Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Na początku powiem, że przejrzałem ostanie posty na forum i na grupie na fb i pewnien model się powtórzył kilka razy ciekaw jestem co o nim powiecie. 

[1] laptop dla mężczyzny
[2] Fajnie gdyby system był, lecz nie musi być. Jak mam dopłacić 600zł za system to zainstaluje na własną rękę.
[3] Czy większy ekran tym lepszy. Raczej szukam 17 lecz 15.6 też może być.
[4] SSD + HDD na dane 
[5 a] cena do 6tyś zł lecz jeśli będzie warto oczywiście mogę dołożyć te 100 czy 200 zł. Tylko nowe laptopy.

[5 b] Będzie to jedyny mój jedyny laptop, będę chciał go używać pewnie jak najdłużej dlatego chcę coś co będzie dalej wydajne za 2 lata i dalej (wiadomo nie oczekuję ze za 6 lat uciągnie nowe gry na wysokich ustawieniach.) 

[5 c] Kupno zaplanowane na wrzesień/październik

[6] Przede wszystkim wydajność
[7] Ciężko mi powiedzieć. Nie znam się. Nie wiem czy błyszcząca czy matowa. Większość widzę jest matowa. Praca na pewno na ekranie laptopa zewnętrzny nie wchodzi w grę. Obecnie użytkuje monitor z przed 10 lat jak nie więcej. I jakoś dla mnie jest super. Nie jestem wymagającym użytkownikiem.
[8] Użytkowany głownie w domu. Nie wykluczam zabierania w podróż pociągiem. 
[9] Co do gier duża to różnorodność, ponieważ gram w Gta vice city ale i chce w far Cry 5, Anno 1800. 16GB Ram to minimum lecz szukam 32gb. Wiem że na 98% nie będę w stanie wykorzystać potencjału 32gb ale chce do jednej gry do której dodaje mase nowych obiektów, tekstur czy mody graficzne a to zabiera pamięć. 

[10] Użytkował będę tylko prywatnie: gry, filmy, internet itp. Laptop nie potrzebny mi do pracy. 

[11] Podświetlana klawiatura ale w tej cenie to wszystkie mają chyba i tak jak pisałem wcześniej mile widziane 32bg ram.
[12] Jestem ciekaw waszego zdania bo na początku odrzuciłem MSI gdyż ludzie na fb pod postami msi pisali że laptopy bardzo ale to bardzo awaryjne. Dzisiaj z kolei przeczytałem że asus ma problemu z palącymi się procesorami czy z płytami głównymi jakoś tak. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. 
[13] Co powiecie o tych modelach?

[14] Laptopy które podałem wyżej wszystkie mają procesory intela, słyszałem że amd dużo lepiej sobie radzi w laptopach i temperatury niższe. Może lepiej poszukać czegoś z AMD. 

Dzięki za pomoc!

RTX jest Ci bardzo potrzebny? Bo w tym budżecie polecam wziąć coś z gtx1660ti. Różnica między tymi kartami jest niewielka, a i temperatury będą niższe.. Acer nitro 5 ma słaby układ chłodzenia i szybko się grzeje (nawet do 98 stopni), a msi byłby ok ale z gtx, nie rtx bo też słabo sobie radzi. Jeśli zależy Ci na wydajnym sprzęcie z dobrym chłodzeniem to bierz rog strix'a. W tej konfiguracji ma on wszystko czego oczekujesz od sprzętu. 
ASUS ROG Strix G15 i7-10750H/32GB/512 144Hz (G512LU-HN095) - 6199zł

Ewentualnie gl75 jednak z gtx1660ti, ale temperatury i tak będą w nim wyższe niż w asusie. Ma też krótszy czas pracy na baterii. 
MSI GL75 i7-9750H/32GB/512/Win10X GTX1660Ti 144Hz (GL75 9SDR-297XPL) - 6049zł

RTX nie jest mi potrzebny. Wydawało mi się że nowsza karta będzie lepsza. Asus bardzo fajny, tylko się zastanawiam czy dałoby radę znaleźć takiego asusa tylko w 17calach. Obawiam się, że 17 cali może wykraczać sporo ponad mój budżet (mowa o tym asusie). I jeszcze jedno mam pytanko, ponieważ pamieć do tylko ssd 512GB, obawiam się że może braknąć. w specyfikacji jest napisane "Możliwość montażu dwóch dodatkowych dysków M.2 PCIe (elementy montażowe w zestawie)" rozumiem że bez utraty gwarancji można dołożyć dysk?

No z 17 calami może być ciężko w tym budżecie.. jednak mogą być jakieś promocje na początku września to może wtedy coś się znajdzie. Co do montażu dodatkowego dysku to nie tracisz z tego tytułu gwarancji. 

Dzięki za odpowiedzi. Na chwilę obecną zostaje przy tym asusie. Kurcze cały czas mam lekkie obawy, bo jednak sprzęt za 6tyś a temperatury kosmiczne, boje się że to nie pochodzi z parę lat. Może za dużo czytam opinii, wiadomo że w każdej grupie znajdzie się ktoś komu coś się zepsuje. 

4 minuty temu, rosolek12 napisał:

https://sklep.ntt.pl/laptopy-do-gier-hiro/146128-laptop-do-gier-hiro-7166-156-144hz-i7-9750h-gtx-1660ti-6gb-8gb-ram-512gb-ssd-m2-w10.html
Zobacz ten model od Hiro, bardzo wydajny potworek. Klawiatura w tym modelu jest mega. Jeśli chodzi o obudowę to aluminiowo-magnezowo i wiadomo matryca ma 144 Hz. 😉

wygląda fajnie tylko ten ram 😕 gdyby było chociaż 16GB.

Mam jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Mój obecny zestaw: Intel core i5 -4670 3.40GHz 8 GB RAM GTX 760 czy ten asus będzie znacznie wydajniejszy? 

2 minuty temu, Konrad1 napisał:

czy ten asus będzie znacznie wydajniejszy?

TAK,

1 minutę temu, rosolek12 napisał:

Mała poprawka i jest 16GB RAM, polecam!

Asus w tej cenie ma jeszcze procesor 10 generacji i system w zestawie.

• Like 1

A co sądzicie o legionach od Lenovo? Szukamy czegoś czy dać spokój i zostać przy tym asusie 🤔

Tak też zrobię, zostaje przy asusie, nawet udało mi się znaleźć ten model co u góry tylko w 17calach, fakt jest droższy o około 500zl i wybiega ponad mój budżet lecz wstrzymam się narazie z zakupem, pozbieram i kupię już taki żeby być w 100% zadowolony. Bardzo dziękuję wam za pomoc. Dzięki wam znalazłem bardzo fajnego lapka.

• Like 1

Dnia 2.09.2020 o 09:19, Robert47 napisał:

Mam podobny dylemat i na chwile obecna najbardziej obstaje przy tym M S I

Cenowo fajnie to wygląda 🤔

Dnia 2.09.2020 o 09:19, Robert47 napisał:

Mam podobny dylemat i na chwile obecna najbardziej obstaje przy tym M S I

Dobry wybór GL75, przewagą Strixa jest dłuższy czas pracy na baterii i lepszy system chłodzenia (w zależności od wariantu może obecnością systemu), jeśli nie potrzebujesz tych zalet- bierz MSI (ale jeśli przez większość czasu wymagasz od sprzętu najwyższych obrotów- poszukaj podkładki)

Powiedźcie mi, nie spotkaliście się z negatywnymi opiniami na temat MSI? Bo mi dużo osób odradza MSI. 

4 godziny temu, Konrad1 napisał:

nie spotkaliście się z negatywnymi opiniami na temat MSI?

generalnie nie, są osoby które przez wadliwy konkretny egzemplarz odradzają to wszędzie, mimo, że albo ich usterka została naprawiona albo otrzymali nowy sprzęt

Cytat

[4] SSD + HDD na dane 

Każdemu odradzam zakup dysku HDD do laptopa. Lepiej kupić z dyskiem 500GB M.2 NVMe i za jakiś czas dokupić na 1TB lub 2TB SATA III niż się męczyć z HDD.

Z modeli które są warte polecenia:

Patriot P200 1TB (P200S1TB25)

Crucial MX500 1TB (CT1000MX500SSD1)

Z dobrych kości RAM:

G.Skill Ripjaws DDR4 SODIMM 2x16GB CL16 (F4-3000C16D-32GRS)

Crucial Ballistix DDR4 SODIMM 32GB 3200MHz CL16 (BL2K16G32C16S4B)

Analizuje wszystkie odpowiedzi i jedne sprawy się wyjaśniły, a jedne skomplikowały.

wybaczcie, że tak ciągnę temat, nawet pisałem że juz jestem zdecydowany ale 6,5k jest to kupa kasy. Nie mogę sobie pozwolić na wtopę przy sprzęcie za tyle pieniędzy.

Na ten moment są dwa modele (chodź też nie do końca, cały czas się biję z myślami czy nie wziąć tej 15 od asusa niż 17 bo raz że 15 tańsza to jeszcze więcej ramu ale mniejsza)

z HDDk'a już zrezygnowałem. 

a to 15 o której wspomniałem G512LU parametry te same więcej ramu a tańsza (wiem że bez systemu, tak ma być).

Cytat

bo raz że 15 tańsza to jeszcze więcej ramu ale mniejsza

Za to ładujesz w każdy plecak i idziesz w drogę a nie musi to być powiększony. To samo tyczy się zabrania go do łużka.

Do łózka tylko 14,x" i 15,6" się w miarę komfortowo używa przez gabaryty i wagę.

Słuchajcie, już kierowałem się do xkomu aby zakupić Asusa, lecz dojrzałem że ma on matryce EWV, nie lepiej szukać IPS? Byłem przekonany że on ma IPS. Różnica między tymi matrycami jest duża? 

49 minut temu, Konrad1 napisał:

Słuchajcie, już kierowałem się do xkomu aby zakupić Asusa, lecz dojrzałem że ma on matryce EWV, nie lepiej szukać IPS? Byłem przekonany że on ma IPS. Różnica między tymi matrycami jest duża? 

EWV w przypadku Asusów to właśnie IPS. Jest to tylko inaczej nazwane.

Laptop zamówiony, dzięki za pomoc. Zaproponowali mi przedłużenie gwarancji o kolejne dwa lata za 800zl. Nastraszył mnie gość że laptopy lubią psuć się po skończonej gwarancji. Nie wiem co zrobić, co sądzicie. Warto czy naciąganie?

Cytat

już kierowałem się do xkomu aby zakupić Asusa

Nie nie, tego się nie robi. Jest darmowa dostawa. Zamów przez internet i bezpiecznie sprawdź przez 14 dni, zawsze może się pojawić badpixel w pierwszych dniach użytkowania i zwrócisz bez problemu. Ewentualnie zamawiasz z odbiorem osobistym.

Cytat

lecz dojrzałem że ma on matryce EWV, nie lepiej szukać IPS

G512LI ma IPS-a od takiej śmiesznej chińskiej firmy Panda Display (LM156LF-2F01). Czy G512LU ma taką samą, trzeba spytać albo sprawdzić samodzielnie.