Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Zaznacz─Ö, ┼╝e poprzedni post jest lekko nieaktualny, a nie mog─Ö go edytowa─ç. Przemy┼Ťla┼éem kilka spraw, nie widz─Ö sensu kupowania MacBooka bez telefonu Apple. Gier na studiach a┼╝ tak nie potrzebuje, a jaka┼Ť liga legend odpali wsz─Ödzie. Laptop daily, u┼╝ytkowany b─Ödzie wsz─Ödzie. Reszta w ankiecie, my┼Ťl─Ö, ┼╝e j─ů w miar─Ö sensowne wype┼éni┼éem.┬á

Student AiR, 19 lat, na firm─Ö (leasing)

Bez systemu, mam z uczelni + Linux

13-14" najlepiej, dla mnie 15 jest za du┼╝a

Tylko i wy┼é─ůcznie SSD, 256+ (na reszt─Ö mam chmur─Ö 1TB)

4500-5500 brutto

3 lata najdłużej

do ko┼äca miesi─ůca (jedynie, ┼╝e warto poczeka─ç, 13 listopada m├│g┼ébym odebra─ç t495 512GB)

Stawiam na jako┼Ť wykonania, najlepiej full alu lub co┼Ť a'la thinkpady┬áCo do wydajno┼Ťci, to ┼Ťrednie projekty w pythonie, javie + modelowanie, najlepiej ┼╝eby trzyma┼é powy┼╝ej 5/6h na baterii (normalny u┼╝ytek)

od FHD w g├│r─Ö, monitor dodatkowy obowi─ůzkowo

W domu, w podróży, na uczelni, tak jak napisałem wyżej, totalnie daily

Klasa 1 najwy┼╝ej

zestaw od JetBrains (głównie PyCharm), VS Code, AutoCad (lub inny)

Dobrze by by┼éo, ┼╝eby by┼éo ┼éadowanie przez USB-C┬á­čÖé

-

Tutaj mam kilka propozycji (ca┼ée trzy). Ostatni─ů noc sp─Ödzi┼éem scrolluj─ůc reddita w poszukiwaniu opinii nt. tych trzech┬áThinkPad├│w (oszala┼éem na ich punkcie).

Zastanawiam si─Ö jak to AMD spisze si─Ö w laptopie. Jak z bateri─ů w tym przypadku? Z tego co czyta┼éem to Linux powinien odpali─ç bez problemu powy┼╝ej 5.x kernela.

https://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t495-20nj000xpb-6116846/ (tutaj jest gorszy ekran w porównaniu do tego niżej)

https://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t495-20nj0010pb-6116842/┬á(lepszy ekran, bior─ůc pod uwag─Ö to, ┼╝e ma ju┼╝ 512GB i 16GB to nie b─Öd─Ö musia┼é wrzuca─ç kolejnych 600z┼é)

https://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t490-20n2000cpb-6045150/ (tutaj znowu jest TB3, ale chyba nie potrzebuję go aż tak)

By┼éem tydzie┼ä temu w X-KOMie i maca┼éem ThinkPada T490 i podoba mi si─Ö to wyko┼äczenie. Solidne, minimalistyczne. Opr├│cz tego dorwa┼éem te┼╝ PS63 od MSI i niby spoko, ale to jest 15.6" a aktualnie to dla mnie troch─Ö za du┼╝y gabaryt. Widzia┼éem te┼╝ PS42 ale nie jestem co do niego przekonany. Rzuci┼éem okiem na Blade 13, ale nie widz─Ö nigdzie konfiguracji 16GB ram. Nic wi─Öcej nie mog─Ö znale┼║─ç w czelu┼Ťciach internetu.┬á

Zach─Öcam do dyskusji i pomocy ­čśä

Podane przez Ciebie modele thinkpad├│w s─ů ze zintegrowan─ů grafik─ů, chyba ┼╝e Ci nie zale┼╝y na grafice (ale do AutoCada jednak by si─Ö przyda┼éa kt├│ra ma┬á 2-4 GB VRAMu. Co do RAM to kupujesz ko┼Ť─ç, odkr─Öcasz par─Ö ┼Ťrubek i dok┼éadasz 8GB (lub 16 w jednej ko┼Ťci zale┼╝nie od ilo┼Ťci slot├│w)

Dell XPS 13 9360 13,3" Intel┬« CoreÔäó i7-7500U - 8GB RAM - 256GB Dysk - Win10┬á(gdyby┼Ť by┼é zainteresowany w cenie┬á2┬á750┬áz┼é VAT23 to napisz mi na PW)

Kurde, chcia┼éem zamawia─ç tego T495 a tu nagle cena 300zl wi─Öcej na ka┼╝dej konfiguracji. Wie kto┼Ť mo┼╝e o co chodzi?┬á

Od┼Ťwie┼╝aj─ůc troch─Ö temat, wybra┼éem tego laptopa:┬áhttps://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t495s-20qj000cpb-6116843/
Jak tylko dostan─Ö i troch─Ö pou┼╝ywam na 100% pojawi si─Ö recenzja. Dokupi┼éem r├│wnie┼╝ dysk, wi─Öc sprawdz─Ö od razu pr─Ödko┼Ťci.┬á

Szkoda, ┼╝e zdecydowa┼ée┼Ť si─Ö na Ryzena 5, gdzie w tej cenie idzie znale┼║─ç i7 z serii x9, no ale daj zna─ç jak si─Ö sprawuje :)

53 minuty temu, Klang napisał:

Szkoda, ┼╝e zdecydowa┼ée┼Ť si─Ö na Ryzena 5, gdzie w tej cenie idzie znale┼║─ç i7 z serii x9, no ale daj zna─ç jak si─Ö sprawuje ­čÖé

Tym razem postawi┼éem na mobilno┼Ť─ç i funkcjonalno┼Ť─ç ni┼╝ super wydajno┼Ť─ç, kt├│rej niestety i tak nie wykorzystam w laptopie ­čśä┬á