Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] 5000 zł - jestem w stanie dołożyć do laptopa max 500zł, dodatkowo

[2] Może z Windowsem ale nie jest to knievzne

[3] 17", matowa, IPS

[4] Max 3.2 kg, laptop będzie głównie w domu, bateria nie jest aż tak istotna dla mnie

[5] analiza wykresów, surfowanie, bardzo duża ilość zakładek w przeglądarce + programy działające w tle. Gry raz na jakiś czas tez będą odpalania. 

[6] laptop będzie głównie w domu (brak miejsca na stacjonarkę), istotna dla mnie jest karta graficzna. Laptop ma posłużyć na kolejne 4-5lat

[7] AC:Odyssey,  Wiedźmin 3, Rome Total war2, Cyberpunk2077

[8] Podświetlana klawiatura

Znalazłem Laptop Asus TUF 705 du oraz Hyperbook NH7 z karta gtx 1660ti, pytanie ktory wybrać laptop? 

Docelowo chce 16gb RAM,  lepsza opcją jest 2x8gb czy 1 kośw 16gb ?

Jaki dobrać dysk SSD (chodzi mi o markę ) ?

Jestem otwarty na inne propozycję, oprócz laptopów Acer'a

Cytat

Docelowo chce 16gb RAM,  lepsza opcją jest 2x8gb czy 1 kośw 16gb ?

Nie ma sensu brać więcej niż 16GB (2x8) jeśli laptop tylko do grania.

HYPERBOOK SL704 I7-9750H RTX2060 (Clevo PB71RD-G) z pastą Liquid Metal i polerowaniem headsinka + kod rabatowy (który wejdzie).

Lepsze matryce z G-sync i częściowo aluminiowa obudowa.

Reszta jak w instrukcji poniżej.

Naprawdę godny uwagi laptop, tylko cena mimo że w promocji + kod rabatowy to spora kwota. Brak dysku SSD. Zbyt duża cena jak dla mnie.

Czy Hyperbook NH7 będzie lepszym wyborem niż Asus tuf 705du z rzyzenem(4rdzeniowym) ?

Cytat

Brak dysku SSD.

A czy to wada tak naprawdę? Bo tak naprawdę to nie.

Przykładowo nowy dysk z 2019 r. może być gorszy od sensownego kupionego w 2013 r. To tak jakby kupować samochód i nie patrzeć na silnik tylko na ilość kół.

Cytat

Zbyt duża cena jak dla mnie.

Mniejszy SL504 jest 300zł tańszy.

Cytat

Hyperbook NH7 będzie lepszym wyborem niż Asus tuf 705du z rzyzenem(4rdzeniowym) ?

Tak intel cały czas jest wydajniejszy w grach, szczególnie że to nie są Ryzen oparte o "Zen 2" które teraz mamy w PC-tach (3-gen).

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/256+1TB GTX1660Ti (81Q40035PB) - 4899zł

Warto pobawić się ustawieniami IXTU (undervolting) a nawet wymienić pastę na Liquid Metal.

Legion y540-17 również ten model dzisiaj oglądałem, naprawdę dobrze napakowany lapek jeżeli chodzi o tą cenę. 

HB nh7 vs legion y540-17, który wart jest uwagi i wybrać ? (pytanie może nie na miejscu, ale to będzie laptop na dobre 4lata+)

HB to kadłubek czy warto zainwestować  w ten sprzęt poeniądze, opinie są mieszane mało informacji jest dostępnych. Czy poprostu postawić na duże marki np Asus w ?

Recenzja  HB SL704 bardzo dobra, ukazuje bolączki jakie ma laptop.

Jakościowo  NH7 będzie gorszy od SL704(wyższa półka cenowa, od 6k ceny się zaczynają).

Mi akurat chodzi porównanie HB NH7 do Lenovo y540-17 oraz do Asus tuf 705DU . Cenowo jest "porównywalnie".Jakość, chłodzenie, wytrzymałość, (na baterii mi tak mocno nie zależy) jak te cechy sprawują się u tych modeli.

Ewentualnie jakas inna propozycja(oprócz Acer,MSI)

Przy tak wydanej gotówce rzędu 5k -5.5k zł, poprostu chce być zadowolony, stąd moje tak dociekliwe pytania co do wyboru

Cytat

ukazuje bolączki jakie ma laptop

Po to są własnie robione, by wskazać najsłabsze i najlepsze aspekty danego modelu.

Cytat

Mi akurat chodzi porównanie HB NH7 do Lenovo y540-17 oraz do Asus tuf 705DU .

Z tym będzie ciężko bo za dużo jest konfiguracji.

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y540-with-RTX-2060-laptop-review-Gaming-laptop-with-good-sound-and-144-Hz-panel.428659.0.html

Tutaj przykładowo masz Y540-17 ale wypada całkiem nieźle bo ma matrycę 144Hz a nie 60Hz* (są co najmniej dwie 60Hz dostępne).

Cytat

Ewentualnie jakas inna propozycja(oprócz Acer,MSI)

HP OMEN 17-cb0024nw (7PY10EA) jeszcze się pojawią Omeny bliżej września-października czyli ores "back to school".

HP omen17, jednak nie przemawia do mnie, w ogóle.

Co do linku z testem Lenovo y540 z 144mz, całkiem dobrze wypadła laptop.

Dnia 11.08.2019 o 18:37, FxJ napisał:
Cytat

Mi akurat chodzi porównanie HB NH7 do Lenovo y540-17 oraz do Asus tuf 705DU .

Z tym będzie ciężko bo za dużo jest konfiguracji.

Więc wrzucam moje typy z konfiguracjami:

1. Lenovo y540 -16gb + 480gb ssd+ gtx1660ti/win10

2. Hyperbook NH7 - 8gb+512gb ssd/gtx1660ti/win10/pasta thermal Grizzly - cena 5 513 zł

3. Asus tuf 705du - 16gb/512gb ssd/gtx1660ti/win10 - cena 5100zł

Który jest wart kupna ?

4. Nie znalazłem ceny Lenovo y540 z 144hz

5. Hyperbook NH7 z 144hz /rtx2060/8gb ram/512gb ssd/win10/pasta thermal Grizzly/ cena 6 342 zł (cena promocyjna z -500zł)

*Cena laptopa z 144hz, jest naprawdę wysoka.

Mam pytanie odnośnie podzespołów, Jeżeli kupi bym laptop od HB bez ssd M.2 i z jednym slotem 8gb ram. Czy jestem w stanie sam zamontować dysk m.2 bez otwierania tylniej klapy, czy  też ?

wejście na dysk ssd sata 2.5" jest w środku czy  ma boczny slot ?

Najważniejsze, czy gwarancja nie utraci się przez dołożenie dodatowej kości ram oraz dysku M.2 ?

Cytat

HP omen17, jednak nie przemawia do mnie, w ogóle.

https://laptopmedia.com/review/hp-omen-17-2019-review-proper-look-at-the-9th-gen-intel-cpus-inside-a-very-strong-laptop/

Na żywo i na "renderach 3D" trochę inaczej wygląda.

Cytat

1. Lenovo y540 -16gb + 480gb ssd+ gtx1660ti/win10

Dlaczego chcesz sam sobie zrobić krzywdę 😄 ? Podmieniasz super dyski SSD M.2 - fabryczne Samsunga na jakieś badziewie (łato poznać po pojemności).

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/256/Win10X GTX1660Ti + Crucial MX500 500GB/1TB

Zrób sobie tak np. przecież dopłaca 200zł to porażka jak za 300zł masz 500GB dysk z 5 letnią gwarancją.

Cytat

Jeżeli kupi bym laptop od HB bez ssd M.2 i z jednym slotem 8gb ram. Czy jestem w stanie sam zamontować dysk m.2 bez otwierania tylniej klapy, czy  też ?

Powinno się zawsze pierw odłączyć zasilanie (baterie) od płyty głównej wpierw.

Cytat

wejście na dysk ssd sata 2.5" jest w środku czy  ma boczny slot ?

To nie karta, zawsze jest wewnątrz.

Cytat

Najważniejsze, czy gwarancja nie utraci się przez dołożenie dodatowej kości ram oraz dysku M.2 ?

Nie, 60% laptopów (konfiguracje bazowego modelu) w sklepach masz z dokładanym RAM i dyskami SSD.

Dzięki za powyższe pomocne odpowiedzi w temacie.

Dowiedziałem się, że HB pozwala na własną konfigurację. Można kupić Laptop u nich bez kilku podzespołów, jakie firma ma w ofercie. Nie tracimy gwarancji.

Pytanie odnośnie układów graficznych. Zauważyłem, że nie które laptopy posiadają hybrydowe układy grafiki( karta dedykowana+zintegrowana).

- Jakie są wady i zalety takiego układu ?

- Czy warto zakupić laptopa z układem hybrydowym lub tylko z jedną dedykowaną karta graficzną ?

- Jak wygląda kultura pracy z układem hybrydowym a jedną kartą dedykowaną( jaki jest emitowany hałas) ?

Cytat

- Jakie są wady i zalety takiego układu ?

Czasem się przydaje w niektórych programach które nie tolerują "Optimusa" (programowo wyłączona grafika zintegrowana)

Wady to cały czas pracy dedykowanej czyli czas pracy na baterii bardzo krótki.

Cytat

Czy warto zakupić laptopa z układem hybrydowym lub tylko z jedną dedykowaną karta graficzną ?

Każdy procesor mobilny ma grafikę zintegrowaną.

Cytat

Jak wygląda kultura pracy z układem hybrydowym a jedną kartą dedykowaną( jaki jest emitowany hałas) ?

Gdy nie jest obciążony procesor ani grafika to każdy laptop jest cichy chyba że ktoś go położy na kołdrze/kocu.

Cytat

Nie tracimy gwarancji.

Sądziłem że to jasne po treści tej instrukcji, w każdy razie dopisałem.

Dnia 20.08.2019 o 19:28, FxJ napisał:

Sądziłem że to jasne po treści tej instrukcji, w każdy razie dopisałem.

Tak, czytałem w dziale Hyperbook'a, główne wątki co do konfiguracji itp.

Dzięki za odpowiedź co do układów grafiki hybrydowych