo: Domy艣lne logo HYPERBOOK podczas uruchomienia laptopa
Gwarancja: Standard - 24 miesi膮ce Door to Door(+ do偶ywotnie wsparcie techniczne)
Pakiety serwisowe: Brak
Oprogramowanie antywirusowe: Brak
Oprogramowanie biurowe: Brak

Licz臋 na pomoc w doborze sprz臋tu, z g贸ry dzi臋kuj臋

Bierz Hyperbooka. Osobi艣cie mam DM na amd, ale z cpu desktopowym + rtx 2070 i jestem mega zadowolony. Hyper to clevo聽GK7NR0R jakby co.聽

Cytat

Hyper to clevo聽GK7NR0R聽jakby co.聽

A nie bo TongFang.

Cytat

聽dokupi艂bym Pami臋膰 do laptopa G.Skill Ripjaws DDR4 SODIMM 16GB (2x8gb) 3200MHz CL22

RAM SODIMM DDR4 do laptop贸w 2933 / 3000 / 3200 MHz - polecane ko艣ci

TonFang GK7NR0R ma s艂absz膮 grafik臋聽RTX 2060 6GB聽[boosted to 110W]

HYPERBOOK SL704 I7-10875H RTX 2060 (Clevo PB71DDS-G)聽-聽RTX 2060 6GB [125W] -聽6081z艂* (bez RAM-u i dysku)

Na t膮 chwil臋 bardziej bym tego poleca艂.

W艂a艣nie zale偶y mi bardziej na ryzenie ni偶 na intelu, dodatkowo cena z ramem i dyskiem wynosi r贸wno 5800 z艂 a jest to maksymalny pr贸g jaki mog臋 przeznaczy膰 na laptopa. By艂bym bardziej za z17 pulsarem a my艣l臋 ze te偶 15W na grafice zmniejszy temperatury urz膮dzenia, a wydajno艣ciowo nie b臋dzie to a偶 tak odczuwalne... Tylko martwi膮 mnie oferowane pasty termoprzewodz膮ce przez Hyperbooka z obecnego zestawienia chyba wzi膮艂bym Kryonauta bo ciek艂ego metalu obecnie nie maj膮 a chyba by艂by najlepszy...

a je艣li chodzi o ram to jest to ten z Twojego linku dok艂adnie -> G.Skill Ripjaws DDR4 SODIMM 2x8GB 3200MHz CL22 (F4-3200C22D-16GRS) ~聽292,37 z艂聽聽聽 z tym, 偶e cena aktualnie skacze pomi臋dzy 299 a 394 z艂. A te偶 taki ram posiadam zakupiony w cenie 299z艂

1 godzin臋 temu, seba842005 napisa艂:

Bierz Hyperbooka. Osobi艣cie mam DM na amd, ale z cpu desktopowym + rtx 2070 i jestem mega zadowolony. Hyper to clevo聽GK7NR0R jakby co.聽

Jak temperatury? Jak膮 past臋 zastosowa艂e艣 w laptopie oraz czy korzystasz z podk艂adki ch艂odz膮cej 馃檪

Raczej zosta艂bym przy pulsarze tylko mam pytanie odno艣nie naprawy (oby oby艂o si臋 bez tego) na jakiej zasadzie to wygl膮da przez hyperbook?

oraz czy podany dob贸r komponent贸w jest dobry 馃檪

Cytat

W艂a艣nie zale偶y mi bardziej na ryzenie ni偶 na intelu

Pewnie wypuszcz膮 nowy kad艂ubek po nowy聽roku albo na grudzie艅. Ale to tylko moje przypuszczenia, nie poparte 偶adnymi przeciekami.

Cytat

A te偶 taki ram posiadam zakupiony w cenie 299z艂

Szczerze przep艂aci艂e艣, patrz na te same ko艣ci dla PC-t贸w, 3200MHz CL16 w okolicy 300z艂 jest. R贸偶nica nie powinna przekracza膰 optymalnie tych 30% wzgl臋dem tych z PC-t贸w. CL22 to najs艂absze dost臋pne.

Cytat

na jakiej zasadzie to wygl膮da przez hyperbook?

Gwarancja "Door to Door" czyli kurier zabiera i kurier przywozi. Oczywi艣cie przez wyd艂u偶one dostawy z chin mo偶e to trwa膰 d艂贸偶ej ni偶 w molochach takich jak Acer czy Lenovo gdzie maj膮 ca艂e hale magazynowe podzespo艂贸w.

200z艂 taniej z kodem "ZDALNIE" je艣li znasz jakiego艣 studenta 馃槈

Dzi臋kuje Jerzy za pomocne odpowiedzi 馃檪
mo偶esz zerkn膮膰 na wyb贸r komponetn贸w w konfiguratorze kt贸ry wstawi艂em w 1 po艣cie? czy s膮 odpowiednie?

Mam uwzgl臋dniony KOD zdalnie oraz zaawansowany uk艂ad ch艂odzenia gratis w cenie 5550 z艂 ju偶 z przesy艂ka oraz jest te偶 tutaj dysk 500GB evo 970. a tak偶e wy偶ej podane komponenty wybrane w konfiguratorze, jedynie ram na w艂asn膮 r臋k臋 dokupi艂em bo i tak wychodzi o wiele taniej ni偶 u nich. A drugi dysk w przysz艂o艣ci dokupi臋.

Cytat

mo偶esz zerkn膮膰 na wyb贸r komponetn贸w w konfiguratorze kt贸ry wstawi艂em w 1 po艣cie?

WIFI - ok

SSD - ok

Cytat

jest te偶 dost臋pna jakas subzero ale nie jestem do niej przekonany gdy偶 jej nie znam, chocia偶 najbardziej preferowa艂bym ciek艂y metal ale nie maj膮 obecnie w ofercie

Napisz o dost臋pno艣膰, mo偶e w ci膮gu kilku dni sprowadz膮.聽Alphacool Subzero sam nie wiem, nie widzia艂em 偶adnego testu, producent podaje 16 W/mK (sprawdzi艂em) ale to nie jest dobry wyk艂adnik efektywno艣ci.

3 minuty temu, FxJ napisa艂:

WIFI - ok

SSD - ok

Napisz o dost臋pno艣膰, mo偶e w ci膮gu kilku dni sprowadz膮.聽Alphacool Subzero sam nie wiem, nie widzia艂em 偶adnego testu, producent podaje 16 W/mK (sprawdzi艂em) ale to nie jest dobry wyk艂adnik efektywno艣ci.

Gdyby jednak nie uda艂o si臋 sprowadzi膰 ciek艂ego metalu to bra膰 kryonauta? Nie b臋dzie to mia艂o wp艂ywu na temperatury w obecnej konfiguracji laptopa?

A my艣lisz ze cena 5500z艂 i darmowe zaawansowane ch艂odzenie w tym jest dobra? Bo ju偶 raczej 偶adnych kod贸w ani promocji chyba nie uda si臋 za艂atwic

Cytat

Nie b臋dzie to mia艂o wp艂ywu na temperatury w obecnej konfiguracji laptopa?

Pewnie jakie艣 tak, tylko bez sprawdzenia ci臋偶ko co艣 powiedzie膰.

TongFang_GK7NR0R.jpg

To prawdopodobnie ten w艂a艣nie kad艂ubek.

Wsp贸艂dzielone ciep艂owody dla grafiki i procesora troch臋 b臋d膮 ogranicza艂y potencja艂 uk艂adu ch艂odzenie prawdopodobnie. Pewnie max temp do jakich艣 90-95 stopni w lato mo偶e聽dochodzi膰. Ale nie s膮dz臋 偶eby by艂 z tym wi臋kszy problem. Tym bardziej stawiaj膮c go na podk艂adce nawet bez w艂. wentylator贸w.

Cytat

A my艣lisz ze cena 5500z艂 i darmowe zaawansowane ch艂odzenie w tym jest dobra?

Ci臋偶ko tak udzieli膰 odpowiedzi nie maj膮c np. informacji o matrycy? Obs艂uguje chocia偶 G-Sync? Panda Diaplay, AU Optics, LG? Bateria zdecydowanie ma艂a - ma艂a pojemno艣膰.

Polerowanie poprawia oddawanie ciep艂a - przyk艂ad na starszym kad艂ubku 9-gen.

Podk艂adka ch艂odz膮ca na pewno b臋dzie, zawsze u偶ywam podk艂adek do laptop贸w. Zaawansowany uk艂ad ch艂odzenia b臋d臋 mia艂 gratis robiony gdy偶 uzgodni艂em to ju偶 z jedym z ich konsultant贸w.聽 A matryca to LG LP173WFG-SPB1 ma ona pokrycie sRGB na poziomie 93%. Z tym 偶e bateria jest ma艂a to wiem, ale i tak wi臋kszo艣膰 czasu b臋dzie u偶ywany pod zasilaczem, raczej ma艂o b臋d臋 korzysta艂 z niego na samej baterii, do gier na pewno nie.

zawsze te偶 mo偶na zrobi膰 underwolting procesora 偶eby obni偶y膰 temperatury, gdzie艣 czyta艂em te偶 o "agresywnie wydajnym trybie procesora", kt贸ry np w ASUS TUF z ryzenem jest dost臋pny i obni偶a temperatury.

9 minut temu, FxJ napisa艂:

https://www.panelook.com/LP173WFG-SPB1_LG Display_17.3_LCM_overview_44065.html

Czyli matryca jeszcze z 2019 r.

95% sRGB聽i 60% AdobeRGB

Dopiero gdy pojawi si臋 taka mo偶liwo艣膰 dla tych nowych ryzen贸w.

widz臋, 偶e sRGB 99% a AdobeRGB 74% NTSC Ratio 72%聽聽聽聽聽聽 -> na tej stronce podlinkowanej przez Ciebie, by膰 mo偶e 藕le patrz臋 馃槃

mo偶e b臋dzie mo偶liwo艣膰 taka jak w聽 TUFie z ryzenem aby uruchomi膰 tryb agresywnie wydajny widzia艂em ze to sporo obni偶a temperatury.

Jutro jeszcze zadzwoni臋 do Hyperbook i zapytam jak z dostaw膮 jaki czas oczekiwania, widz臋 ze produkt jest dost臋pny ale przez pandemi臋 mo偶e to si臋 wyd艂u偶y膰 mam to na uwadze. Ale my艣le, 偶e b臋dzie to dobry wyb贸r i nie b臋d臋 偶a艂owa艂.

Aby odpisa膰 kliknij pod wpisem na "opisz".

Cytat

Ale my艣le, 偶e b臋dzie to dobry wyb贸r i nie b臋d臋 偶a艂owa艂.

Przetestuj najwy偶ej wymienisz na SL704 馃槈聽Szkoda 偶e raty 0% ju偶 si臋 sko艅czy艂y.

4 godziny temu, michalneo123 napisa艂:

Jak temperatury? Jak膮 past臋 zastosowa艂e艣 w laptopie oraz czy korzystasz z podk艂adki ch艂odz膮cej 馃檪

U siebie mam past臋 Cooler Master MasterGel Maker. Temp cpu nie przekraczaj膮 85c. Grafika 艣miga w zasadzie max 77c w trybie entertaiment, a jest jeszcze performance. Tylko ja mam troch臋 inny kad艂ubek.聽

HWiNFO / AIDA64 -聽sprawd藕 model matrycy.

GK7NR0R sprawd藕聽od razu te偶 czy jest nowszy bios.

13 godzin temu, FxJ napisa艂:

HWiNFO / AIDA64 -聽sprawd藕 model matrycy.

GK7NR0R sprawd藕聽od razu te偶 czy jest nowszy bios.

Ok, jak tylko produkt dotrze to sprawdz臋 matryc臋.

Odno艣nie BIOSU gdzie szuka膰 aktualnej wersji?

3 godziny temu, michalneo123 napisa艂:

Ok, jak tylko produkt dotrze to sprawdz臋 matryc臋, zam贸wi艂em 12 listopada, otrzyma艂em informacj臋, 偶e 艣redni czas realizacji zam贸wienia to 7-14 dni.

Odno艣nie BIOSU gdzie szuka膰 aktualnej wersji?

Dnia 18.11.2020 o 09:06, michalneo123 napisa艂:

To jeszcze mam pytanie z innej beczki jak膮 podk艂adk臋 ch艂odz膮c膮 pod 17'3 cala polecacie?

Poleci kto艣 jak膮艣 dobr膮 podk艂adk臋 ch艂odz膮c膮?聽 Z infromacji o przesy艂ce laptop poniedzia艂ek/wtorek b臋dzie ju偶 u mnie, zostanie zamontowa膰 RAM i jeden dysk kt贸ry dokupi艂em.