Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Cze艣膰,

Potrzebuj臋 pomocy w wyborze lapa. Moje wymagania to:
- procesor i7
- NVIDIA RTX 2060 (niekt贸rzy twierdz膮, 偶e 1660 Ti te偶 daje rad臋, ale chyba nie w lapkach)
- 32GB RAM (mo偶e by膰 16, cho膰 niech臋tnie, pracowa膰 b臋d臋 zdecydowanie wi臋cej ni偶 gra膰)
- dysk SSD minimum 480 i najlepiej HDD
- przek膮tna 15,6 (i w biurze i w domu mam monitory)
- zno艣ne ch艂odzenie
- ma艂o gamingowy styl wykonania, 偶adnych czerwonych MSI itp.
- 144Hz
- bateria nie jest a偶 tak wa偶na, niechaj te 4h b臋d膮.

Troch臋 ju偶 poklika艂em i doszed艂em do wniosku, 偶e z marek globalnych mam 3 opcje:
Acer Helios 300 i7-9750H/16GB/512/Win10 RTX2060 144Hz (PH315-52-72LF/NH.Q54EP.004)聽/ morele
Lenovo Legion Y740-15 i7-9750H/32GB/256 RTX2060 (81UH003KPB)
Dell Inspiron G5 i7-9750H/32GB/480+1TB/Win10 RTX2060

Wszystko, czego potrzebuj臋 ma DELL, ale czyta艂em recenzj臋, w kt贸rej bardzo niepochlebnie wypowiadano si臋 na temat zasilania, kt贸re przegrzewa kompa i 偶e mo偶na to obni偶y膰 softem, ale ludzie narzekaj膮, 偶e przez z艂e napi臋cie psuj膮 im si臋 komputery. Sam nie wiem, co o tym my艣le膰, bo design jest ok, podzespo艂y takie jak trzeba.
Z kolei Acer ma chyba najlepszy PR. Wszyscy tym kompem si臋 zachwycaj膮, ale nie ma na rynku wersji 32GB RAM. Poza tym jest gamingowy, 艣ci臋ty z jakimi艣 napisami Predator (kogo to jara?). W ka偶dym razie jestem zdania, 偶e do pracy w PS, AI i ca艂ym ADobe CC RAM jest potrzebny.
Ostatni膮 opcj膮 jest wcale nieg艂upi Legion (kolejny szpec膮cy napis na obudowie). W recenzjach jest chwalony, ale nie znalaz艂em jeszcze opcji z wi臋kszym dyskiem (256 GB... Serio?).

Czyli:
- bra艂bym Della gdyby nie problem z ch艂odzeniem i kiepskimi osi膮gami (bodaj偶e najgorsze w tej konfiguracji procka i grafiki)
- bra艂bym Acera gdyby brak 32 GB RAM
- bra艂bym Lenovo gdyby nie ma艂y dysk.

Co robi膰? Macie jakie艣 inne propozycje? Z g贸ry dzi臋ki.

Ja bym wybra艂 na Twoim miejscu Legiona, zmieni艂 past臋 i do艂o偶y艂 dysk聽Crucial MX500 1TB聽a za rok zmieni艂 M.2 NVMe fabryczny na 1TB lub wi臋kszy.

Z fabrycznego dysku zawsze mo偶na zrobi膰 super szybki pendrive聽Silver Monkey DE-002SM-NVME,聽ICY BOX IB-1817Ma-C31 - je艣li by艣 si臋 upar艂 by trzyma膰 do ko艅ca gwarancji.