Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Jak nazwa tematu wskazuje, chcia艂bym zaczerpn膮膰 si臋 opinii od os贸b, kt贸re albo u偶ytkuj膮 laptopy gamingowe, albo po prostu si臋 na nich聽znaj膮.

Jestem osob膮 cz臋sto zmieniaj膮c膮 miejsce pobytu, kt贸rej stary, 10-letni PC do gier nie spe艂nia ju偶 swojej funkcji (nie tylko z powodu braku 艂atwej mo偶liwo艣ci przenoszenia, ale i technologicznie nie nad膮偶a za tytu艂ami nowszymi ni偶 2015). Posiadam laptop do pracy i studi贸w, kt贸ry sprz臋tem gamingowym zdecydowanie聽nie jest - za艂atwiam na nim wszystko inne, wi臋c szukam teraz sprz臋tu tylko i wy艂膮cznie pod gry:

- sprz臋t ma by膰 mo偶liwy do przeniesienia - zapakowania w torb臋, walizk臋聽-聽nie musi by膰 klasycznym聽sprz臋tem mobilnym, od tego mam 13-calowego lapka. Preferowan膮聽przek膮tn膮聽ekranu w gaming贸wce b臋dzie cokolwiek powy偶ej 17 cali; waga podobnie nie ma znaczenia, widzia艂em 17-calowe聽OMEN-y, kt贸re mia艂y聽4.85 kg - nie jest to 偶adn膮 przeszkod膮, je偶eli id膮 za tym lepsze osi膮gi czy efektywniejszy Cooling system. Je偶eli dobrym rozwi膮zaniem by艂by zakup zewn臋trznego GPU, to r贸wnie偶 nie jest to przeszkod膮聽

- gram g艂贸wnie w gry fabularne - m贸j stary stacjonarny PC niestety nie m贸g艂 poradzi膰 sobie z Kingdom Come Deliverence, w planach mam te偶 Cyberpunka, wi臋c - je偶eli dobrze rozumiem - b臋dzie mi potrzebna spora pami臋膰 RAM (16+) i niez艂a karta graficzna.聽Procesor chyba ma znaczenie, gdy gra si臋 w co艣 esportowego; m贸g艂bym przyoszcz臋dzi膰 na nim

- laptop musi by膰 d艂ugowieczny, podobnie jak m贸j PC, co za tym idzie musi mie膰 zaawansowany uk艂ad ch艂odzenia chroni膮cy cz臋艣ci przed przegrzewaniem si臋

- m贸j planowany bud偶et to: ok 4 500 - 6 000 (ewentualnie 7k, je偶eli znalaz艂oby si臋 co艣 diametralnie lepszego od sprz臋tu za 6)

- preferowany model z wgranym systemem operacyjnym

My艣la艂em nad tymi komputerami:

To tylko moje sugestie. Nie znam si臋 na tym za bardzo, chcia艂em zaczerpn膮膰 rad臋 od os贸b bardziej do艣wiadczonych.

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za sugestie czy rekomendacje聽; )

Cytat

聽Posiadam laptop do pracy i studi贸w, kt贸ry sprz臋tem gamingowym zdecydowanie聽nie jest - za艂atwiam na nim wszystko inne, wi臋c szukam teraz sprz臋tu tylko i wy艂膮cznie pod gry

Co masz za ultrabooka? No i pytanie czemu nie sk艂adasz jednostki typowo do gier maj膮c jakiego艣 lekkiego notebooka?

Cytat

Je偶eli dobrym rozwi膮zaniem by艂by zakup zewn臋trznego GPU, to r贸wnie偶 nie jest to przeszkod膮聽

Niestety, nadal nie mo偶na wykorzysta膰 pe艂nego potencja艂u nawet grafik za 800-1000z艂 nawet maj膮c Thunderbolt 3 no i ceny kieszeni s膮 kosmiczne.

Cytat

w planach mam te偶 Cyberpunka, wi臋c - je偶eli dobrze rozumiem - b臋dzie mi potrzebna spora pami臋膰 RAM (16+)

Wystarczy 16GB bo przecie偶 nie b臋dziesz stremowa艂 i odpala艂 czatu w trakcie itp.

Cytat

HP OMEN X (2PK91EAR#ABB)聽-聽Premiumtech (HP Renew)

Tu ci od razu doda艂em 偶e to nie jest oferta morele tylko udost臋pnili im miejsce na og艂oszenia.

Cytat

m贸j planowany bud偶et to: ok 4 500 - 6 000

Napisz jeszcze kiedy planujesz kupowa膰.

Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H/16GB/512 RTX2060 144Hz (81Y8004LPB)聽- na t膮 chwile najsensowniejsze s膮 Legiony na prze艂om 2020/2021, sam klucz kup osobno.

https://www.x-kom.pl/lista/5777h2dts聽- tyle 偶e za 5000z艂 to ju偶 z RGB mo偶na z艂o偶y膰 bez problemu znacznie wydajniejsz膮 jednostk臋

Do poczytania:

Gdzie kupi膰 najtaniej legaln膮 wersje systemu Windows 10? Klucze licencyjne systemu w wersji ESD.

Ca艂kowicie legalny obraz ISO - Windows 10 instalacja z pendriva w trybie UEFI (instrukcja)

• Like 1