Skocz do zawartości

adrian9243

3 tysiące, laptop do wszystkiego szybka praca Win10

Polecane posty

Laptop do do internetu ale i pogrania bez spiny, bardziej Fifa, Football Manager choć może apetyt wzrośnieoczko.gif
Siedzę za granicą i dużo będę go używał do komunikacji, grania dla zabicia czasu.
Zwiększyłem budżet do 3 tysięcy, chciałbym aby był na lata.
Chciałbym go czasem podpiąć po duży TV to lepiej z Full HD czy HD ready?

Czy miał ktoś lub ma doczynienia z tymi laptopami?

https://www.x-kom.pl/p/266667-notebook-laptop-156-acer-vn7-571g-i5-5200u-8gb-1000-win10-gtx950m.html - fajny ładny tańszy, brak full hd smutek.gif

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-700-15isk-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-w10-bialy_1.bhtml - chyba faworyt, mocny sprzęt

Może ktoś ma inną ciekawą propozycję? Troszeczkę boję się jakości Lenovo może jakiś Asus? xd

Chciałbym go czasem podpiąć po duży TV to lepiej z Full HD czy HD ready?

To już obojętne do jakiego podłączysz bo będzie działał z każdym też z monitorami 2K, ale im wyższa rozdzielczość tym mniej FPS

Ze względu na gwarancje nie brał bym Lenovo, przynajmniej nie 80NV00C0PB jeśli już to 80NV00UKPB - ten jest z najnowszej partii

Dell Inspiron 7559 i5-6300HQ/8GB/1000 FHD GTX960 (informacja) ale najbardziej bym polecał tego Della i upewnić się czy gwarancja międzynarodowa działa w kraju w którym przebywasz bo ma serwis typu Domowa Naprawa Dell (dawniej NBD) na następny dzień roboczy.

Główny serwis na Europe mają w Niemczech trochę czasu sie traci na wysyłki.

Tak do 3k z systemem to ciężko bo od tego progu dopiero sie tak naprawdę zaczynają laptopy z procesorami 4 rdzeniowymi, niestety pominąłeś ankietę i tak nie mam pełnego poglądu na wymagania i oczekiwania.

Zobacz sobie jeszcze:

Wydajność w grach na kartach graficznych w laptopach

1. Dla mnie za gotówkę ok 3000, gwarancja min 24mies
2. Tylko z Win 10
3. 15.6, ew 17 ;)
4. HDD bycmoze z mozliwoscia dokupienia SSD ale to nie priorytet
5. Około 3 tysięcy, chciałbym się perfekcyjnie wstrzelić w moje oczekiwania i nie dokladac do nie wiadomo jakiej machiny jesli tego nie spozytkuje.
6. Ważna jest jakość wykonania, gładka praca, długość baterii to nie priorytet
7. Matryca matowa, chcialbym go czasem podpiac pod TV Panasonica 48' i zagrac w Fife jesli to bedzie hulac ale to rzadko
8. Dom, łóżko, pracuje w Holandii zjazdy co 3-4mies
9. ŚREDNIE bardziej Fifa17, PES 17, Football Manager 17, Twierdza, Heroes 3 może GTA ale starsze produkcje nie jestem gamerem
10. Podstawowe 
11. Mile widziana klawiatura podswietlana ale to nie priorytet
12. To pierwszy laptop, dziewczyna ma Asusa na I3 win 8.1 i co chwile ryją się aktualizacje, nie udają się potem wycofywują i potrafi to tak stać pare godzin i mam zrazę do tego systemu

Zależy mi na przyjemnej pracy, żeby sie nie aktualizował co chwile i mulił. Dobra gwarancja i jakość wykonania również podstawa, jestem troszke niezdarny plus aktualnie pracuje w Holandii.

dziewczyna ma Asusa na I3 win 8.1 i co chwile ryją się aktualizacje, nie udają się potem wycofywują i potrafi to tak stać pare godzin i mam zrazę do tego systemu

Jaki model (nalepka znamionowa pod spodem), kiedy ostatnio był robiony format i instalacja systemu na czysto?

Acer V5-591G i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 FHD GTX950M

Najbardziej bym ci sugerował tego Acera w przeciwieństwie do Lenovo 700, i dokupienie dyski na M.2 z modeli opartych na kościach MLC.

https://www.x-kom.pl/aktualnosci/ - zobacz sobie pierwszą pozycję

https://www.forum.nieidealny.pl/topic/375-acer-informacje-o-producencie-serwis-support-wsparcie-techniczne/

https://www.x-kom.pl/p/328442-notebook-laptop-156-acer-v5-591g-i5-6300hq-8gb-1201000-win10-fhd-gtx950m.html

To ten sam laptop który podrzuciłeś tylko z dodatkowym dyskiem SSD?
za 3350 jest na promocji

I to jest tak że jak chcę np pośmigać po necie to odpalam SSD a jak pograć do HDD? Wybacz jestem laikiem xd

System, sterowniki, programy, przeglądarki instalujesz na dysku SSD filmy, gry, muzykę, zdjęcia na dysku D (możesz zrobić kilka partycji)

Tak ten sam tylko z dołożonym tanim dyskiem od sklepy ale na start może być w razie potrzeby zamontujesz w przyszłości lepszy a ten opchniesz na OLX.

Bardzo podoba mi się ten laptop
Jeśli zrobię jak mówisz to wtedy poprostu to szybko zasuwa tak? :)

I jeszcze 2 pytanka mam
Usb 2.0 i 3.0 to te same wyjscia tylko 3.0 smiga szybciej? Czy wepne pendrive 2.0 do 3.0?
Brak napędu..jeśli czysto chcialbym zainstalowac oryginalną grę jak to ogarnąć? 

Pozdro :)

Tak to co musi się szybko odpalać by było zainstalowane na SSD a reszta na HDD, to będą po prostu dwa oddzielne dyski - jeden szybki a drugi pojemny.

Tak USB 3.1 jest wstecznie kompatybilne wiec nawet podpinając pendriva 128MB na USB 1.0 będzie działać.

Laptop bez napędu / nagrywarki (DVD ROM) a instalacja gier i systemu

Jest kilka sposobów, system już się instaluje z pendriva ;)

A słuchaj rozumiem że kupując tego laptopa Windowsa dostaję jakoś wgranego na dysku tak? Nie ma go na płycie? Wtedy formatując jakoś odpalam ten z dysku? :)

I tak podałeś archiwalny wariant :P Tak w kwestii wydajności to znacznie ponad 2x mocniejszy

Na 100% instalują na SSD sterowniki wgrywają ale najpewniej te stabilne z dołączonej płyty więc będą wymagać aktualizacji jak i bios (jeśli jest nowszy).

To znowu ja, mam prośbę.

Zrezygnowałem z tego Asusa bo czas oczekiwania był niewiadomy, jakieś problemy z wysyłkami.
W międzyczasie przemyślałem troszkę temat i moje wymagania co do laptopa zmalały gdyż postanowiłem zainwestować w PlayStation

a więc:

1. Dla mnie za gotówkę ok 2200-2300, gwarancja min 24mies
2. Tylko z Win 10
3. 15.6, ew 17  ;)
4. HDD/SSD Ogólnie dużo pamięci nie potrzebuję nie trzymam filmów na dysku, gier jakichś kozackich też nie będzie i zastanawiam się czy może SSD 256 coś by wpadło w tej cenie. Wtedy to równa się szybszej pracy prawda? (jestem zielony lekko)
5. Około 2+ tysięcy, chciałbym się perfekcyjnie wstrzelić w moje oczekiwania i nie dokladac do nie wiadomo jakiej machiny jesli tego nie spozytkuje.
6. W miarę wyrównoważone, gładka praca, długość baterii to nie priorytet
7. Matryca matowa mile widziana, fajnie gdyby miło oglądało się filmy
8. Dom, łóżko, pracuje w Holandii zjazdy co 3-4mies
9. niskie wymagania, Football Manager, Twierdza, Heroes 3 |procek>karta|
10. Podstawowe 
11. 
12. To pierwszy laptop, płynna szybka praca z internetem są teraz priorytetem

Zależy mi na przyjemnej pracy, żeby sie nie aktualizował co chwile i mulił. Dobra gwarancja mile widziana

Co mógłbyś polecić swoim okiem? :)

zastanawiam się czy może SSD 256 coś by wpadło w tej cenie. Wtedy to równa się szybszej pracy prawda? (jestem zielony lekko)

Dyski HDD, SSHD i SSD - wady, zalety i różnice - doczytaj

https://www.forum.nieidealny.pl/topic/714-laptop-do-max-2k-g%C5%82%C3%B3wnie-fifa/

Aktualnie tego w tym przedziale.

Widzialem ten temat, ciekawa propozycja ;) Zastanawialem się czy zarzucisz mi może coś innego hehe ;)

https://www.x-kom.pl/p/326309-notebook-laptop-156-acer-e5-573g-i3-5005u-8gb-500-win10-gf920m.html

700zł różnicy, ale czy na moje wymagania nie wystarczy? :) Na Fifie mi nie zależy, co najwyżej Football Manager żeby płynnie chodził a tak to gierki typu Stronghold właśnie..Nie będzie to straszny muł? Żebym się nie wk... że mogłem dopłacić. Pozdro ;)

E5-573G ma matową matrycę a to sport minus, można dokupić folie ale to dodatkowy koszt i trzeba mieć trochę wprawy.

Rok nowszy model, o 50% wydajniejszy procesor, karta WiFi już typu AC, złącze USB-C, grafika też jednak wydajniejsza.

To już twoja decyzja.

W Acerze jest aluminium

Ale nie cała konstrukcja głównie klapa górna matrycy

a w Lenovo plastik

Tak jakieś tworzywo sztuczne

Kosztem lepszego procka hmm dobrze kombinuje?

Właściwie nie wiem do czego to odnosisz..

Dobra źle to sformułowałem

Napisales ze E5-573G ma słabszą kartę wifi od E5-575 ;)

Czyli jeśli wezmę E5-575 to poprostu bedzie mi net lepiej śmigał i nie musze dokupowac zadnych repeaterów tak?

Teraz roważam mocno https://www.x-kom.pl/p/326315-notebook-laptop-156-acer-e5-575-i5-6267u-8gb-240-win10-iris.html ta opcje, stary temat jest nieaktualny pisałem Ci że plejke kupiłem ;) Ma jakieś wady ten laptop? Cholera w x-kom mają teraz jakieś problemy, wgl nie mogę maila dostarczyc bo maja pelna skrzynke i jestem ciekaw ile wogole bedzie trwac realizacja zamowienia....

(wgraj avatar)

Przez pomyłkę odpisałem na ostatni post z poprzedniej strony.

Tak spytam jak szybki masz aktualnie internet?

Pisz na ich FanPage przez FB lub do salonu, bo na infolinie ciężko się dodzwonić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się