Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam. Szukam laptopa do gier który ma posłużyć mi na studiach.
ankieta:

[1] Mężczyzna lat 19
[2] Laptop nie musi mieć windowsa, skorzystam z triala.
[3] Nie mam specjalnych preferencji odnośnie matrycy - byle nie przekroczyło 4k zł.
[4] Nie znam się na tym bardzo, ale najlepiej by było jakby ssd był zamontowany wraz z hdd (ssd ~250GB, hdd ~500GB).

[5a] Maksymalna kwota której nie przekroczę to 4000zł.

[5b] Chciałbym go używać przez około 5 lat.
[5c] Zakupu chciałbym dokonać jak najszybciej, najlepiej jeszcze w następnym tygodniu.

[6] Jakość wykonania nie jest jakoś bardzo dla mnie ważna. Chciałbym w tej cenie dostać wydajne duo procesor/grafika. 

[7] Interesuje mnie rozdzielczość 1920, matryca najlepiej matowa.
[8] Przez 90% czasu będzie on używany w domu w Polsce
[9] Gry w jakie gram zaliczają się do następujących kategorii: niskie wymaganiaśrednie wymaganianajwiększe wymagania (według szablonu ankiety personalnej). Większość czasu jednak spędzam na średnio wymagających tytułach.
[10] - 
[11] - 
[12] Nie wiem czy trafnie, ale mam niechęć nie tyle do marki laptopów co do strony sprzedającej je. Dokładnie chodzi mi o x-kom. Próbowałem ostatnio kupić wybrany model laptopa, który na stronie widniał jako dostępny. Ale gdy doszło do płatności okazało się, że danego modelu nie ma na magazynie. Nie spodobało mi się to i dość się zraziłem i przestraszyłem.
[13] Myślałem nad ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512+1TB (FX505DT-AL087)
oraz: MSI GL63 i5-9300H/16GB/1TB+256 GTX1650 (GL63 9SC-203XPL)
Niestety oba linki są do x-kom (xD), z którego nie chciałbym ostatecznie korzystać, chyba, że ktoś mnie przekona. Patrzyłem na te dwa modele. Msi wypada nieco lepiej dla mnie, jednak personalizacja tego laptopa nie przypadła mi do gustu. Nie potrzebuję 1TB hdd wraz z 256SSD. Z kolei samo 256 SSD to za mało.
[14] W tym punkcie chciałbym zaznaczyć że nie ma możliwości przekroczenia 4000zł.
[15] - 

Cytat

Ale gdy doszło do płatności okazało się, że danego modelu nie ma na magazynie.

Oni posiadają 8x mniej laptopów niż to wygląda na stronie, większość to różne konfiguracje rozbudowywane na podstawie bazowego modelu - dokładany dysk SSD / HDD, dokładany RAM, opcje z Windows Pro dla modeli bez systemu. Ale to niemal w każdym sklepie tak jest. Niestety nie pokazują ile mają sztuk dostępne a jeśli jest mniej niż 5 fajnie jak by ta informacja była podana. 

Cytat

Chciałbym w tej cenie dostać wydajne duo procesor/grafika. 

A dałbyś radę samodzielnie wymienić pastę termoprzewodzącą na liquid metal?

Cytat

Większość czasu jednak spędzam na średnio wymagających tytułach.

Przewaga FPS-ów jeśli dobrze rozumiem?

Z matrycami 120Hz + Ryzen i fabryczne dyski SSD M.2 PCIe:

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512/Win10

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512+1TB/Win10

26 minut temu, FxJ napisał:

Z matrycami 120Hz + Ryzen i fabryczne dyski SSD M.2 PCIe:

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512/Win10

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512+1TB/Win10

Wystarczy mi 512 SSD więc myślę, że skusze się na ten model. Dziękuje za pomoc 🙂 

28 minut temu, FxJ napisał:

A dałbyś radę samodzielnie wymienić pastę termoprzewodzącą na liquid metal?

Myślę, że mógłbym spróbować, dokładnie kopiując poradnik z yt. Jeżeli jednak uważasz że osoba kompletnie w to zielona (za takiego się uważam) nie powinna się tego dotykać to raczej bym spasował. Chyba, że jest możliwość oddania laptopa do serwisu w celu wymienienia pasty?

Dnia 10.08.2019 o 09:02, soregaorenonindouda napisał:

Z tego co rozumiem to jest nieco tańczy ... a ma chyba lepszy procesor

Tak procesor nieznacznie słabszy ale w zamian otrzymujesz znacznie lepszą matrycę 120Hz - dla tej grafiki w zupełności wystarczy Ryzen.

Cytat

wiem że nie ma systemu ale dla mnie to nie jest duża wada

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/8GB/512 (FX505DT-AL087) - były bez systemu dostępne i wszędzie już dwa tygodnie temu je wykupili

Cytat

Zamówiłem już 3 laptopy i wszystkie 3 były niedostępne na magazynie

Pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją by u nich się nie pokrywała dostępność z tym co mają na stronie pokazane - serio dziwne.

Lenovo Legion Y540-15IRH-PG0 (81SY007CPB) - 3899 zł np. w komputroniku

HP OMEN 15-dc1055nw (7PX36EA) - z omenów są na razie w Polsce tylko te z 1660Ti ale już niebawem powinny trafić tez te z GTX 1650 szczególnie kuszące będą wtedy jeśli ktoś wie jak załatwić voucher promocyjny.

ASUS ROG Strix G i5-9300H/8GB/512 (G531GT-BQ067) - tego bym polecał ale jest tylko w x-kom

HIRO 957-H151 15.6'' i5-8400 8GB GTX 1060 (Clevo N957TP6)- tyle że z procesorami desktopowymi

Bardzo chciałbym się zmieścić w 4000zł z zakupem laptopa jak i wszystkimi ewentualnymi ulepszeniami. Do tego lenovo chciałbym pewnie dokupić ram i ssd a to przekroczył oby mój budżet. A może wymagam za wiele jak na taką cenę?

+ co myslisz o tym modelu: Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 (81LK00B2PB)

Jeżeli on odpadnie to w ostateczności kupie legiona i postaram się znaleźć jak najtańsze ssd i ram do niego 

Cytat

Do tego lenovo chciałbym pewnie dokupić ram i ssd a to przekroczył oby mój budżet.

Chcesz znać moje zdanie? Z taką konfiguracją śmiało przeżyjesz nawet i pół roku a przez ten czas dyski SSD tylko stanieją. Przypominam MX500 1TB kosztuje poniżej 500zł już.

Cytat

co myslisz o tym modelu

Wszystko co najgorsze reprezentuje seria Ideapad - tandetę, oszczędności na matrycy, klawiaturze, touchpadzie, chłodzeniu. Jednym słowem - nie polecam. Ogólnie dopłać do Legiona i wymień mu pastę fabryczną a będziesz zadowolony znacznie bardziej.

90 procent w domu to na kija ci laptop.. I to 4k do gier.  Będziesz się tylko wkurzal. Przecież na takim gtx 1650 to szkoda grać. Kasa w błoto tak naprawdę a potem tego nawet nie sprzedaż