Jump to content
  • Sign Up

RandomGuy

Laptopa stylizowany na ultrabooka do 3500 (Huawei Matebook D vs Asus Vivobook 15 R512FL)

Recommended Posts

Który laptop jest bardziej warty swojej ceny?

ASUS VivoBook 15 R512FL i5-8265U/8GB/512/Win10X MX250
Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/480/Win10 MX150
Głównie chodzi pod względem mobilności/wydajności/jakości wykonania.

Chyba, że jest jeszcze inny model warty uwagi? Chodzi o 15.6" laptopa stylizowanego na ultrabooka do 3,5k PLN, z wąskimi ramkami przy ekranie jak w wyżej wymienionych modelach.

Pozdrawiam

1) facet 22lat, na firmę

2) z Windows 10

3) 15,6"

4)  SSD+HDD (lub wersja z samym SSD z możliwością dodania HDD)

5 :

a) max. kwota 3500-4000 (jak będzie potrzeba to mogę dodać, cena nie jest najważniejsza, więc mogą być droższe propozycje). Wolałbym nowe za taką cenę. Sam laptop.

b)  Zakup na lata. Jest to mój jedyny sprzęt.

c) Jak najszybciej. Chyba, że w niedługim czasie ma się pojawić model, który będzie spełniał moje wymagania to mogę się wstrzymać

6) Zależy mi na dobrej jakości wykonania (aluminiowa obudowa). Im dłuższa praca na baterii tym lepiej.

7) Full HD albo lepsza. IPS matowa. Chciałbym by miał cienkie ramki wokół ekranu. Zamierzam kupić do niego monitor.

8 ) Głównie dom, ale ma pełnić funkcję by wziąć go bezproblemowo ze sobą do plecaka.

9) Nie gram prawie w ogóle. Ale chciałbym z kartą graf. (MX150/MX250) 

12) Pracowałem z 17" laptopami. Obecnie posiadam Acer V3-772g. Zamierzam przesiąść się na coś bardziej mobilnego + dokupienie monitora

13) Rozważam zakup tego modelu HUAWEI MateBook D i5-8250U/8GB/256GB/MX150/W10, ale sklep do tej pory nie odpisał czy jest możliwość dodania do niego dysku HDD i dodatkowej kości RAM.

14) Laptop ma mieć co najmniej 8GB RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB RAM (w przypadku Asusa wziąłbym 12GB RAM). Waga <2kg. Dodatkowym atutem będzie srebrna/szara obudowa oraz inny odcień klawiszy i obudowy

W tym HP totalnie do mnie nie przemawia ta jednolita kolorystyka obudowy i klawiatury.

Cytat

ale sklep do tej pory nie odpisał czy jest możliwość dodania do niego dysku HDD i dodatkowej kości RAM

Huawei MateBook D15 2018 - Disassemly / Teardown / Liquid Metal Repaste

Da radę.

Cytat

8 ) Głównie dom

Jesteś pewien że nie chcesz wydajniejszego laptopa z procesorem "i5 H" o wadze ok 2,3kg?

Przykładowo z nowych z modeli biznesowych:

Dell Vostro 5581 i5-8265U/8GB/256/Win10P

Lenovo ThinkPad E590 i5-8265U/16GB/512/Win10P

Z importowanych wyższej klasy modeli premium ale z pełną gwarancją producenta:

DELL Latitude 7490 i7-8650U QUAD NOWY 5 lat NBD - upewnij się że sprzedawca może przepisać na ciebie gwarancje Della.

Wolę lżejszego ze słabszym procesorem i z dedykowaną kartą graf. MX150/250.

Warto brać te laptopy pod uwagę?

Acer Swift 3 i5-8250U/16GB/480/Win10 MX150 FHD IPS (NX.GZAEP.001)

ASUS VivoBook S530FN i5-8265U/16GB/480PCIe/Win10 (S530FN-BQ074T)

Jest jakaś różnica w wydajności między MX150 a MX250? Czy gdybym zrezygnował z dedykowanej karty graficznej to będę miał większy wybór?

Różnicę w tych kartach graficznych jest niewielka, w zasadzie odczuwalna wyłącznie przy graniu na niskich ustawieniach:

https://www.notebookcheck.net/GeForce-MX150-vs-GeForce-MX250_8000_9561.247598.0.html 

W dniu 1.07.2019 o 22:49, FxJ napisał:

Przykładowo z nowych z modeli biznesowych:

Dell Vostro 5581 i5-8265U/8GB/256/Win10P

Lenovo ThinkPad E590 i5-8265U/16GB/512/Win10P

Jeśli odrzucilibyśmy granie, te dwa zaproponowane przez FxJ są BDB pod względem jakości laptopami biznesowymi - gwarancja itp. Szczególnie Dell mający 3 lata gwarancji "NBD", czyli serwisant przyjeżdża do Ciebie do domu. A jeśli sprzęt bierzesz na firmę, to jest bardzo pomocne. 

Natomiast jeśli idziemy w mobilność i dodatkowy monitor to spójrz na testy, rozwiązania z laptopów 14" - Huawei Matebook D14 fajnie wypada w takiej sytuacji i podłączysz do niego np. monitor 24" Full HD. 

Jednak pozostanę przy tych z MX150/250. 14" odrzuciłem, ponieważ będę użytkował laptop w dwóch miejscach, a w jednym nie będę miał monitora, więc wolę większą matrycę. Poza tym przesiadam się z 17", więc i tak z 15,6" poczuję różnicę.

W dniu 1.07.2019 o 22:49, FxJ napisał:

Jesteś pewien że nie chcesz wydajniejszego laptopa z procesorem "i5 H" o wadze ok 2,3kg?

Możesz pokazać modele z i5 H. Obecnie w laptopie mam i7-4702MQ.

W dniu 2.07.2019 o 20:12, RandomGuy napisał:

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, iż Twój obecny laptop wydajnościowo może przegonić wiele tych niskonapięciowych i5/i7 ? Problem polega na tym, że producenci straszliwie tną prąd tym jednostkom, w efekcie czego nie dość, że konstrukcje często zmagają się z problemem chłodzenia, to jeszcze następuje power throttling. Dobrze rozbujane i5-8250U potrafi wykręcać stabilne ponad 600 pkt w Cinebenchu R15, podczas gdy konstrukcje wykastrowane może w pierwszym obiegu zrobią i 650, ale potem zaliczasz spadki do 450-480 pkt.

Twoja jednostka, podobnie jak i moja (i7-3630qm) jest w stanie pracować z pełną mocą wiele godzin - przykładowo właśnie zakończyłem przetwarzanie danych, gdzie komputer praktycznie 3 doby chodził non stop na pełnych obrotach. Uzyskanie tego w nowych konstrukcjach jest bardzo problematyczne. Co ciekawe - nie wszystko zależy od producenta czy serii, ale nawet od konkretnej konfiguracji. Przykładowo Elitebook 830 G5 z i5 jest wydajniejszy zarówno od konfiguracji z i7, jak i większej wersji 840 G5 z identycznym i5 (co jest już kompletnym absurdem). ThinkPad T490 okazał się słabszy od poprzedniej wersji T480s z i5. Huawei 13 z i5tką jest sporo wydajniejszy niż topowy X Pro z i7. ThinkPad A485 cierpi na spore problemy z wydajnością, podczas gdy tańszy E485 pracuje o około 15-20% szybciej, a i tak drzemią w nim opcje odkręcenia mu kurka poprzez podniesienie TDP/STAMP.

Tak zdaję sobie sprawę i myślę, że niskonapięciowe procesory spełnią moje niewielkie wymagania.

Cytat

Czy gdybym zrezygnował z dedykowanej karty graficznej to będę miał większy wybór?

Tak o laptopy z programów renew/repack z pełną gwarancją a kosztujących zwykle 2x tyle plus licz serwis na miejscu (on site).

Cytat

Komputronik Legion Y530 wyprzedaże

Cytat

niskonapięciowe procesory spełnią moje niewielkie wymagania

Da radę ale warto zrobić undervolting procesora też w niskonapięciowych. Jedyne co to unikałbym tych z 8GB RAM bez możliwości rozbudowy do 16GB.

Cytat

Można prosić o jakąś opinię na ich temat?

Tak, wystarczy zerknąć na wpisy innych.

Lenovo Legion Y530 - zmiana pasty termoprzewodzącej na ciekły metal + undervolting

Są wersje z matrycami 144Hz IPS - jedna z trzech różnych dostępnych, dwie 60Hz.

https://www.notebookcheck.net/MSI-GF63-8RC-i5-8300H-GTX-1050-Laptop-Review.340606.0.html

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y530-Core-i5-8300H-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.317420.0.html

MSI GF63 8RC wyróżnia się tylko w kwestii wagi

Lenovo Y530 144Hz i5H 8GB 512PCIe GTX1050Ti Win10 - 4049zł

Lenovo Legion Y530 144Hz i5 16G 512s GTX1050Ti W10 - 4249zł

Ja bym ci poradził kupić z matrycą nie tylko w grach widać wyższe odświeżanie ale nawet ruszając myszką po pulpicie czy przewijając stronę, wraz z jak największym fabrycznym dyskiem M.2 NVMe.

I tutaj poprę przedmówcę - za lepszą matrycę warto dopłacić. Lata temu nabyłem Y580 z matrycą HD - 500 zł oszczędności + obawy, że w dobie dopiero wchodzącego FullHD do ekranów 15,6" będą problemy ze skalowaniem w aplikacjach napisanych w javie czy .net. Efekt ? Po latach kombinacje jak tutaj wymienić panel 😉 Jak wreszcie się udało, to nagle szok - ekran prawie jak ze współczesnych konstrukcji.

Statystycznie wraz z lepszymi parametrami odświeżania idą inne profity typu pokrycie palety kolorów, kąty widzenia, kontrast itd.

Z i5 H najbardziej do mnie przemawia ten MSI GF63. Ten Lenovo do mnie jakoś nie przemawia i jest dość ciężki. Ale muszę przemyśleć temat tej matrycy w tym Lenovo. Mam jeszcze pytanie gdybym kupił monitor 144Hz, a laptop ma 60Hz to jaką będę miał częstotliwość odświeżania? Jeśli 144Hz to jakie monitory 23-25" są godne uwagi?

Cytat

gdybym kupił monitor 144Hz, a laptop ma 60Hz to jaką będę miał częstotliwość odświeżania?

Tak będziesz mógł ustawić jakie chce ale musisz mieć złącze DisplayPort albo HDMI 2.0 inaczej tylko 60H-75Hz.

Każdy adapter ucina sygnał więc żaden nie zda egzaminu.

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/16GB/256/Win10 MX150

Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 - bardzo porządny, Micrto firma matka Cruciala produkuje samodzielnie kości i daje 5 letnią gwarancje na nie.

Zobacz to już bardziej ci się opłaca dokupić kolejny dysk SSD (2,5") niż kupować z zmienionym na 960GB (kiepski jakiś model na 100%).

Masz rację. Dlaczego z 256gb to Huawei jest lepszym wyborem niż HP? W sumie gdybym poszedł w Huawei to bym kupił Mystic Silver i rozbudowalbym RAM i SSD.

Z drugiej strony mógłbym kupić Legion Y530 z tym 144Hz i wraz z nim dokupić monitor 144Hz.

Cytat

Dlaczego z 256gb to Huawei jest lepszym wyborem niż HP?

Nie, mówię że lepiej kupić osobno dodatkowy dysk SSD.

HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/256/Win10 MX150 IPS - ma lepszy dysk SSD M.2 (PCIe NVMe x2) - te fabrycznie montowane, podświetlana klawiatura, port ethernet, nowszy procesor i czytnik kart.

Cytat

a potem wymienić mu dysk na bardziej pojemny?

Tylko po co jak mozesz dołożyć kolejny?

internals-1.jpg

Źródło: https://www.ultrabookreview.com/22680-acer-swift-3sf315-52g-review/

Postanowiłem kupić laptop z i5H jak to ma być zakup na lata. Jak na razie rozważam dwa modele: MSI GF63 i Lenovo Legion Y530. Ten pierwszy przemawia do mnie swoją wagą, smukłością, wyglądem i dłuższą pracą na baterii od Lenovo. Lenovo za to ma lepszą matrycę, ale za to w nim będę musiał płacić ekstra za GTX 1050Ti. 

1) Gdybym kupował MSI GF63 z x-kom to od razu kupować z 16GB RAM i największy możliwy dysk ssd mm.2 czy lepiej samemu to dołożyć?

2) Są może jeszcze jakieś inne modele z i5H i złączami  DP/HDMI 2.0?

Cytat

czy lepiej samemu to dołożyć?

Ten bym dokładał i przykleił dołączony radiator.

Cytat

Są może jeszcze jakieś inne modele z i5H i złączami  DP/HDMI 2.0?

HP Omen 15 2018 i 15 2019 + voucher, swojadroga bardzo podobny do Y530 ale z większą baterią.