Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

ankieta uproszczona

[1] kwota ~3500, nowy laptop
[2] może być bez systemu aczkolwiek nie musi
[3] rozmiar matrycy 13,x” / 14,x" / 15,x” z  naciskiem na 14 i 15 tzn. jeśli znajdzie się coś lepszego w 13 to chętnie rozważę 
[4] waga max ~2.2kg wiadomo im mniej tym lepiej, bateria to nie priorytet bo większość czasu będę korzystał z laptopa w domu ale jak najlepsza w miarę możliwości
[5] zastosowanie: studia(nauka,uczelnia),programowanie,mało wymagające gry - League of Legends
[5 b] [ważny - nie pomijaj] będzie to jedyny laptop
[5 c] [ważny - nie pomijaj] jak najszybciej, ale do końca roku max
[6] zamierzam go używać jak najdłużej będzie to umożliwiał, zależy mi również na jakości wykonania laptopa
[7] League of Legends
[8] -
[9] myślałem nad thinkpadami/ ew. coś od della, ale jestem otwarty 

Cos z thinkpadów:T480s/T490/T490s

Coś z hp:elitebook 840 g5

Rozglądnij sie za tymi modelami bo czasem można wyrwać na allegro polisingowe modele w dobrej cenie 

Nowy ThinkPad to coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/501564-notebook-laptop-141-lenovo-thinkpad-e490-i5-8265u-16gb-256-win10pro-fhd.html 

Jedyny minus to grafika zintegrowana, ale do LOL'a wystarczy. 

Spoko opcja to też MSI PS42; https://www.x-kom.pl/p/497974-notebook-laptop-141-msi-ps42-i5-8265u-8gb-256-win10-mx250.html 

Z tym, ze w tym wariancie kłopotem będzie RAM - jest 8 GB (niby powinno wystarczyć), ale jakbyś potrzebował więcej to, aby rozbudować do 16 GB - musisz kupić kość 16 GB i zamontować zamiast 8 GB. (nie da się włożyć dwóch kości 8 GB). 

22 godziny temu, bszechfan napisał:

Nowy ThinkPad to coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/501564-notebook-laptop-141-lenovo-thinkpad-e490-i5-8265u-16gb-256-win10pro-fhd.html 

Jedyny minus to grafika zintegrowana, ale do LOL'a wystarczy. 

Spoko opcja to też MSI PS42; https://www.x-kom.pl/p/497974-notebook-laptop-141-msi-ps42-i5-8265u-8gb-256-win10-mx250.html 

Z tym, ze w tym wariancie kłopotem będzie RAM - jest 8 GB (niby powinno wystarczyć), ale jakbyś potrzebował więcej to, aby rozbudować do 16 GB - musisz kupić kość 16 GB i zamontować zamiast 8 GB. (nie da się włożyć dwóch kości 8 GB). 

Ten thinkpad mnie zainteresował, ale występuje też w wersji z 8gb 512gb ssd i jest wtedy tańszy o 150zł, więc pytanie czy nie warto wybrać tą 2 opcje i dołożyć kość 8gb?

I czy ten thinkpadzik to najlepszy wybór wśród thinkpadów w podanej cenie? Dzięki 🙂

16 minut temu, kers napisał:

Ten thinkpad mnie zainteresował, ale występuje też w wersji z 8gb 512gb ssd i jest wtedy tańszy o 150zł, więc pytanie czy nie warto wybrać tą 2 opcje i dołożyć kość 8gb?

I czy ten thinkpadzik to najlepszy wybór wśród thinkpadów w podanej cenie? Dzięki 🙂

ThinkPad ma dwa sloty RAM, czyli w każdej chwili można dokupić drugą kość i rozbudować z 8 GB na 16 GB. Większy dysk - to już zależy od Ciebie - ile potrzebujesz. Osobiście wystarcza mi 256 GB + 16 GB RAM, bo i tak mam kopie na dyskach zewnętrznych albo w chmurze. 

Spośród nowych Thinkpadów w tej cenie to najlepsza opcja jaką można dorwać. 

13 minut temu, bszechfan napisał:

ThinkPad ma dwa sloty RAM, czyli w każdej chwili można dokupić drugą kość i rozbudować z 8 GB na 16 GB. Większy dysk - to już zależy od Ciebie - ile potrzebujesz. Osobiście wystarcza mi 256 GB + 16 GB RAM, bo i tak mam kopie na dyskach zewnętrznych albo w chmurze. 

Spośród nowych Thinkpadów w tej cenie to najlepsza opcja jaką można dorwać.  

Okej dzieki wielkie, mi tez pewnie wystarczy 256ssd, ale bardziej mimo wszystko oplaca sie wziac 8+512 i rozbudowac bo cenowo wyjdzie to samo co 16+256

• Upvote 1