Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Cze┼Ť─ç chce kupi─ç laptop i mam dwie propozycje, parametry w sumie s─ů bardzo podobne ale nie wiem jak np. z ch┼éodzeniem (s┼éysza┼éem ┼╝e w nitro 5 dobre a jak w aspire??) Pracowanie w internecie, autocadzie, filmy, czasem gry. Chc─Ö ┼╝eby laptop pos┼éu┼╝y┼é mi dobrych par─Ö lat.

Specyfikacja:

Acer Nitro 5

https://www.x-kom.pl/p/496110-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-9300h-8gb-512-win10-gtx1650-ips.html

Acer Aspire 7

https://pl-store.acer.com/acer-aspire-7-laptop-a715-75g-czarny

Nitro ma do┼Ť─ç s┼éabe ch┼éodzenie i s┼éab─ů matryc─Ö. Podaj lepiej zastosowanie i bud┼╝et, co┼Ť pokombinujemy ­čśë

Budżet to 3300zł

Zastosowanie:

• programy in┼╝ynierskie typu AutoCad
  • przegl─ůdanie internetu
  • ogl─ůdanie film├│w
  • gry

A co powiesz o tym Aspire? jest za 3600 ale mam okazje kupi─ç za 3200zl (po przecenie)

Raczej wola┼ébym kart─Ö graficzn─ů dedykowan─ů a w takim wypadku dell by┼éby ju┼╝ o wiele dro┼╝szy, wiem ┼╝e to porz─ůdne laptopy ale my┼Ťl─Ö ┼╝e u della p┼éaci si─Ö troch─Ö wi─Öcej za sam─ů mark─Ö.┬á

a czym si─Ö tak na prawd─Ö r├│┼╝ni─ů procesory AMD od intela ? Nie znam si─Ö na tym akurat ale s┼éysza┼éem opinie ┼╝e lepiej laptop z intelem.

Procesor do komputera domowego ÔÇô jego moc obliczeniowa oraz parametry nie powinny by─ç niskie, ale te┼╝ nie ma konieczno┼Ťci, by celowa─ç w najwydajniejsze procesory z najwy┼╝szej p├│┼éki. U┼╝ytkownik indywidualny, kt├│ry korzysta z komputera hobbystycznie i u┼╝ytkuje go do przegl─ůdania Internetu i multimedi├│w, powinien by─ç zadowolony z procesora ┼Ťredniej klasy. W przypadku marki Intel mo┼╝e to by─ç jeden z procesor├│w z gamy Intel Core i3 lub i5, a w przypadku marki AMD mo┼╝e to by─ç procesor z gamy Ryzen 3.

Procesor do komputera biurowego ÔÇô wiele zale┼╝y od specyfiki prowadzonej dzia┼éalno┼Ťci. Je┼Ťli na komputerze u┼╝ytkowane s─ů r├│┼╝norodne programy, multimedia oraz aplikacje, mo┼╝na dobra─ç procesor podobnej klasy, jak do komputera domowego, a je┼Ťli w biurze komputery s─ů u┼╝ytkowane wy┼é─ůcznie do prostych prac nad dokumentami tekstowymi, to mo┼╝na celowa─ç w ta┼äszy uk┼éad ÔÇô na przyk┼éad Intel Core i3, Intel Pentium albo AMD Athlon X4 lub FX-Series.

Procesor do komputera gamingowego ÔÇô w tym wypadku nie mo┼╝e by─ç mowy o kompromisach i przeci─Ötnych parametrach. Je┼Ťli komputer ma bezproblemowo radzi─ç sobie z najnowszymi grami, a tak┼╝e by─ç urz─ůdzeniem skonfigurowanym na wyrost (z my┼Ťl─ů o grach, kt├│re dopiero si─Ö pojawi─ů na rynku), powinien zosta─ç wyposa┼╝ony w dobrej klasy procesor o wysokiej mocy obliczeniowej. Mo┼╝na poleci─ç, przede wszystkim, uk┼éady Intel Core i5, i7, a nawet i9, a je┼Ťli chodzi o procesory AMD, to warto przyjrze─ç si─Ö tym z gamy AMD Ryzen 5 lub Ryzen 7.