Jump to content
  • Sign Up
Wyntel

[2500] laptop na już - do prowadzenia lekcji online i multimediów

Recommended Posts

Witam,
Szukam laptopa dostępnego na już. Początkowo będzie służył jako zastępstwo laptopa w serwisie - do prowadzenia lekcji online i multimediów. Następnie trafi w ręce 11 latki.
Poniżej ankieta co mnie interesuje. Model który wpadł w oko (ale dostępny w tej cenie jedynie dziś, a i tak przewyższa narzucony budżet o 100):
ASUS VivoBook 15 i5-8265U/8GB/256GB/MX250/Win10 (X512FL-BQ263T)

[1] 2500/2600 zł brutto, za nowego laptopa.

[2] System będzie dużym atutem - z uczelni mi nie przysługuję a nie chcę za bardzo szukać kreatywnych rozwiązań 🙂

[3] 14-15,6 cala.

[4] Waga i czas pracy na baterii bez dużego znaczenia, laptop używany bardziej stacjonarnie.

[5] Zastosowanie laptopa: laptop będzie służył mamie i jej córce - więc wszelkiego rodzaju multimedia, dobrze jakby dał radę odpalić przykładowe simsy4.

[6] Jak najdłużej, nie będzie to jedyny komputer w domu.

[7] Szczególnych wymagań nie ma, jak najbardziej wydajny w tych pieniądzach, nie zapominając jednak o jakości sprzętu.

[8] Brak wymagań specjalnych, podświetlana klawiatura zawsze ok.

[9] Dysk ssd to podstawa, 256gb+

Widzę, że przedstawiany przez Ciebie laptop wrócił już do normalnej ceny.

Dlatego od siebie podrzucam też vivobooka za 2500 zł ASUS VivoBook 15 A512DA 3500U 8GB 512GB SSD W10.

Zewnętrzny wygląd taki sam, ale różni się procesorem i na AMD, a nie intela. AMD na papierze wygląda lepiej w porównaniu do intela. Brak dodatkowej karty graficznej jednak zintegrowane Vege od radeona wcale nie jest jakoś w tyle w porównaniu do mx250, który jest w tym z Twojego linka. Ma podświetlaną klawiaturę oraz dwukrotnie większy dysk. W danym modelu nie ma możliwości dołożenia dysku, a jedynie wymiana więc ta większa pamięć na pewno się przyda.

Dzięki za propozycje, trochę zmienił się pogląd i możliwe że 11 latka weźmie laptop który jest naprawiany z mx150, i wtedy karta graficzna straci na znaczeniu jeszcze bardziej.
Pojawia się u mnie jedno pytanie, wynikające ze sceptycyzmu do procesorów AMD, czy wybierając go nie tracę funkcjonalności procesora? Mam tutaj na myśli takie udogodnienia jak chociażby bezprzewodowe udostępnianie ekranu przy intelu(na razie więcej nie przychodzi mi do głowy). Wiem, że jednostki od AMD zawsze były dosyć wydajne ale swego czasu korzystałem ze starszych ich konstrukcji i były bardzo awaryjne (nie mówię o całości a jedynie moim przypadku).
Jakbyś mógł coś powiedzieć tak w skrócie czy coś się traci względem kompatybilności i rozwiązań multimedialnych, wybierając AMD zamiast intela, będę wdzięczny 🙂

A nie zastanawiałem się może nad D15 od Huawei? Z tego co piszesz myślę, ze byłby bardzo dobrą opcją, masz go postawionego na Ryzenie 5 i wrzuconą Vege 8, więc raz, że bedzie to bardzo stabilnie działało, ( testy są bardziej niż obiecujące) , a dwa córa zagra też w jakieś gierki bez problemu, bo Vega jak na integrę jest bardzo wydajna,.

Media ma dalej promo na D15. Mobzilla nagrał też recenzję D15, więc możęsz sobie podejrzeć w razie co, opinie są przychylne

Huawei D15

Chyba, że chcesz troszkę dołożyć to jest też D14 z 2x większym dyskiem.

Huawei D14

To jest właśnie kwestia, o której nie wspomniałem. Laptop, który teraz jest w serwisie to właśnie matebook d15 od Huaweia; wiem że zbiera dobre recenzje dlatego go wybrałem pół roku temu, ale niestey 3 razy już jest naprawiany i trochę zapał do tego modelu opadł, fajnie byłoby kupić coś innego.

Hmm, no tak, to rzeczywiście mocny argument na nie, w tym wypadku wg masz do wyboru albo Asusa wspomnianego wyżej, bądź coś z większym dyskiem i na i5 10 gen, np Lenovo S340 1000SSD 8GB MX250 , albo dużo taniej wersję na AMD z dyskiem 512 i 14 cali Lenovo S340 14' Ryzen 5 . Szczerze mówiąc to moje jedyne typy, szukałem czy dostępny jest Acer, bo jakiś czas temu mieli coś z w miare ok konfiguracją, ale z kolei trzeszczał trochę w rękach, a hp ju w tym aspekcie nie wspomne. ja, z całym szacunkiem, wziąłbym D14 gdyby była tańsza, potem D15, ale całkowiscie rozumiem Twoj awers, więc w tym wypadku te lenovo wydają mi się rozsądnym kompromisem

2 godziny temu, Wyntel napisał:

Mam tutaj na myśli takie udogodnienia jak chociażby bezprzewodowe udostępnianie ekranu przy intelu

Tak naprawdę mi tylko to przychodzi na myśl, więc jeżeli nie używasz tego często to jest wiele programów, które to umożliwiają.

Cytat

wynikające ze sceptycyzmu do procesorów AMD, czy wybierając go nie tracę funkcjonalności procesora?

https://youtu.be/X6YsYnd7fLg - żadnej

Cytat

Mam tutaj na myśli takie udogodnienia jak chociażby bezprzewodowe udostępnianie ekranu przy intelu

A czy ta funkcja nie jest jedną z funkcjonalności oferowanych przez Windows 10? Osobiście nie korzystam z tego, wolę film obejrzeć bezpośrednio z TV z dysku SSD 500GB podpiętego po USB (lub szybkiego pendriva 64GB).

Ja bym proponował oscylując wokół tej kwoty np.

HP Pavilion 15-CS3029NW i5-1035G1 8GB 512GB SSD W10 (mediaexpertelectro) - ‭*2599‬zł jeśli wpierw załatwisz sobie voucher na 400zł

OUTLET Huawei MateBook D R5-3500U 8GB 256SSD Win10 - 2399zł