Jump to content
  • Sign Up
Miraine

[5000-5500] Laptop do grafiki i renderowania modeli 3D

Recommended Posts

[1] Laptop przeznaczony dla studenta聽game design. Du偶o rysuj臋 i projektuj臋, zaczynam uczy膰 si臋 tworzenia modeli 3D.
[2] Preferowany laptop z Windowsem 10.
[3] Ekran w przedziale 15,4 -17,3' cali.聽聽
[4] M贸j bud偶et to 5k, ale jestem w stanie dorzuci膰 500z艂 wi臋cej je艣li b臋dzie taka potrzeba. Szukam nieu偶ywanego i chcia艂abym, by pos艂u偶y艂 mi na co najmniej najbli偶sze 3 lata.聽Planuj臋 zakup jak najszybciej -聽mam kilka zam贸wie艅 do uko艅czenia a m贸j poprzedni laptop w艂a艣nie wypad艂 z u偶ytku.
[5] Zale偶y mi na matrycy IPS, r贸wnie偶 rozwa偶am dokupienie dodatkowego ekranu, ale p贸ki co s膮 to tylko przymiarki.
[6] B臋dzie u偶ywany g艂贸wnie w domu (biurko) oraz na zaj臋ciach na uczelni.
[7] Gram w gry z przedzia艂u od 艣rednie do najwi臋ksze - Diablo III, Skyrim, Dragon Age: Inquisition, Wied藕min 3, AC: Unity, Odyssey. Przymierzam si臋 do Cyberpunk 2077.

[8] Bardzo du偶o pracuj臋 na programach z pakietu Adobe (g艂贸wnie Photoshop i Illustrator), Blender, Zbrush, DAz Studio i zale偶y mi na w miar臋 p艂ynnej pracy na tych programach. Gram w gry, raczej nowsze tytu艂y, ale nie zale偶y mi na graniu na najwy偶szych ustawieniach.聽 聽
[9]聽Aktualnie rozpatrywane modele to:

Acer Nitro 5 (i7-9750H/16GB/512+2TB/Win10 GTX1650 IPS/Dysk HDD SATA 5400 obr. 2000 GB)

Lenovo Legion Y540 (Y540-15 i7-9750H/16GB/480/Win10X GTX1660Ti/Dysk SSD M.2 PCIe 480 GB/ Dysk HDD SATA 5400 obr. 1000GB)

Z g贸ry dzi臋ki za pomoc! 馃槈

My艣l臋, 偶e tutaj dobrym rozwi膮zaniem b臋dzie wybrany przez Ciebie Legion:

- dobra kultura pracy

- dobre ch艂odzenie聽

- matryca IPS z BDB kolorami聽

- wydajno艣ci nie powinno mu zabrakn膮膰聽

Alternatywnie rozpatrzy艂bym jeszcze tego kandydata z Dream Machines.聽

Cytat

Preferowany laptop z Windowsem 10

Dla student贸w - darmowy system Windows - Microsoft Azure Dev Tools for Teaching

Rozumiem 偶e masz dost臋pny darmowy z uczelni?

HYPERBOOK SL504 I7-9750H RTX2060 (Clevo PB51RD-G) cz臋艣ciowo aluminiowa
Hyperbook jak kupowa膰 kad艂ubki (mini poradnik)聽- i sobie skonfigurowa膰 wg. potrzeb, na pocz膮tek mo偶esz kupi膰 1x16GB RAM a pod koniec roku dokupi膰 kolejn膮.

Cytat

Y540-15 i7-9750H/16GB/480

Unikaj nieznanych dysk贸w SSD dok艂adanych przez sklepy, kup z fabrycznym dyskiem SSD M.2 (PCIe NVMe x4) lub HDD i dokup taki jaki chcesz.

Wiedz膮c 偶e powiniene艣 mie膰 darmowy OS z uczelni:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/32GB/256 GTX1660Ti聽-聽5099z艂 plus kolejny dysk SSD np. Crucial MX500 1TB

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/32GB/256+1TB GTX1660Ti聽-聽5299z艂

+ wymiana pasty na tzw.聽"Liquid Metal"

Witam,

Pod艂膮czam si臋 pod temat, bo chyba zacz膮艂em w z艂ym miejscu - sorry.

Mam pytanie natury technicznej. Zastanawiam si臋 nad kupnem聽 HP Omen 15, w takiej konfiguracji: i7-9750H 16GB SSD 256/HDD 1TB GTX 1660Ti-6GB, chcia艂bym w miejsce dysku HDD w艂o偶y膰 SSD 2,5" 1TB, poniewa偶 taki posiadam. Czy to jest mo偶liwe? Zak艂adam, 偶e w konfiguracji fabrycznej system znajduje si臋 na dysku SSD M.2, kt贸ry jest na pok艂adzie?!

Opcjonalnie bior臋 pod uwag臋 zakup Lenovo Legion Y540 i7-9750H 16GB SSD256GB M.2 PCIe GTX 1660 Ti-6GB, ale tu z kolei mam pytanie, czy ten dysk SSD M.2 mo偶na fizycznie zamieni膰 na SSD 2,5" 1TB?! Legion niestety nie posiada mo偶liwo艣膰i rozbudowy RAM-u powy偶ej 32 GB.

Sprz臋t b臋dzie s艂u偶y艂 do monta偶u film贸w (Adobe Premiere Pro). DELL Precission M4600 ju偶 nie wyrabia...

Cytat

聽chcia艂bym w miejsce dysku HDD w艂o偶y膰 SSD 2,5" 1TB

Oczywi艣cie 偶e tak, tylko czemu chcesz kupi膰 wersje z dyskiem HDD?

Cytat

Legion Y540 i7-9750H 16GB SSD256GB M.2 PCIe GTX 1660 Ti-6GB, ale tu z kolei mam pytanie, czy ten dysk SSD M.2 mo偶na fizycznie zamieni膰 na SSD 2,5" 1TB?!

Jak zamieni膰, slot M.2 wygl膮da tak.

Cytat

Legion niestety nie posiada mo偶liwo艣膰i rozbudowy RAM-u powy偶ej 32 GB.

i7-9750H do 128GB obs艂uguj膮 ale to zwykle je艣li laptop ma 4 sloty na RAM - a to tylko w najci臋偶szych DTR-ach.

Cytat

Sprz臋t b臋dzie s艂u偶y艂 do monta偶u film贸w (Adobe Premiere Pro).

Dlaczego nie z艂o偶ysz pod to jednostki po prostu? Najlepiej w oparciu o聽AMD Ryzen 7 3700X.