Jump to content
  • Sign Up

xStck

[7000zł] Laptop do produkcji muzyki, gier i na studia

Recommended Posts

[1]    Mężczyzna, 20 lat
[2]    Najlepiej by było gdyby w zestawie był od razu Windows 10 ale jeżeli nie zmieści się w cenie to może być bez. 
[3]    15,4"- 15,6”
[4]    Stawiałbym głównie na ssd. Zależy mi na tym żeby miał 1Tb+ więc jeżeli nie zmieszczę się cenowo z samym ssd to może być połączenie hdd+ssd. Nagrywarka DVD jest mile widziana ale to nie                wymóg.
[5 a] 7000zł max, tylko nowy, sam laptop

[5 b] Zamierzam go używać do momentu aż się nie zepsuje albo przestanie być wydajny. Będzie to jedyny komputer z którego będę korzystał. 

[5 c] Chcę go kupić jak najszybciej, najlepiej w tym tygodniu
[6]    Ważna jest dla mnie wytrzymałość, wysoka wydajność oraz długość pracy na jednym naładowaniu akumulatora
[7]   1920, IPS, matowa, rozważam równoczesną pracę na laptopie i monitorze (posiadam LG 24EN33, HDMI) 
[8]   Będzie używany wszędzie (dom, podróż, studia itp.)
[9]   Największe wymagania

[10] Chciałbym żeby każdy program działał bezproblemowo. Z przykładów mogę podać program do produkcji muzyki np. Fl studio. Dodatkowo nie może mieć problemów z programami z których            korzysta się na studiach informatycznych (ciężko mi podać przykłady ponieważ nie wiem z jakich programów będę korzystał)

[11] Wytrzymały, wydajny, mobilny, podświetlana klawiatura, ThunderBolt 3 (nieobowiązkowo), D-SUB (VGA) (nieobowiązkowo), najlepiej 32 gb ramu ale jeżeli cena na to nie pozwoli to minimum 16gb, matowa matryca 
[13] Na razie miałem na oku laptopy od hyperbooka + samodzielnie domówiłbym ram i dyski ale jestem otwarty na inne propozycje

Cytat

wysoka wydajność oraz długość pracy na jednym naładowaniu akumulatora

Przy procesorach "H" bez undervoltingu i ograniczenia Turbo Boost podczas pracy na baterii się nie obejdzie.

Cytat

od razu Windows 10 ale jeżeli nie zmieści się w cenie to może być bez

7000zł max, tylko nowy, sam laptop

Hyperbook SL504 i7-9750H RTX2060 (Clevo PB51RD-G) z pastą Liquid Metal i polerowaniem headsinka + kod rabatowy (który wejdzie).

Do noszenia kup sobie Plecak lub torbę od firmy Targus

Reszta jak w instrukcji poniżej.

RAM 2x16GB lub 1x16GB (i późniejsza rozbudowa o drugą identyczną kość) + SSD na początek nawet Crucial MX500 1TB a w przyszłości dokupienie SSD M.2 (PCIe NVMe x4).

A co polecasz za 7500zł? Wpadło mi dzisiaj trochę niespodziewanego kwitu i jestem w stanie dołożyć. Ta sama konfiguracja czy znajdę coś lepszego?

Wstawiam jeszcze raz link do skonfigurowanego sl504 bo hiperłącze przenosi do złej strony: link

Cytat

Jesteś w stanie polecić konkretne modele?

SLx04

Cytat

Zmieniłbyś coś czy jest to najlepsza opcja?

SX8200 ok chociaż on potrzebuje trochę lepszego radiatora niż ten fabryczny (cienka blaszka).

Cytat

Mam jeszcze jeden typ

http://seriag.pl/strix-hero-3.html ale i tak Hyperbook będzie miał lepsze chłodzenie .

Cytat

Zdecydowałem się na taką konfigurację hyperbooka

Tylko nad systemem bym mocno pomyślał.

1 godzinę temu, FxJ napisał:

http://seriag.pl/strix-hero-3.html ale i tak Hyperbook będzie miał lepsze chłodzenie .

Ten strix z rtx 2070 lata po 9000zł więc średnio. 

W takim wypadku zostają mi dwa lapki do wyboru. Albo ten hyperbook z innym dyskiem albo strix II. Który jest bardziej opłacalny pod względem wydajności i długości użytkowania w latach? 

Cytat

Który jest bardziej opłacalny pod względem wydajności

Ten z lepszym chłodzeniem = wyższe taktowanie.

4 minuty temu, FxJ napisał:

Ten z lepszym chłodzeniem = wyższe taktowanie.

Czyli lepiej wziąć hyperbooka, tak?

Za mały dysk ;/

Wolę dopłacić i kupić hyperbooka z 1tb ssd i 32gb ramem ale dziękuję za propozycję! 

Na razie zostaje przy tym hyperbooku lub asusie 

20 godzin temu, FxJ napisał:

SX8200 ok chociaż on potrzebuje trochę lepszego radiatora niż ten fabryczny (cienka blaszka).

Polecisz jakiś lepszy zamiennik w podobnej cenie?

Cytat

Polecisz jakiś lepszy zamiennik w podobnej cenie?

Radiatora? Nie bo nie wiem jaka max wysokość się tam zmieści - trzeba by sprawdzić np. z plasteliną 😉

Cytat

Co polecacie żeby zmieścić się w 8000zł?

ADATA XPG SX8200 Pro 1TB - 639zł

Okej, czyli ten ram kingstona 16gb, dysk 1tb i sl504 z rtx2070 będzie najlepszym wyborem w tej cenie, tak? 

ADATA_XPG_SX8200_Pro_radiator.JPG

Da radę, mówiłem w zestawie jest cienki radiator typowo pod laptopy.

Aaa, czyli nie muszę nic dodatkowego domawiać, tak? Wystarczy że zamówię ten dysk i wszystko już będzie w zestawie?

Tak, nie jest zbyt efektywny (fizycznie za mały) ale jest od razu w zestawie.

EDIT

Jednak mój budżet to 7000zł i średnio chcę inwestować w hyperbooka. 

Zaproponowalibyście coś innego do tej ceny?

Cytat

https://www.ultrabookreview.com/25079-asus-gl504gw-scar-review/
90 C for the CPU and 80+ C for the GPU are higher temperatures than on almost any other laptop we’ve reviewed in the past, that’s why I would probably recommend repasting the components. Repasting voids warranty though, which means you should probably get this laptop for a reseller that can do it for you.

Jak wypada, pod względem układu chłodzenie dużo gorzej.