Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Dorosły mężczyzna, student

[2] Może być z systemem, jednak wiem że za grosze można dostać system np na ebayu więc nie jest konieczny, aczkolwiek mile widziany

[3] 15,4-15,6

[4] Najlepiej 240GB SSD + 1000 GB HDD

[5a] Kwota jaką chce przeznaczyć to 2000-2500 zł. Laptop nie musi być nowy i nie potrzebuje do niego żadnych akcesoriów typu plecak, torba etc.

[5b] Najlepiej jak najdłużej ~ 3 - 4 lata

[5c] Jestem w trakcie sprzedaży mojego PC więc jak najszybciej

[6] Laptop będzie używany w 95% w domu, raz na jakiś czas może być użyty na uczelni. Zależy mi na najlepszej wydajności. Fajnie jakby bateria była dość wytrzymała, jednak ze względu na używanie go głównie w domu, nie jest to priorytetem. Obudowa nie ma dla mnie większego znaczenia. 

[7] Rozdzielczość fajnie by było gdyby to była 1920. Matryca raczej nie ma dla mnie znaczenia, jednak jeżeli już to IPS. Fajnie jakby powłoka była matowa

[8] Używany będzie na biurku, może raz na jakiś czas podłączę go pod TV. 

[9] Do tej pory grałem regularnie w BF1, Wiedźmina 3, Apex Legends, CS GO, Green Hell, rzadziej w Escape from Tarkov. Nie zależy mi na najwyższej rozdzielczości czy pełnej szczegółowosci grafiki - bardziej na płynności (+- 60 FPS). Mając laptop od razu wyposażę się w dobra podkładkę chłodząca. Jednak laptop kupuje głównie z naciskiem na podane wyżej gry. Fajnie jakby jeszcze Borderlands 3 dało się uruchomić.

[10] Pakiet Office, czasem Gimp, programy używane przeze mnie do pisania magisterki typu Statistika.

[11] Dobrze by było żeby grafika była to GTX 1050 Ti - na PC używałem i w zupełności mi wystarczyła. Przydałoby się także podświetlenie klawiatury. Nie musi posiadać stacji dysków DVD. 

[12] Do tek pory miałem styczność z Sony Vaio i laptopem Samsung SF510 jednak nie mam konkretnych preferencji co do marki.

[13] Znalazłem używanego Asusa FX504 

https://www.komputronik.pl/productVariantGroup/5804/asus-fx504.html

Raczej nie znalazłem więcej typów, stąd mój post tutaj.

[14] Zależy mi na tym, aby laptop nie przegrzewal się za bardzo podczas obciążenia, żeby nie występował throtling. Posiadam zewnętrzny dysk 1 TB HDD na którym obecnie trzymam wszystkie gry.

W tej cenie ciężko o coś dobrego, co da 60 kl/s w Wiedźmin 3. Laptop nie umywa się do kompa stacjonarnego. 

Na x-kom z kodem rabatowym: gaming jest za 2349 taki Lenovo: 

Lenovo Ideapad 330-15 i5-8300H/8GB/256 GTX1050 (81FK00GPPB) 

- ale to moim zdaniem średnia konstrukcja 

- trzeba dokupić i zamontować RAM, aby mieć 16 GB

- kiepska matryca 

Używane sprzęty tez odpadną ze względu na brak wydajności i w zasadzie wydaje mi się, że dobry budżetowy laptop do takiego grania bez systemu to koszt ok. 3500-4000 PLN. 

Za 2500 zł można zacząć też składać kompa - część nowych, część używanych części i wtedy jest już korzystniej jeśli idzie o wydajność. 

A co myślicie o tym sprzęcie który podałem? Asus FX504. Znalazłem używke na gwarancji za 2 700 zł do negocjacji (posiada właśnie 1050 Ti). 

Kompa nie chce - zwyczajnie nie mam na niego miejsca a swojego składaka właśnie sprzedaję tylko z tego powodu. 

Jeśli patrzysz na używki, to poszukaj ASUS'a TUF Gaming z i5/i7 i GTX1050ti lub mocniejszą 😉

Cytat

[4] Najlepiej 240GB SSD + 1000 GB HDD

Panie kolego nie w tej cenie, tylko jeden dysk a kolejny możesz dokupić.

Cytat

Kwota jaką chce przeznaczyć to 2000-2500 zł.

Znalazłem używke na gwarancji za 2700 zł

Czyli skreślamy 2500 i wpisujemy 2800zł jako max?

Dell Inspiron 7577 i5 8GB 256GB GTX1060 6GB Win 10 - 2749zł