Jump to content
  • Sign Up
Kubula

[3000-3500][GRY][RYZEN 5][GTX 1660][16GB RAM] Komputer

Recommended Posts

[1] Jaki jest Twój budżet na komputer? Jakie są widełki cenowe, do czego jesteś w stanie dopłacić?

3000-3500

[2] Kiedy planujesz dokonać zakupu? Jeśli zamierzasz dokonać zakupu w terminie późniejszym niż 3 miesiące od założenia tematu na forum/grupie wstrzymaj się z jego założeniem - ceny sprzętu oraz jego dostępność często ulegają zmianom.

Jak najszybciej, choć mogę się wstrzymać do przyszłych opłacalnych promocji w najbliższym czasie

[3] Czy będziesz samodzielnie składał jednostkę i instalował system operacyjny? Czy potrzebujesz usługi montażu w sklepie.

Samodzielnie

[4] Czy zestaw PC ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (patrz lista poniżej)?

Sama Jednostka

[5] Opisz zastosowanie komputera, tylko gry czy też inne wymagające zajęcia [precyzyjnie]

Do Gier

[6] Jaką rozdzielczość (FHD/WQHD/4K) i odświeżanie (60Hz/75Hz/120Hz/144Hz/165Hz/240Hz) posiada Twój monitor? Będą podłączane dodatkowe monitory - jeśli tak ile?

FHD 60HZ, na chwilę obecna bez znaczenia, może w przyszłości zmienię

[7] Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?

Wstępnie nie, ale stawiam na Ryzena 5 z odblokowanym mnożnikiem na przyszłość,

[8] Czy posiadasz podzespoły ze starego komputera np. dysk HDD SATA, napęd optyczny, obudowa, zasilacz, peryferia?

Zasilacz 600W, Napęd optyczny

[9] Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany?

Nie

[10] Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność

Wydajność

[11] Wymagania dodatkowe np. obudowa wyciszona, obudowa bez okna, obudowa ze szkłem, obudowa pod chłodzenie wodne, obudowa z LED-ami lub wentylatorami RGB/ARGB.

-

[12] Napisz jeśli chcesz kupić w konkretnym sklepie w Polsce (np. x-kom, morele, komputronik) lub kupujesz za granicą (UK, Francja, Norwegia).

W Polsce

Myślę nad:
Ryzen 5 3600X <-lub podobny
GeForce GTX 1660

16 GB ram (2x8GB)

Dysk SSD 240-500GB <-na system

Segate BarraCuda 2TB <- Na dane

Jestem otwarty na wszystkie propozycje, poprostu udało mi się złożyć coś takiego w budżecie 3000-3500zł

Jaki to model zasilacza?

https://proline.pl/koszyk/350cc08d

Niestety bez HDD ale z dyskiem 480GB SSD i 1660 SUPER.

Nie warto montować box coolera do ryzen 3600 bo z tym prockiem dołączają taki szajs mało wydajny i z kiepską pastą termoprzewodzącą że będzie głośny nawet bez obciążenia i będą wysokie temperatury. Ten BOX cooler dołączany do Ryzen 5 3600 nadaje się co najwyżej do Ryzena 3 lub Athlona 3000G i niżej.