Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Hej wszystkim,

jestem na etapie poszukiwania najlepszego laptopa zar贸wno do pracy mobilnej (programowanie) jak i sporadycznej gry w najnowsze tytu艂y. Co do pracy to ostatnio zainteresowa艂em si臋 tematem programowania na GPU (CUDA) i postanowi艂em spr贸bowa膰 co艣 w tym kierunku ruszy膰, og贸lnie praca jest w charakterze programistycznym. Ze wzgl臋du na CUDA, laptop musi posiada膰 kart臋 graficzn膮 od NVIDII (mo偶e kto艣 tu ma do艣wiadczenie z tego typu programowaniem i m贸g艂by doradzi膰 jak dobra karta powinna by膰 przy takiej pracy + chcia艂bym r贸wnie偶 laptopa z perspektyw膮 przysz艂o艣ciowej pracy z Machine Learning - wiem, mocno og贸lnie). Dodatkowo my艣l臋 o laptopie kt贸ry聽przy okazji poci膮gnie najnowsze tytu艂y gier.聽

Co mnie interesuje: mobilno艣膰 (waga, design), dobra karta graficzna, wydajno艣膰 (ch艂odzenie, g艂o艣no艣膰 pracy), cena maksymalnie 7 tysi臋cy, wola艂bym co艣 nieco ta艅szego, monitor nie jest bardzo istotny, bo mam ekran ultrawide do kt贸rego g艂贸wnie laptop b臋dzie pod艂膮czany.

Z tego co znalaz艂em, bardzo dobr膮 ofert臋 ma Asus, a konkretniej聽聽ASUS ROG Strix Scar II GL504GW-ES040T 15,6"

Specyfikacja:

• Model procesora聽
    Intel庐 Core鈩 i7 8gen 8750H
  • Cz臋stotliwo艣膰 taktowania聽
    2,2 - 3,7 GHz
  • Liczba rdzeni procesora聽
    6
  • Pami臋膰 podr臋czna CACHE聽
    9 MB

• Model karty graficznej聽
    nVidia庐 GeForce RTX2070
  • Pami臋膰 karty graficznej聽
    8 GB
  • Szybki dysk SSD聽
    256 GB
  • Typ pod艂膮czenia聽
    SATA III
  • Dysk HDD聽
    1000 GB
  • Pr臋dko艣膰 obrotowa聽
    5400 obr/min
  • Drugi zamontowany dysk聽
    256 GB SSD

Link do podobnego modelu (inna pami臋膰) :聽https://www.amazon.com/Asus-ROG-Strix-Scar-videojuegos/dp/B07MDDNCH2/ref=pd_lpo_147_t_1/147-9314303-2501226?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07MDDNCH2&pd_rd_r=31dadd59-bab1-415b-9d12-78db11f67304&pd_rd_w=Xb1N1&pd_rd_wg=RKocN&pf_rd_p=7b36d496-f366-4631-94d3-61b87b52511b&pf_rd_r=6KNCWJPZHWQZHBFSXSJV&refRID=6KNCWJPZHWQZHBFSXSJV&th=1

G艂贸wne pytania:
Czy warto inwestowa膰 w RTX 2070 czy nie ma du偶ej r贸偶nicy w stosunku do 2060?
Na co g艂贸wnie zwr贸ci膰 uwag臋?
Ekran 15.6 czy 17 cali?
Czy przy pracy na GPU (CUDA) jest bardzo istotne jak dobra karta graficzna jest w laptopie?

Czy kto艣 ma taki sprz臋t?

Mo偶e macie jakie艣 rady, opinie, inne godne uwagi modele? (np. widzia艂em ciekaw膮 propozycje Lenovo Legion).

Przepraszam, jestem troch臋 laikiem w temacie laptop贸w i聽 nie jestem na bie偶膮co z obecnym hardwarem, by艂bym wdzi臋czny za wszelk膮 pomoc i rady.

Pozdrawiam

W tej cenie jak dla mnie najlepszym rozwi膮zaniem w bardzo ciekawej konfiguracji聽w cenie 6600z艂 masz i7-9 generacji z dwoma dyskami 1000 GB HDD oraz 256 SSD dodatkowo RTX2060 i co najlepsze 3 lata gwarancji kupuj膮c bezpo艣rednio ze strony Asusa. Sam laptop jest mega dobrze wykonany i wielk膮 zalet膮 jest ch艂odzenie .聽

https://sklepasus.pl/laptopy-i-notebooki/rog-strix-scar-iii-g531gv-es045t-gunmetal-gray?utm_campaign=2

Dzi臋ki za odpowiedzi. Zastanawia艂em si臋 nad Omenem, jednak w tym przedziale cenowym nie by艂o konfiguracji z kart膮 RTX 2070, r贸wnie偶 propozycje kt贸re wrzucili艣cie maj膮 karty RTX 2060. Macie jakie艣 do艣wiadczenie i czy jest realna r贸偶nica mi臋dzy 2070 i 2060, jak to wygl膮daj膮 w praktyce?聽

W laptopach to raczej 2070 Max-Q wi臋c nie dostrze偶esz r贸偶nicy u偶ytkuj膮c 2060.

Asus oferuje聽normaln膮 kart臋 2070 (chwal膮 si臋, 偶e w艂a艣nie nie Q), wi臋c by艂em ciekaw czy faktycznie ma to prze艂o偶enie na wydajno艣膰 wzgl臋dem 2060.

Strix Scar III maj膮聽rtx2070 normaln膮 i 艣wietny uk艂ad ch艂odzenia, kt贸ry sobie z nim radzi. Na Twoim miejscu bra艂abym go w艂a艣nie w tej specyfikacji co poda艂e艣. rtx2060 ma 1,920 cuda core, a rtx2070 ma 2,304 co w przypadku programowania na gpu mo偶e mie膰 znaczenie (jednak nie wiem czy ma, jeszcze nigdy nie programowa艂am w cuda). W grach te偶 b臋dzie lepsza, bo ma wbudowane 2gb wi臋cej vram co przy tytu艂ach AAA jest znacz膮ce + do聽matrycy聽144Hz si臋 przyda je艣li chcesz gra膰 w nowe tytu艂y na ustawieniach ultra. Jest og贸lnie聽szybsza i moim zdaniem lepiej si臋 sprawdzi w Twoim przypadku. Co do wielko艣ci matrycy to 15,6 b臋dzie jednak bardziej por臋cznym rozwi膮zaniem. Co do samego modelu to mog臋 jeszcze powiedzie膰, 偶e jest bardzo dobrze wykonany, ma 艣wietn膮 matryc臋 i w艂a艣nie uk艂ad ch艂odzenia, kt贸ry przy lapkach jest istotny. Na wysokich obrotach b臋dzie s艂yszalny jak ka偶dy laptop, ale dzi臋ki temu nie b臋dziesz czu艂 temperatur jakie wytwarza rtx.聽