Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

[1] Mężczyzna studia/dorosły
[2] Bez - będe miał swojego windowsa home/pro.
[3] Jaki rozmiar matrycy Cię interesuje: 14,x" / 15,4"- 15,6”  - będę podłączać dwa monitory. Waga nie jest szczególnie ważna
[4] Nie potrzebuję dvd, dysk ssd.

[5 a] do 5000pln brutto. Jeżeli mogę się zmieścić poniżej to będę zadowolony, ale jeżeli dołożenie kilkaset złotych ma zrobić ogromną różnicę to też nie widzę w tym problemu. Wolałbym nowego laptopa, ale znowu, jeżeli miałoby to zrobić ogromną róznicę, to z chęcią rozważę. Potrzebuję samego laptopa.

[5 b] Jak długo zamierzasz go używać? - Chciałbym go używać najlepiej kilka(4-5?) lat. W domu mam obecnie prywatnie dell latitude e7440 (to chcę wymienić 🙂 ), a pracuje na dell precision 5520

[5 c] Im szybciej tym lepiej, ale jestem w stanie zaczekać powiedzmy do końca roku.
[6] Nie ukrywam, że miło byłoby mieć coś wykonanego porządnie. Ale najbardziej zależy mi na tym, żeby to było bardzo wydajne. Bateria nie gra szczególnej roli, ale nie chciałbym żeby padało po 2h.
[7] Będę pracował na dodatkowych, dwóch zewnętrznych monitorach - najlepiej po dp w usb c. Chciałbym nie rozwalić sobie do końca oczu 🙂
[8] Będę go używał dom/praca. 
[9] Gry - niekoniecznie, ostatnio grałem w coś rok temu i to na ps4 😄

[10] Programy - internet i praca biurowa, programowanie,  konkretne oprogramowanie: symultanicznie: docker hub, 2x intellij, pycharm, 3 okna chrome z jakimis 30kartami, spotify, web serwisy w tle np ze spring boota czy node. Poza tym czasami android studio, vnc do zdalnych maszyn, visual studio. Możliwe w miedzyczasie zoomy/teamsy. Okazjonalny netflix.

[11] Wymagania specjalne: USB-C z DP Alternate Mode, w sumie matowa matryca byłaby spoko. Minimum 2 usb, ale od biedy można rozdziałkę dokupić chyba?
[12] Osobiste preferencje: pracuje na dell precision 5520, w domu mam dell latitude e7440(ta ramka gumowa się rozkleiła i mam poklejone taśmą, średnio). Raczej nie szukam gamingowego szaleństwa jak widać. Tak optycznie podobają mi się asusy i acery, ale no ma to oczywiście drugorzędne znaczenie.
[13] 

[14] Będę używał zewnętrznej klawiatury, ale lubię dobry touchpad na laptopie.

Dziękuję bardzo za wasz czas 🙂

Pod względem wydajności, ten nowy matebook to jest prawdziwy kocur. Mocny procesor, 14 cali na ekranie 1440p. Szkoda, że to błyszcząca matryca, ale jest ips, więc jakbyś chciał jakiś film objerzeć to sprawdzi się idealnie. Dedykowanego gpu raczej nie potrzebujesz, a to które jest w prockach amd jest wystarczające.

• Like 1

Na dobrej promocji są tufy A15 od Asusa. Tylko trzeba się spieszyć bo niedługo promka się skończy 🤪 Może Ci się spodobają. Ten ma bardzo dobrą specyfikacje - 8rdzeniowy procesor R7, gtx1660ti, 16gb ram i 512gb ssd. Matryca IPS 144Hz robi robotę. Można w nim dorzucić kość ram lub dysk bez problemu. Dobrze też radzi sobie z temperaturami, a co do portów USB zawsze możesz kupić rozdziałkę tak jak mówiłeś.
ASUS TUF Gaming A15 FA506IU-AL006 15,6'' 144Hz AMD Ryzen 7 4800H - 16GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika 4299zł

• Like 1

@aniuul Dzięki wielkie za rekomendację. Tutaj z portami nawet nie byłoby problemu, bo są 3x2.0 + 1x3.0. Więc dobrobyt po uszy 😄 Ale faktycznie promocja tylko nocna i trzeba było być z mojej strony bardziej czujnym.

Cytat

ale od biedy można rozdziałkę dokupić chyba?

W laptopach do 5 tyś (z większą ilością RAM) to zwykle HUB USB ale w modelach jak Precision 5520 to stacja dokująca nawet na Thunderbolt 3.

Cytat

ta ramka gumowa się rozkleiła i mam poklejone taśmą, średnio

W którym miejscu mówisz? Możesz wstawić gdzieś zdjęcie?

Cytat

A co myślisz o Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/32GB/960/Win10X GTX1650 (82B500ADPB)?

Po pierwsze bo widzę że rozmawiasz z Gajwer / Prosaid / TechLords czy jak tam teraz się chce nazywać ten pracownik x-komu. Ja nie radzę tracić czasu na jego bajeczki.

X-kom na tą chwilę nie ma dobrych kości DDR4 do laptopów z taktowaniem ponad 2933MHz.

https://www.notebookcheck.net/Avoid-these-subpar-Panda-LM156LF-IPS-displays-when-buying-your-next-gaming-laptop.494190.0.html

Co do tego Asusa FA506IU to matryca jego największą wadą 😕

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/8GB/512 GTX1650 144Hz (82B500AMPB) + RAM 2x16GB 3200MHz CL18

To było by 4099 + 680 = 4779zł

Cytat

one USB 3.2 Type-C Gen 1 (with the function of DisplayPort 1.2), 

Daisy Chain (wymagana jest przejściówka) możesz użyć albo HDMI 2.0 chociaż brak osobnego DisplayPort opłakuję.

• Like 1

Cytat

Pod względem wydajności, ten nowy matebook to jest prawdziwy kocur.

https://www.purepc.pl/huawei-matebook-14-test-laptopa-z-ryzen-5-4600h-i-ekranem-32

Fajny ale przy tak mocnym procesorze to układ chłodzenia nie wyrabia - fizyki nie oszukamy. Dlatego w samych superlatywach bym go nie opisywał tak. Ryzen 7 4700U (8R, 8T) lepiej by tu pasował.

• Like 1

Hej @FxJ, dzięki za dołączenie bo jeszcze w sumie niczego nie kupiłem.

W tym del precision 5520 miałem podłączone daisy chainem przez thunderbolt do monitorów. W domu mam jednak lipniejsze opcje, bo Acer Nitro VG240YBMIIX hz, który ma tylko hdmi i vga i jakiś starszy asus z pracy, on już ma dp normalnie.

Cytat

Daisy Chain (wymagana jest przejściówka) możesz użyć albo HDMI 2.0 chociaż brak osobnego DisplayPort opłakuję.

Mi brakuje w tym legionie właśnie najbardziej thunderbolta.

Cytat

W którym miejscu mówisz? Możesz wstawić gdzieś zdjęcie?

Co do rozklejającego się latitude e7440,  to generalnie ta gumowa ramka(stawiałbym, że po prostu od ciepła) zaczyna odchodzić i się rozciągać. Po bokach z początku próbowałem kleić, ale no przez to że się wydłuża to nie da się tego zrobić. ...Więc je uciąłem i zakleiłem srebrną tąśmą, trzyma się. Wrzucam zdjęcie przy kamerce, bo tam się zaczyna to samo. 

Cytat

Po pierwsze bo widzę że rozmawiasz z Gajwer / Prosaid / TechLords czy jak tam teraz się chce nazywać ten pracownik x-komu. Ja nie radzę tracić czasu na jego bajeczki.

Hej, tak, rozmawiałem z profilem, który nazywa się TechLords. W sumie to polecał Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 GTX1650 144Hz (82B500AMPB). Więc tak źle wcale nie jest, kwestia tylko jakości ramu - jak wspominasz.

Więc no tak na podsumę to pewnie kupię tego legiona z najmniejszą ilością ramu i osobno ram 3200Mhz do podmiany.

ramka.jpeg

Z tą ramką pytałem też kiedyś w jakimś serwisie czy da się coś z tym robić, ale rozłożyli ręce, że ten model już tak niestety ma.

Cytat

W domu mam jednak lipniejsze opcje, bo Acer Nitro VG240YBMIIX hz, który ma tylko hdmi i vga

Cytat

Acer Nitro VG240Y (VG240YBMIIX/UM.QV0EE.004) to lekka LIPA 🤣
▶️ Brak DisplayPort
▶️ HDMI 1.4 zamiast 2.0
Czyli nie ma FreeSync i nie będzie G-sync Comaptible
https://www.displayspecifications.com/en/model/09331613

Cytat

Acer B247Ybmiprx (IPS, 75Hz, VESA, DisplayPort, reg. wys., g-sync compatible) ~ 580zł
- FullHD IPS 75Hz
- DisplayPort + FreeSync (g-sync compatible)
- Wbudowany zasilacz
- Regulacja wysokości
- Stabilna podstawa
- VESA pod uchwyt
https://www.displayspecifications.com/en/model/6ae41525

Szkoda że tak mało osób mnie słucha gdy mówię dołóż te 50zł do B247Y.

Cytat

Mi brakuje w tym legionie właśnie najbardziej thunderbolta.

Dopiero w Legion 7 jest obecny 😑

Chyba została wyciągnięta z którejś strony, zdejmij ramkę matrycy i zamocuj ją od początku.

Cytat

Więc no tak na podsumę to pewnie kupię tego legiona z najmniejszą ilością ramu i osobno ram 3200Mhz do podmiany.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/8GB/512 GTX1650 144Hz (82B500AMPB) + RAM 2x16GB 3000/3200MHz od Cruciala lub G.Skill - szukaj dobrej oferty.

Nom, żałuję teraz, że nie zrobiłem lepszego researchu z tym monitorem, nauczka na przyszłość. 

Pojawił sie jednak problem - ten Legion 5 w wersji z AMD nie jest już dostępny z gtx1650, a trochę nie wiem co robić tbh, bo nie bardzo chcę wydawać 1,5k więcej za 2060 😕

Notabene to jest zwykłe marketingowe zagranie ze strony sklepu, czy czegoś nie wiem? bo produkt przeszedł w bycie niedostępnym z ceną o 700 pln wyższą na każdym modelu.

Cytat

Notabene to jest zwykłe marketingowe zagranie ze strony sklepu, czy czegoś nie wiem? 

Zamykanie granic, globalne lockdowny ...

Cytat

żałuję teraz, że nie zrobiłem lepszego researchu z tym monitorem

Zawsze możesz wystawić na OLX i czekać. Nie ukrawajmy brak DP to straszna lipa.

Lenovo Legion 5 15ARH05 (82B500AMPB) - 4399 zł w Morele [5 sztuk raptem]

Rabaty w Morele i kod na składanie - możesz napisać na forum ale raczej dużo nie opuszczą, spytać nie zaszkodzi.