Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Cześć,

Rozglądam się za nowym sprzętem, obecnie użytkuje erazera X7849 z 1070, i7 i 75 Hz, jestem z niego zadowolony, ale koszty w firmie trzeba robić i muszę go po 2 latach użytkowania zmienić (chętnie sprzedam)

Co potrzeba:
1. na pewno 2070 

2. i7

3. 16 ram

4. matryca min 120 Hz

5. 17 cali

Sprzęt będzie wykorzystywany gównie do zabawy

Budżet to ~ 7500 zł (koniecznie fv)
Wpadły w oko :
Dream Machines RT2070-17PL17 (PB71EF)
Dell Inspiron G7 7790 i7-8750 16GB 512SSD RTX 2070
Lenovo Y740-17 i7-8750H 16GB 512SSD+1TB RTX2070

Tego Legiona można wyrwać często za 7299 od tej firmy.

Z Góry dzięki za pomoc

Cytat

Tego Legiona można wyrwać często za 7299 od tej firmy.

Cytat

komputer nowy objęty 12mc gwarancją, pochodzi z dystrybucji europejskiej, klawiatura QWERTY spolszczona stickerami dołączonymi do zestawu

Turcja też jest w Europie (nie jest w Unii Europejskiej) - ale sam zapytaj z jakiego kraju ściągali (jaką ma klawiaturę).
Raczej to gwarancja sprzedawcy skoro tylko 12 miesięcy a nie standardowe 24.

Cytat

1. na pewno 2070 

5. 17 cali

A budżet mały tylko 7,5 tys. - coś do naciągnięcia? Albo chociaż zejście do 15,6"?

HYPERBOOK SL704 I7-9750H RTX2070 (Clevo PB71RF-G) - ten jest częściowo aluminiowy i ma matrycę z G-sync

Jak kupować kadłubki od Hyperbooka (mini poradnik) - samodzielnie zakup RAM, dysku SSD M.2 NVMe i nałożenie pasty typu Liquid Metal.

Hej, ciężko już dokładać, 17 to absolutny must have ... hyperbook fajny, ale w opcji która mnie interesuje trzeba wyłożyć 9 k ... 

Cytat

ale w opcji która mnie interesuje trzeba wyłożyć 9 k

A musisz od razu kupić 2x16GB RAM, 1TB dysk SSD M.2? Możesz kupić 1x8GB i dysk 512GB i dokupić za jakiś czas kolejny.

W każdym temacie wciskasz ludziom te kadłuby, rozumiem, że forum sponsorowane, ale daj żyć. Jest to sprzęt za drogi

Poza tym odrzuciłeś mi ten post w grupie na FB, trafił tutaj, nikt nie pomógł, na FB jest większa aktywność ludzi i na pewno ktoś by sensownie doradził. 

Tutaj nieźle wieje, a Ty z uporem karzesz pisać posty na forum. Słabe 

Cześć,
Pozwolę sobie napisać kilka zdań od siebie 😄
Skoro 17 cali  to must have to serio nie ma dużego pola do popisu z takimi wymaganiami. Jeśli ma być wykorzystywany GŁównie do zabawy, to nie widzę sensu kupowania laptopa 17 calowego. Jeśli już, dołożyłbym do czegoś takiego ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512/Win10 (G731GW-EV061T)

Ale stawiając się na Twoim miejscu, kupiłbym desktopa za 4/5k i laptopa do pracy za resztę. Wydaje mi się mieć to większy sens, bo masz o wiele lepszą wydajność, a 17 cali i tak będzie stało  na biurku, bo strach to gdziekolwiek zabrać 😄

Good luck! 🙂

Filip, piszę, ze szukam lapka, a Ty radzisz mi żebym kupił stacjonarkę ... Bardzo często się przemieszczam, w grę wchodzi tylko lapek. Użytkuje 17 calówki od kilku lat i nie wyobrażam sobie mniejszego ekranu. jak z tymi prockami 9750, nie grzeją się jakoś bardziej niż powinny ? 

Cytat

objęty 12mc gwarancją, pochodzi z dystrybucji europejskiej, klawiatura QWERTY spolszczona stickerami dołączonymi do zestawu

Po serwisowy ściągany np. z Turcji.

Cytat

pochodzący bezpośrednio z Lenovo Outlet Centre Europe

Upewnij się czy na pewno ma gwarancje producenta czy tylko sklepu. Odnowione przez producentów zwykle mają 24 miesiące pełnej gwarancji.

Wymiana pasty na Liquid Metal cię nie ominie.

Używka w niższej cenie jako nowy i gwarancja  na 12-mcy, to kiepska opcja. Czasem warto poczytać opinie, bo taniej to nie znaczy lepiej. Moim zdaniem w tym budżecie nie warto szukać okazji u niepewnych sprzedawców, tylko kupić w dobrym sklepie nówkę z dwu letnią gwarancją. Do dwóch tygodni Masz czas na zwrot.

"Laptop zakupiony 20 sierpnia. Do tej pory nie mam sprawnego komputera. Pierwsza sztuka - używana (a mial byc sprzet nowy), gwarancja lenovo 9msc zamiast 12, mrugający ekran. Odesłałem. Dostałem następny - bez geforce mx150. Odesłałem. Trzeci - używany, gwarancji zostało 7msc. Martwy pixel na matrycy. Z martwym pixelem mogę żyć. Dostałem rabat i zostawiłem. Po 3 tygodniach uzytkowania komputer odmowil wspolpracy - blue screen non stop. Odeslalem i od 2 tygodni czekam na informacje. Poki co cisza." "Towar używany sprzedawany jako NOWY, porysowany od środka, brak oryginalnych naklejek oraz foli zabezpieczających. 

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512/Win10 (G731GW-EV061T)

Asus ROG to porządny laptop ze sklepu z dwu letnią gwarancją. Jest droższy od Legiona, ale ma pełnego RTX-a 2070 zamiast wersji Max-Q. 

2070Max-Q<2070