Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
Szczaw

Windows dla student贸w

Recommended Posts

Cze艣膰, na wst臋pie zaznacz臋, 偶e jestem kompletnie zielony w te tematy, wi臋c przepraszam je艣li kt贸re艣 z moich pyta艅 oka偶e si臋 idiotyczne聽馃檪

Powoli przymierzam si臋 do kupna nowego laptopa, a jako 偶e jestem studentem, my艣l臋 nad wykorzystaniem opcji pozyskania darmowego Windowsa. Mam jednak par臋 pyta艅. Oprogramowanie jest dost臋pne na stronie Azure Dev Tools for Teaching.

Moje pytania:

1) Czy Windows 10 Education r贸偶ni si臋 od wersji Home je艣li chodzi o standardowe u偶ytkowanie laptopa (granie, internet, pakiet ms office etc.). Z tego co wyczyta艂em, posiada on jakie艣 dodatkowe funkcje, ale nie brakuje mu niczego wzgl臋dem wersji Home, jednak wol臋 si臋 upewni膰.

2) Czy w momencie uko艅czenie przeze mnie studi贸w b臋d臋 m贸g艂 nadal bez problemu u偶ywa膰 tego Windowsa? Tutaj ponownie, wyczyta艂em, 偶e strac臋 mo偶liwo艣膰 pewnych aktualizacji, ale og贸lnie b臋d臋 m贸g艂 korzysta膰 z oprogramowania. Czy funkcje, do kt贸rych strac臋 dost臋p wraz z zako艅czeniem studi贸w s膮 wa偶ne je艣li chodzi o zwyk艂e u偶ytkowanie, o kt贸rym pisa艂em wcze艣niej?

3) Na stronie uczelni jest kr贸tki poradnik wg kt贸rego oprogramowanie jest do 艣ci膮gni臋cia w formie plik贸w ISO. Jest te偶 zaznaczone, 偶e nale偶y dysponowa膰 nagrywark膮 CD lub DVD. Czy to znaczy, 偶e nie b臋d臋 m贸g艂 zainstalowa膰 Windowsa z pendrive'a? + czy podczas instalacji nie b臋d臋 musia艂 wprowadza膰 偶adnego klucza aktywacyjnego? Przyznam, 偶e jeszcze nie szuka艂em w internecie odpowiedzi na pytania z podpunktu 3, wi臋c przepraszam je偶eli s膮 艂atwo dost臋pne.

Dzi臋kuj臋 za pomoc聽馃檪