Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam wszystkich

[1]  6000 ZŁ

[2] Bez różnicy, jeżeli jest tańsza wersja bez systemu to skłaniałbym się ku niej.

[3] Rozmiar matrycy : 17 calowa 120/144 hz, laptop używany będzie do gier typu cs;go więc ważny aspekt

[4] Waga jest mi obojętna i laptop będzie rzadko chodził bez podłączonej baterii.

[5] Zastosowanie laptopa: wyłącznie gry

[6] Nie mam dużej wiedzy odnośnie laptopów więc tu zdam się na Panów.

[7] Chciałbym żeby laptop pociągnął najnowsze tytuły na wysokich/ultra ustawieniach.

[8] Nie mam

Szukając laptopa zobaczyłem te 3, które wydaje mi się że są godne uwagi:

Jeszcze propozycja wykraczająca ponad budżet, aczkolwiek chcę żeby laptop mi posłużył te 4-5 lat, a tańszego z taką specyfikacją nie znalazłem

MSI GP75 i7-10875H/16GB/512 RTX2070 144Hz (GP75 10SFK-240XPL)

Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje.

Pozdrawiam 🙂

Cytat

[5] Zastosowanie laptopa: wyłącznie gry

https://www.x-kom.pl/lista/wnfclbzhh - 5833zł

W tej cenie bez problemu złożysz znacznie wydajniejszy komputer z monitorem 24" i RTX 2070 Super (lub 27" WQHD i 2060 Super). Więc czy aby na pewno potrzebujesz laptopa do gier? Z opisu wynika że chcesz tylko grać.

Nie wiem czy wiesz że RTX 2070 (już nie produkowane) = 2060 Super ?

laptop with connected monitor.JPG

Może rzucę ci pewną opcje.

HYPERBOOK NH5 ZEN AMD RYZEN RTX 2060 (Clevo NH57ADY) z Ryzen 5 3600 i podłączyć monitor 24" FullHD lub 27" WQHD.

Myślałeś o takim rozwiązaniu? Miałbyś mobilnego laptopa i stacje do grania w domu. A przy okazji miałbyś dodatkowy ekran dla discorda, FB itp.

Zdaję sobię sprawę, że komputer w tej cenie jest znacznie wydajniejszy od laptopa, aczkolwiek mimo że tylko będzie użytkowany do grania to często podrózuję także chcąc nie chcąc musi to byc laptop. Nadaje się któryś z tych co podałem?

Cytat

to często podrózuję

Samochodem czy miejskimi środkami komunikacji. Chcę się upewnić czy wiesz że taki 17" laptop ci się nie zmieści do plecaka zwykłego (musi być powiększony). 

Obecnie studiuję, także  środkami komunikacji.Zdaje sobię sprawe,że rozmiarowo 15-tka to nie będzie, ale chciałbym spróbować 17 calowego, bo kilka lat już 15-tka użytkuję.

Cytat

bo kilka lat już 15-tka użytkuję

Teraz nowe mają węższe ramki więc jak chcesz porównywać weź miarkę i porównaj szerokość i głębokość nie tylko przekątną matrycy.

Dla mnie osobiście całkowicie mobilny jest 13,3"-14,1" a maksymalnie 15,6". Oczywiście doliczamy akcesoria zasilacz i etui by nie zetrzeć lakieru.

Roumiem, może rozważe taka opcje. A z tych co podałem z przedziału 5,5 tysiaca acer msi i nh7, jak i czy warty swojej ceny GP75? Chciałbym przed podjęciem decyzji dowiedzieć się czysą one warte jakiejkolwiek uwagi.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Powiem tak układ chłodzenia jest średni i nadrabia przez wysokie obroty wentylatorów (55db).

Słabo nadaje się też pod podkładkę chłodzącą - mało otworów wentylacyjnych.

Jeszcze mam jedno pytanie.Wie Pan jak ten Hyperbook NH7 się sprawuje, bo co do acer nitro 5 i MSI GL75 naczytałem się dużo negatywnych opinii,a o Hyperbook'u taki research dosyć cięzko znaleźć.

NH7 jakościowo nie odbiega od tych dopiero seria SL504 (RTX 2060, RTX 2070 ...) jest ładniejsza i ma porządniejszą obudowę. To czym się bronią to wydajność chłodzenia. oprogramowanie jest troszkę mniej rozbudowane. Jeśli wgrasz system i wszystkie sterowniki i nie będziesz używał do tego Windows Update (nie do tego służy) to będzie dobrze.

W takim razie wybiorę ten z tańszego przedziału i ewentualnie będe wymieniał kiedy 3070 pokażą się w laptopach.

Dziękuje za odpowiedzi:)

Cytat

ewentualnie będe wymieniał kiedy 3070 pokażą się w laptopach

W tych nie wymienisz grafiki - wlutowana. Musiała by być na złączu MXM.

Spodziewam się braku kompatybilności 😒