Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam, w najbliższym czasie planuje kupić sobie laptopa na studia, gier oraz projektowania 3D.
Podrzucam ankietę:
1. Mężczyzna lat 20
2. System może być w zestawie, ale nie jest to konieczne ew. prosiłbym o podesłanie linka do aukcji z kluczami.
3. 15,4"- 15,6”
4. SSD najlepiej 512GB
5a. Tak jak w tytule- +/- 4000zł
5b. Minimum te 5 lat. Będzie on zabierany raz na jakiś czas z biurka. Dzielę z bratem PC
5c. We wrześniu
6. Nie, oczekuję jak najwyższej wydajności oraz trwałości
7. Full HD 1920x1080 matowa. Nie przewiduje podpinania zewnętrznego monitora
8. Najczęściej na biurku, ale będzie się zdarzać, że go zabiorę na studia
9. Będę grać na nim w gry takie jak: Path of Exile, Diablo 4, GTA 5, Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3
10. AutoCad 3D i inne podobnego typu
11. Jedynie podświetlana klawiatura
12. Raczej nie Acer oraz HP, chyba że naprawdę są godne polecenia
13. Chciałbym upolować tego Asusa z GTXem 1660Ti w cenie poniżej 4300zł o ile jest taka możliwość
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB/512/Win10 (FX505DT-AL087T)

14. Laptop będzie długo używany przez dzień, więc dobrze by było, żeby miał wydajne chłodzenie

Sprawdź ten wariant Acera Nitro;

wydajny 6rdzeniowy Ryzen, 8GB RAM z możliwością rozbudowy, 512GB szybkiego dysku SSD, dość wydajny GTX 1650Ti, świetna 144Hzowa matryca, system w zestawie.

Jedyny mankament tego laptopa to system chłodzenia, i bateria- przeglądarka, Word, YT- bez prądu max 5h;

Acer Nitro 5 R5-4600H/8GB/512/W10 GTX1650Ti 144Hz (AN515-44/NH.Q9HEP.00H)

• Upvote 1

"Jedyny mankament tego laptopa to system chłodzenia"
Właśnie obawiam się, że układ chłodzenia w tym laptopie nie poradzi sobie z długotrwałą pracą, czy graniem w wymagające gry i będzie występować throttling.
Ogółem patrzyłem na recenzje tego laptopa na YT i sporo osób narzekało na wysokie temperatury przy obciążeniu. Wolałbym żeby jednak laptop się nie "pocił" aż tak.
Na akumulator nie zwracam szczególnej uwagi, ponieważ sporadycznie będzie działać przez chwile bez zasilania sieciowego.

Sprawdź model Hiro 655, jest na fajnych podzespołach lekko ponad 4 tysiące. Mają mega klawiaturę i system chłodzenia.

• Upvote 1

19 godzin temu, Kruk35 napisał:

Niestety już po promocji, ile było urządzeń w rtv euro agd w tej cenie?

Promocja jeszcze obowiązuje do dnia dzisiejszego (może ją przedłużyli) i zostało 16 sztuk na stanie z tego co widzę. 

• Upvote 1

Dnia 30.08.2020 o 15:14, aniuul napisał:

Pomyśl czy nie lepiej dorzucić trochę do strixa. Obecnie jest na promce, a parametry ma świetne jak na tę cenę. Układ chłodzenia trzyma temperatury w ryzach i nie będziesz się nimi martwić. 
ASUS ROG Strix G G531GU-AL065 15,6"120Hz Intel® Core™ i7-9750H - 16GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika 4499zł

Niestety nie jestem w stanie tyle poświęcić, poza tym promka zakończyła się przed 18stą ;/
Chyba będę się rozglądać za tym lenovo co Kruk35 mi podesłał. Póki co dziękuję bardzo za pomoc. Możliwe, że będę się pytać jeszcze.

Fajna promocja jak na tę konfiguracje. Wydajne podzespoły, a system zawsze możesz dokupić. Nie wiem jak z temperaturami sobie radzi ten konkretny model, ale plusem jest na pewno to, że wymiana pasty termoprzewodzącej nie skreśla gwarancji. Więc jak będziesz widział, że wytwarza kosmiczne temperatury (+ 90stopni) to zawsze możesz tę pastę wymienić. Chociaż o takich przypadkach czytałam rzadko jeśli chodzi o Legiona, jednak no zdarza się. Tak czy inaczej, moim zdaniem model warty zakupu. 

• Upvote 1