Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam, od kilku dni mam problem z komputerem. Ot贸偶 gdy pod艂膮czam s艂uchawki do komputera takie zwyk艂e douszne to gdy gram w jak膮艣 gr臋 d艂u偶ej ni偶 2 godziny zaczyna robi膰 si臋 tam w g贸rnej cz臋艣ci bardzo ciep艂a obudowa czyli tam gdzie w miejscu
mam podpi臋t膮 p艂yt臋 g艂贸wn膮 i z ty艂u wiatrak. Wtedy zacina mi gr臋, nie pomaga restart komputera. Musz臋 go wy艂膮czy膰 w艂膮cznikiem z ty艂u by m贸c go ponownie uruchomi膰. Podejrzewam 偶e to problem mo偶e by膰 w uszkodzonym wejsciem s艂uchawkowym bo gdy podpinam s艂uchawki dzwi臋k idzie tylko na jedn膮.I gdy dopiero poruszam kablem dzia艂a druga. Kabel od s艂uchawek nie jest nigdzie przetarty itp. Gdy komputer jest w stanie spoczynku lub gdy smigam po necie to nic sie nie nagrzewa. Jest tak tylko podczas grania.

Pytanie co to mo偶e by膰 ? Czy moze co艣 si臋 dzia膰 z艂ego z p艂yt膮 g艂贸wn膮, procesorem ? Czy jednak to mo偶e by膰 uszkodzony ten panel z wejsciami s艂uchawkowymi i usb ?
Je偶eli tak to gdzie zakupie takie co艣 ? Czy lepiej kupi膰 now膮 obudow臋 ?

Sprawdzi艂em, jednak wci膮偶 mocno si臋 tak samo nagrzewa jak bez s艂uchawek. Wi臋c bardziej podejrzewam 偶e to mo偶e by膰 wina p艂yty g艂贸wnej albo procesora i podczas grania tak jak by g艂o艣niej chodzi艂.

Konfiguracja to
i5 8400
gtx 1050 ti 4gb dual
p艂tya msi B360 A-PRO
Zasilacz Silentium Rg2 vero bronze 500 w
hdd 2tb
ssd 256 gb
ram goodram 2x4gb 2666mhz
stockowe ch艂odzenie od intela

聽Sprawdza艂em w PC zasilacz z ty艂u dzia艂a,stockowe ch艂odzenie intela te偶, dioda na p艂ycie si臋 艣wieci, wszystko trybi do czasu a偶 uruchomi臋 gr臋 i nagle jest obudowa bardzo ciep艂a z ty艂u od p艂yty, procka.

Jak m贸wi艂em problem mam z dziwi臋kiem bo podejrzewam ze uwali艂em panel z wejsciem s艂uchawkowym ale g艂os dzia艂a. No ale czy to to mo偶e powodowa膰 to nagrzewanie si臋 i zcine kompa ze musze go w艂膮czy膰 i wy艂膮czy膰 w艂膮cznikiem z ty艂u ?
Mo偶e wystarczy na艂o偶y膰 past臋 now膮 na procesor albo zmieni膰 ch艂odzenie na mocniejsze ? Sam juz nie wiem co to... Dodam 偶e komputer zaczyna dziwnie bucze膰 tak jak by g艂o艣no chodzi艂 bardzo jak uruchamiam gr臋.

Temperatury bez stresu to 30 stopni
W stresie 70-75
Karta 20 stopni w stresie do 35 czy to normalna jej temperatura?聽

Kto艣 wie co mo偶e by膰 nie halo?

Mo偶e kupi膰 jednak nowy przedni panel albo nowa bud臋 z ch艂odzeniem lepszym?