Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Kobieta, 22 lat.
[2] Z wgranym systemem Windowsem 10
[3] Preferowane 15,6"
[4] Dysk SSD, najlepiej 256 GB i najlepiej 8GB RAM
[5 a] ~2000zł (+-200), interesują mnie nowe laptopy.

[5 b] Fajnie gdyby posłużył przez przynajmniej 4 lata.

[5 c] Najlepiej dość szybko, bo stary ledwo działa
[6] Laptop będzie używany w 90% w domu, raz na jakiś czas może być użyty na uczelni. Zależy mi na dobrej wydajności. Fajnie jakby bateria była dość wytrzymała, obudowa nie ma większego znaczenia. 
[7] Matryca najlepiej matowa, fajnie jak IPS (ale bez koniecznosci)
[8] Dom
[9] W gry raczej nie grywam, jak już to jakieś mało wymagajace 

[10] Zastosowanie to przeglądanie internetu, czasem oglądanie filmów, do tego czasem praca na Pakiecie Office.

[11] Obojętnie jaka firma laptopa, nie jestem zapatrzona w żadną konkretną

[12] Dodam, ze to będzie pierwszy mój własny laptop, bo wcześniej korzystałam z PCta

Myślałam o tym, ale ponoc nie warto, moze ktos jeszcze się wypowie? 

Lenovo Ideapad 330-15 AMD Ryzen 5 2500U/8GB/256GB/Win10 (81D200M8PB)

Lub ten, czy faktycznie jest tak duża róźnica pomiędzy tym (330s), a tym poprzednim (330)?

Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/12GB/256/Win10 Szary (81FB00G2PB)

Albo ten:

Huawei MateBook D 15,6" i3-8130U/8GB/256GB/Win10 (53010GKJ)

Ale to tylko moje typy, a ja się zbytnio nie znam, oczywiście jestem otwarta na inne propozycje laptopów 😉

Acer Aspire 5 świetnie tutaj pasuje -> Acer Aspire 5 (NX.H55EP.009) - i3-8145U/8GB/240GB SSD/MX130/Win10

Ekran 15.6" FullHD z matrycą IPS i matową powłoką ekranu. i3-8145U, 8GB RAM'u (w przyszłości można dołożyć drugą kość) i SSD 240GB. Do mało wymagających gier grafika MX130 spokojnie wystarczy. 

Wykonanie aluminiowe, podświetlana klawiatura i waga poniżej 2kg 🙂

@Klang oo, ogólnie fajnie wygląda, dzięki. Tylko zastanawia mnie ten procesor i3, bo już słyszałam o nim różne opinie. Uważasz, że do takiego normalnego użytkowania powinien być w porządku, czy jednak lepiej coś dołożyć, żeby kupić i5? 

@dawkos Faktycznie ciekawy sprzęt, cena troszke przekracza te 2000, ale może gdzieś na innej stronie uda się znaleźć troszkę taniej, dzięki za propozycję! 

Dnia 31.10.2019 o 09:50, Karolina napisał:

@Klang oo, ogólnie fajnie wygląda, dzięki. Tylko zastanawia mnie ten procesor i3, bo już słyszałam o nim różne opinie. Uważasz, że do takiego normalnego użytkowania powinien być w porządku, czy jednak lepiej coś dołożyć, żeby kupić i5? 

Z i-5 będzie trudno znaleźć rozsądny model. No chyba, że delikatnie zwiekszymy budżet. 

Za 2599zł możesz dostać też Acer Aspire 5 (NX.H14EP.001)

Tylko musisz wziąć pod uwagę, że to jest różnica w okolicach 15%. Jeśli nie chcesz dokładać kasy (chyba, że na raty, bo są teraz 0%), to bierz i3, a w przyszłości dokup drugą kość RAM.

@Klang A co myślisz o tych dwóch? Ciut droższe, ale już mają i5. Jak pozostałe parametry, warto?

HP 250 G7 (6BP85EA) - 2317,54 zł

Dell Inspiron 15 3583 i5-8265U/8GB/256GB/Win10 - 2299 zł

No ten Aspire 5 fajny, dzięki za polecenie, ale już nawet 2500 przekracza, chciałam jednak coś tańszego. Te 200, max 300 zł jestem w stanie dołożyć, ale 600 to juz duzo się robi.

HP ma tylko zintegrowana grafikę, co może nie będzie przeszkadzało, bo rozdzielczość ekranu też jest mała - 1366x768.

W DELL'u nie jest napisane nic o RAM'ie, więc nie wiem czy nie utkniesz z 8GB i też ma tylko integrę.

Gdybym ja miał kupować laptopa do Twoich zastosowań, do 2000zł, to wybrałbym właśnie tego Acera. Chyba, że nie boisz się kupować używek, to można i tak spróbować.

Cytat

Fajnie gdyby posłużył przez przynajmniej 4 lata.

No niestety ale kurs dolara to 3,8 (ze skokami do 4,0 przez ostatnie 3 miesiące) a nie 2,5 jak w 2008 r. Zasadniczo w tym przedziale cenowym większość osób i tak kupuje używane (biznesowe laptopy poleasingowe z firm) albo przynajmniej bez systemu.

Cytat

2000zł (+-200)

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 (15-cw1004nw) po załatwieniu vouchera na 400zł (przeczytaj temat) będzie cię kosztował ‭2199‬zł.

HP Pavilion 15 i5-8265/16GB/256 (15-cs2083nw) 

Alternatywa bez systemu z intelem i do tego jakiś klucz dokupić.

Dzięki za propozycje. Musiałabym się wczytać o co dokładniej chodzi z tym zwrotem 400 zł, bo po odjęciu tej kwoty cena faktycznie byłaby okej.

A możesz mi powiedzieć jeszcze jak ma się AMD Ryzen 5 3500U do Intel Core i3-8145U? Czy jest duża różnica? 

Cytat

po odjęciu tej kwoty cena faktycznie byłaby okej

To jest zwrot na konto po zakupie, doczytaj sobie.

Cytat

jak ma się AMD Ryzen 5 3500U do Intel Core i3-8145U? Czy jest duża różnica? 

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/149090/intel-core-i3-8145u-processor-4m-cache-up-to-3-90-ghz.html

https://www.amd.com/pl/products/apu/amd-ryzen-5-3500u

Jak 2 do 4-ech, czyli liczba rdzeni jest 2x większa.

Ale ja tego z HDD nie biorę pod uwagę, tam wstawiłam linki do dwoch które mają SSD, lekko róznią się ceną, wiec zastanawia mnie czy jest miedzy nimi róznica tylko cenowa czy jakaś inna.

Cytat

tam wstawiłam linki do dwoch które mają SSD

Ten w komputroniku był z HDD, podmienili na jakiś tani dysk SSD (nie wiadomo dokładnie na jaki) w sklepie.

4 minuty temu, FxJ napisał:

Ten w komputroniku był z HDD, podmienili na jakiś tani dysk SSD (nie wiadomo dokładnie na jaki) w sklepie.

Hmm, okej. A ten z x-koma lepszy? https://www.x-kom.pl/p/489218-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i3-8145u-8gb-256-win10-mx250.html#Opinie  Sorry, ale do mnie trzeba jasno i prosto, bo na komputerach się nie znam 😜

Pavilion z cztero rdzeniowym Ryzenem 3500u będzie szybszy przy wielu otwartych kartach Googla. Ma równie wydajniejszy od intelowskiego UHD graphics układ graficzny AMD Radeon Vega. Za cenę 2199zł z propozycji XFJ laptop HP Pavilion z matrycą IPS o bardzo dobry kolorach i cztero rdzeniowym procesorem jest bardzo dobrym wyborem. Pavilion jest smukły, lekki i wykonany w całości z przyjemnego w dotyku metalu, więc z czystym sumieniem polecam. 

Dell z media nie ma podświetlenia klawiatury i ma kiepską matrycę. Aspire lepszy jest od tego Della, ale i tak w szybkości działania porównywalnej do Paviliona z R5 3500 musiałby być w znacznie droższej konfiguracji z procesorem cztero rdzeniowym i5-8265u.

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Czarny

Acer Aspire 5 jest również dostępny w wersji z wydajniejszym 4 rdzeniowym CPU Intel i5 i w tej właśnie wersji dorównuje szybkością działania Pavilionovi z R5 3500u. Rezygnować z dobrej matrycy IPS, która mniej męczy wzrok od matryc w budżetowych modelach dla i5 mija się z celem. Wyższą cenę Aspire w porównaniu do HP z i5-8265u usprawiedliwia wliczony w y system operacyjny Windows, oraz dedykowana karta graficzna Nvidia MX250, dzięki której laptop oprócz codziennych zastosowań jest również dobry do gier.

Jak koniecznie chcesz laptop na Intelu, no to druga propozycja FXJ + osobne dokupienie systemu operacyjnego Windows 10 jest moim zdaniem bardzo dobrą opcją.

Modele Lenovo 330-15 i 330s-15 dzieli przepaść zarówno w wykonaniu jak i jakości matrycy.

@pabloesc Okej, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! 😉 W takim razie muszę ogarnąć sprawę z tym voucherem, bo faktycznie -400 zł to dużo no i ten Pavilon wydaje się bardzo dobrą opcją za 2200 zł. 

• Like 1

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-s540-i5-8265-8gb-256gb-w10.bhtml Witam, a co myślicie o tym laptopie? Mam taki sam problem jak koleżanka gdyż też szukam laptopa pod studia.