Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

pewnie, że może być. Ew wersję z systemem macie za 3299 + kod rabatowy na 100 zł : dzien-laptopa-100

Jakby wersja z systemem była nie potrzebna, to kod rabatowy dzien-laptopa-50 wtedy będzie działał. Żeby mieć 100 zł rabatu trzeba wydać na lapka 3000 😉

Dnia 2.09.2020 o 15:46, tomasz. napisał:

Ewentualnie jeszcze Dell 

tak, też dell to dobry wybór, ale najlepiej na ryzenie 4500u

Cytat

Matryca 15 cali matowa, ips

Tak IPS i pokrycie na poziomie 50-55% sRGB i niska jakość. Troszkę mały budżet więc z tym trzeba się liczyć.

Acer Aspire 5 R5-4500U/16GB/512 IPS (A515-44/NX.HW4EP.004) - 2949zł

Tak samo słaby jak i ten Asus co i Dell, chociaż na braku systemu zyskasz od razu biorąc 2x8GB RAM.

Cytat

Czy polecacie coś innego.

HP ProBook 450 G7 15,6"/i5/8GB/256GB/Win10 (8VU79EA) - 3390zł

Najtańszy z biznesowych modeli HP-ka, ale też łapie się na pełną 3 letnią gwarancje.

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 (81SY00HFPB)

Idealny pod rozbudowę, dobra matryca, biznesoweo / gamingowe połączenie (dzieciak na wypadach będzie zadowolony). Do niedawna za 3200 były bez systemu. A nowo wchodzące z Ryzenami od 3600 😕.

Cytat

Jeśli system po zrabatowaniu kosztuje 200zł- warto go wziąć, żeby nie przeszukiwać allegro.

M533IA-BQ022T - 3199,00 zł

M533IA-BQ031T - 3499,00 zł

Kto da więcej niż 3000zł a którąkolwiek wersje kolorystyczna to chyba postradał rozum. To laptopy do 3000zł nie ponad 3000zł.

Lenovo legion odpada bo ja taki mam ,tylko y530 bardzo dobrze się sprawuje ale żona raczej nie będzie chciała takiego samego🙂

A jak z matrycą w tym HP lepsza od tej w asusie?

Cytat

bardzo dobrze się sprawuje

Kupować laptopa tylko dla wyglądu to się nie opłaca.

Cytat

A jak z matrycą w tym HP lepsza od tej w asusie?

Napisz do HP i Asusa o dokładny model to ci porównam, do każdego modelu trafia kilka matryc (różne regiony sprzedażny, różne konfiguracje).

Dnia 7.09.2020 o 21:06, FxJ napisał:

Kupować laptopa tylko dla wyglądu to się nie opłaca.

Powiedz to mojej żonie 😀 

Dlatego ja szukam dla niej laptopa.

Czasami coś co się sprawdza i działa jest lepsze od czegoś co tylko wygląda. Męska decyzja i postaw ją przed faktem dokonanym 😄

W najgorszym razie przelakierować można.

Oglądałem kiedyś tego Paviliona na żywo, to w niebieskim kolorze jest ładny. Kolory ekran miał dobre, tylko czy żonie potrzebna jest karta graficzna Nvidia GeForce mx250. Jak nie, to lepiej brać tańszy bez karty. Ogólnie to poczekałbym aż ktoś jeszcze się wypowie. Fajnie jakby moderator ocenił, bo zna się na rzeczy.

HP Pavilion 15 i5-1035G1/8GB/512/Win10 Blue

Cytat

ma podobno matryce  88% sRGB

Przy czym najlepsze matryce mogą mieć 130% sRGB 😉

Powiem tak, to pewnie 250nit więc niezbyt jasna, chyba słabsza nisz zeszłoroczna, bez modelu matrycy (można sprawdzić przez HWINFO) ciężko powiedzieć dokładnie.

Co do samego laptopa w porządku układ chłodzenia, układy nie będą się przegrzewać. Brak wlutowanego RAM-u, miejsce na dwa dyski. Reszta mniej więcej ok.

33 minuty temu, FxJ napisał:

Przy czym najlepsze matryce mogą mieć 130% sRGB 😉

Domyślam się że to nie jest najlepsza matryca ale lepsze 88 niż 55  :) 

Na notebookcheck jest taki hp-ek z matrycą BOE080D  88% sRGB  i ma około 300 nit 

Sprawdzę przed zakupem , chyba na ten się zdecyduje , żonie się podoba czekałem tylko na potwierdzenie od kogoś kto ma o tym pojęcie czy jest ok.

Chociaż do HP mam uraz bo miałem i często lądował w serwisie ale to było z 12 lat temu .

Dzwoniłem do x-komu  ten hp-ek ma jednak 55% sSRGB i 300 nit. Podobno też jest głośny .

W sobotę zamierzam coś kupić albo tego HP albo Dell Inspiron 5501 tylko że drogi w porównaniu do HP.

Kupiłem HP na razie żona bardzo zadowolona szczególnie z koloru burgundowy :smile: , śmiga bez zarzutu , mam nadzieję że trochę podziała, na pewno dużo cichszy od mojego Lenovo y540.

Ale sprawdziłem matryce i jest inna niż mówili na infolinii xkom, w media markt był wystawiony i sprawdzałem była matryca 

LGD062E 56% sRGB, 250 nit, kontrast 619:1

O takiej mówili chyba na infolinii bo miał być 55% sRGB , a do mojego wrzucili Chi Mei CMN150D  62% sRGB, 250 nit,  kontrast 1731:1 dla zainteresowanych.

Dzięki za opinie i pomoc w wyborze.