Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] 5000 z艂 - jestem w stanie do艂o偶y膰 do laptopa max 500z艂, dodatkowo

[2] Mo偶e z Windowsem ale nie jest to knievzne

[3] 17", matowa, IPS

[4] Max 3.2 kg, laptop b臋dzie g艂贸wnie w domu, bateria nie jest a偶 tak istotna dla mnie

[5] analiza wykres贸w, surfowanie, bardzo du偶a ilo艣膰 zak艂adek w przegl膮darce + programy dzia艂aj膮ce w tle. Gry raz na jaki艣 czas tez b臋d膮 odpalania.聽

[6] laptop b臋dzie g艂贸wnie w domu (brak miejsca na stacjonark臋), istotna dla mnie jest karta graficzna. Laptop ma pos艂u偶y膰 na kolejne 4-5lat

[7] AC:Odyssey,聽 Wied藕min 3, Rome Total war2, Cyberpunk2077

[8] Pod艣wietlana klawiatura

Znalaz艂em Laptop Asus TUF 705 du oraz Hyperbook NH7 z karta gtx 1660ti, pytanie ktory wybra膰 laptop?

Docelowo chce 16gb RAM,聽 lepsza opcj膮 jest 2x8gb czy 1 ko艣w 16gb ?

Jaki dobra膰 dysk SSD (chodzi mi o mark臋 ) ?

Jestem otwarty na inne propozycj臋, opr贸cz laptop贸w Acer'a

Cytat

Docelowo chce 16gb RAM,聽 lepsza opcj膮 jest 2x8gb czy 1 ko艣w 16gb ?

Nie ma sensu bra膰聽wi臋cej ni偶 16GB (2x8) je艣li laptop tylko do grania.

HYPERBOOK SL704 I7-9750H RTX2060 (Clevo PB71RD-G)聽z past膮 Liquid Metal i polerowaniem headsinka + kod rabatowy (kt贸ry wejdzie).

Lepsze matryce z G-sync i cz臋艣ciowo aluminiowa obudowa.

Reszta jak w instrukcji poni偶ej.

Naprawd臋 godny uwagi laptop, tylko cena mimo 偶e w promocji + kod rabatowy to spora kwota. Brak dysku SSD. Zbyt du偶a cena jak dla mnie.

Czy Hyperbook NH7 b臋dzie lepszym wyborem ni偶 Asus tuf 705du z rzyzenem(4rdzeniowym) ?

Cytat

Brak dysku SSD.

A czy to wada tak naprawd臋? Bo tak naprawd臋 to nie.

Przyk艂adowo nowy dysk z 2019 r. mo偶e by膰 gorszy od sensownego kupionego w 2013 r. To tak jakby kupowa膰 samoch贸d i nie patrze膰 na silnik tylko na ilo艣膰 k贸艂.

Cytat

Zbyt du偶a cena jak dla mnie.

Mniejszy聽SL504 jest 300z艂 ta艅szy.

Cytat

Hyperbook NH7 b臋dzie lepszym wyborem ni偶 Asus tuf 705du z rzyzenem(4rdzeniowym) ?

Tak intel ca艂y czas jest wydajniejszy w grach, szczeg贸lnie 偶e to nie s膮 Ryzen oparte o "Zen 2" kt贸re teraz mamy w PC-tach (3-gen).

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/256+1TB GTX1660Ti (81Q40035PB) -聽4899z艂

Warto pobawi膰 si臋 ustawieniami IXTU (undervolting) a nawet wymieni膰 past臋 na Liquid Metal.

Legion y540-17 r贸wnie偶 ten model dzisiaj ogl膮da艂em, naprawd臋 dobrze napakowany lapek je偶eli chodzi o t膮 cen臋.聽

HB nh7 vs legion y540-17, kt贸ry wart jest uwagi i wybra膰 ? (pytanie mo偶e nie na miejscu, ale to b臋dzie laptop na dobre 4lata+)

聽HB to kad艂ubek czy warto zainwestowa膰聽 w ten sprz臋t poeni膮dze, opinie s膮 mieszane ma艂o informacji jest dost臋pnych. Czy poprostu postawi膰 na du偶e marki np Asus w ?

Recenzja聽 HB SL704 bardzo dobra, ukazuje bol膮czki jakie ma laptop.

聽Jako艣ciowo聽 NH7 b臋dzie gorszy od SL704(wy偶sza p贸艂ka cenowa, od 6k ceny si臋 zaczynaj膮).

Mi akurat chodzi por贸wnanie HB NH7 do Lenovo y540-17 oraz do Asus tuf 705DU聽. Cenowo jest "por贸wnywalnie".Jako艣膰, ch艂odzenie, wytrzyma艂o艣膰, (na baterii mi tak mocno nie zale偶y)聽jak te cechy sprawuj膮 si臋 u tych modeli.

Ewentualnie jakas inna propozycja(opr贸cz Acer,MSI)

Przy tak wydanej got贸wce rz臋du 5k -5.5k z艂, poprostu chce by膰 zadowolony, st膮d moje tak dociekliwe pytania co do wyboru

Cytat

ukazuje bol膮czki jakie ma laptop

Po to s膮 w艂asnie robione, by wskaza膰 najs艂absze i najlepsze aspekty danego modelu.

Cytat

Mi akurat chodzi por贸wnanie聽HB NH7 do Lenovo y540-17聽oraz do Asus tuf 705DU聽.

Z tym b臋dzie ci臋偶ko bo za du偶o jest konfiguracji.

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y540-with-RTX-2060-laptop-review-Gaming-laptop-with-good-sound-and-144-Hz-panel.428659.0.html

Tutaj przyk艂adowo masz Y540-17 ale wypada ca艂kiem nie藕le bo ma matryc臋 144Hz a nie 60Hz* (s膮 co najmniej dwie 60Hz dost臋pne).

Cytat

Ewentualnie jakas inna propozycja(opr贸cz Acer,MSI)

HP OMEN 17-cb0024nw (7PY10EA)聽jeszcze si臋 pojawi膮 Omeny bli偶ej wrze艣nia-pa藕dziernika czyli ores "back to school".

HP omen17, jednak nie przemawia do mnie, w og贸le.

Co do linku z testem Lenovo y540 z 144mz, ca艂kiem dobrze wypad艂a laptop.

Dnia 11.08.2019 o 18:37, FxJ napisa艂:
Cytat

Mi akurat chodzi por贸wnanie聽HB NH7 do Lenovo y540-17聽oraz do Asus tuf 705DU聽.

Z tym b臋dzie ci臋偶ko bo za du偶o jest konfiguracji.

Wi臋c wrzucam moje typy z konfiguracjami:

1. Lenovo y540 -16gb + 480gb ssd+ gtx1660ti/win10

2. Hyperbook NH7 - 8gb+512gb ssd/gtx1660ti/win10/pasta thermal Grizzly - cena 5 513 z艂

3.聽Asus tuf 705du - 16gb/512gb ssd/gtx1660ti/win10 - cena 5100z艂

Kt贸ry jest wart kupna ?

4. Nie znalaz艂em ceny Lenovo y540 z 144hz

5. Hyperbook NH7 z 144hz /rtx2060/8gb ram/512gb ssd/win10/pasta thermal Grizzly/ cena 6 342 z艂 (cena promocyjna z -500z艂)

*Cena laptopa z 144hz, jest naprawd臋 wysoka.

Mam pytanie odno艣nie podzespo艂贸w, Je偶eli kupi bym laptop od HB bez ssd M.2 i z jednym slotem 8gb ram. Czy jestem w stanie sam zamontowa膰 dysk m.2 bez otwierania tylniej klapy, czy聽 te偶 ?

wej艣cie na dysk ssd sata 2.5" jest w 艣rodku czy聽 ma boczny slot ?

Najwa偶niejsze, czy gwarancja nie utraci si臋 przez do艂o偶enie dodatowej ko艣ci ram oraz dysku M.2 ?

Cytat

HP omen17, jednak nie przemawia do mnie, w og贸le.

https://laptopmedia.com/review/hp-omen-17-2019-review-proper-look-at-the-9th-gen-intel-cpus-inside-a-very-strong-laptop/

Na 偶ywo i na "renderach 3D" troch臋 inaczej wygl膮da.

Cytat

1.聽Lenovo y540 -16gb + 480gb ssd+ gtx1660ti/win10

Dlaczego chcesz sam sobie zrobi膰 krzywd臋 馃槃聽? Podmieniasz super dyski SSD M.2 - fabryczne Samsunga na jakie艣 badziewie (艂ato pozna膰 po pojemno艣ci).

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/256/Win10X GTX1660Ti聽+ Crucial MX500 500GB/1TB

Zr贸b sobie tak np. przecie偶 dop艂aca 200z艂 to pora偶ka jak za 300z艂 masz 500GB dysk z 5 letni膮 gwarancj膮.

Cytat

Je偶eli kupi bym laptop od HB bez ssd M.2 i z jednym slotem 8gb ram. Czy jestem w stanie sam zamontowa膰 dysk m.2 bez otwierania tylniej klapy, czy聽 te偶 ?

Powinno si臋 zawsze pierw od艂膮czy膰 zasilanie (baterie) od p艂yty g艂贸wnej wpierw.

Cytat

wej艣cie na dysk ssd sata 2.5" jest w 艣rodku czy聽 ma boczny slot ?

To nie karta, zawsze jest wewn膮trz.

Cytat

Najwa偶niejsze, czy gwarancja nie utraci si臋 przez do艂o偶enie dodatowej ko艣ci ram oraz dysku M.2 ?

Nie, 60% laptop贸w (konfiguracje bazowego modelu)聽w sklepach masz z dok艂adanym RAM i dyskami SSD.

Dzi臋ki za powy偶sze pomocne odpowiedzi w temacie.

Dowiedzia艂em si臋, 偶e HB pozwala na w艂asn膮 konfiguracj臋. Mo偶na kupi膰 Laptop u nich bez kilku podzespo艂贸w, jakie firma ma w ofercie. Nie tracimy gwarancji.

Pytanie odno艣nie uk艂ad贸w graficznych. Zauwa偶y艂em, 偶e nie kt贸re laptopy posiadaj膮 hybrydowe uk艂ady grafiki( karta dedykowana+zintegrowana).

- Jakie s膮 wady i zalety takiego uk艂adu ?

- Czy warto zakupi膰 laptopa z uk艂adem hybrydowym lub tylko z jedn膮 dedykowan膮 karta graficzn膮 ?

- Jak wygl膮da kultura pracy z uk艂adem hybrydowym a jedn膮 kart膮 dedykowan膮( jaki jest emitowany ha艂as) ?

Cytat

- Jakie s膮 wady i zalety takiego uk艂adu ?

Czasem si臋 przydaje w niekt贸rych programach kt贸re nie toleruj膮 "Optimusa" (programowo wy艂膮czona grafika zintegrowana)

Wady to ca艂y czas pracy dedykowanej聽czyli czas pracy na baterii bardzo kr贸tki.

Cytat

Czy warto zakupi膰 laptopa z uk艂adem hybrydowym lub tylko z jedn膮 dedykowan膮 karta graficzn膮 ?

Ka偶dy procesor mobilny ma grafik臋 zintegrowan膮.

Cytat

Jak wygl膮da kultura pracy z uk艂adem hybrydowym a jedn膮 kart膮 dedykowan膮( jaki jest emitowany ha艂as) ?

Gdy nie jest obci膮偶ony procesor ani grafika to ka偶dy laptop jest cichy chyba 偶e kto艣 go po艂o偶y na ko艂drze/kocu.

Cytat

Nie tracimy gwarancji.

S膮dzi艂em 偶e to jasne po tre艣ci tej instrukcji, w ka偶dy razie dopisa艂em.

Dnia 20.08.2019 o 19:28, FxJ napisa艂:

S膮dzi艂em 偶e to jasne po tre艣ci tej instrukcji, w ka偶dy razie dopisa艂em.

Tak, czyta艂em w dziale Hyperbook'a, g艂贸wne w膮tki co do konfiguracji itp.

Dzi臋ki za odpowied藕 co do uk艂ad贸w grafiki hybrydowych

Pytanie odno艣nie聽dzia艂ania RAM 2-kana艂owo. Opcja 8gb +16gb b臋dzie pracowa膰聽dobrze ? Chodzi mi czy ko艣膰 16gb nie b臋dzie mniej wydajnie dzia艂a膰 przy 8gb ?

P.S Co do wyboru aptopa wyb贸r pad艂 jednak na model SL704 zamiast NH7