Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Mężczyzna, 21 lat

[2] Bez Windowsa

[3] Matryca tylko i wyłącznie 17"

[4] Tylko dyski SSD PCIe X4 dla jak najlepszego zapisu/odczytu. Potrzebuję dużych pojemności - celuję w 2 TB, np. dwa dyski po 1 TB. Nie potrzebuję napędu.

[5 a] Jak w temacie 5500zł maks. Super jakby udało się znaleźć możliwość zakupu w ratach.
[5 b]  Laptopa zamierzam używać jak najdłużej dlatego stawiam na wydajny procesor. Karta graficzna nie jest dla mnie istotna. Aktualnie posiadam stacjonarkę, ale przez fakt zmiany pracy i życia co raz mniej czasu spędzam w domu, dlatego Laptop staje się co raz bardziej " Must Have ".

[5 c] Chciałbym zakupić laptopa jak najszybciej i rozważam przez to zakup laptopa w ratach.

[6] Jakość wykonania nie jest dla mnie najważniejsza, oczekuję najwyższej wydajności dysków i procesora. 

[7] Matryca (1920) oraz typ IPS/WVA. Będąc w domu możliwe, że będę podłączał laptop do zewnętrznego monitora, żeby mieć więcej przestrzeni do użytku.

[8] Laptop będzie używany w pracy ( pracuję jako kierowca międzynarodowy ), na wszystkich wyjazdach ( wakacyjnych, służbowych, itp. ) jak również w domu do codziennych spraw. 

[9] Nie zamierzam grać na tym laptopie w gry. Przymierzam się do nowych konsol i to na nich będę kanapowo grał. Może jedynie w jakieś starsze tytuły typu GTA SA czy NFS MW z 2005r, ale takie gry pójdą na każdym kompie.

[10] Posiadam kamerkę GoPro, której często używam do moich wyjazdów, więc czasami zdarza mi się montować amatorsko filmy, tak to jeszcze używam programów biurowych z zakresu Microsoft Office. Nic wymagającego.

[12] Nigdy wcześniej nie miałem laptopa. Całe życie stacjonarka.

[13] Szukając, oglądając i czytając wiele artykułów znalazłem dla siebie laptop od firmy DreamMachines gdzie można samodzielnie edytować parametry laptopa i udało mi się stworzyć coś takiego: https://dreammachines.pl/pl/configurator/G1650-17PL58/

ze specyfikacją:

Monitor: 17.3” WVA 144Hz

GPU: NVIDIA GeForce GTX1650 4GB

Procesor: Intel Core i7-10750H

Pamięć RAM: Adata DDR4 16GB 3200MHz CL22 Brak

SATA: Brak

M.2: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB M.2 PCIe x4 ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB M.2 PCIe x4

System operacyjny: Brak

WLAN: Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 AX + BT CNVi

Modem: None

Pasta termoprzewodząca: THERMAL GRIZZLY - KRYONAUT

Cena: 5569 PLN

[14] Tak jak wspominałem, nie szukam laptopa do grania czy w profesjonalnym użytkowaniu. Chcę po prostu laptopa, który będzie moim mobilnym dyskiem na wszystkie filmy, zdjęcia, dokumenty czy pliki. Żebym zawsze miał je pod ręką i zawsze miał do nich dostęp, wszędzie gdzie będę. Dlatego stawiam jedynie na potężne i szybkie dyski oraz wydajny procesor, żeby laptop starczył na kilka ładnych lat.

Ogólnie jest mało modeli, które ten dysk mają lub obsługują. Przeważnie mają je modele z kartami takimi jak quadro do wymagających programów. Trudno będzie o coś z 17 calową matrycą.. Może ten Legion Cię przekona? Ma on 512GB PCle x4, ale możesz do niego dorzucić kolejny dysk nawet 2TB PCle x4. Co do parametrów to 8rdzeniowy procesor amd, 8gb ram (możliwość rozbudowy), matryca 144Hz. Sam lapek jest bardzo dobrze wykonany i ma dobrą matrycę IPS. Jeszcze Ci z budżetu zostanie. 
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/8GB/512 GTX1650 144Hz 4099zł

• Like 1